שתף קטע נבחר

מצבה של תמר החמיר; חסרים 600 אלף ד' לניתוח

אלפים תרמו להצלת תמר שטטר הקטנה שלקתה בסרטן כבד נדיר. היא הוטסה לניו יורק וממתינה שם לניתוח, אולם עדיין חסרים מאות אלפי דולרים, ובינתיים הידרדר מצבה והיא אושפזה. "אנו מקווים שעם ישראל ימשיך לפתוח את הלב", אומרת אמה

עם ישראל פתח את הלב בדרך להצלתה של תמר שטטר הפעוטה, אך כסף רב עדיין חסר: בסוף השבוע הוטסה תמר בת השנה ושמונה חודשים לניו יורק, בתקווה לגייס את הסכום האדיר הנחוץ לניתוח להסרת הגידול הסרטני מגופה, אולם חסרים 600 אלף דולר לשם הצלת חייה. בינתיים מידרדר מצבה והיא אושפזה בדחיפות בבית החולים בעיר.
  

מצילים את תמר שטטר :

 

הסיפור החל לפני שלושה שבועות: הוריה של תמר, תושבי כפר ורבורג, הגיעו עם ביתם למיון ילדים כשהיא סובלת מעצירויות, בכי לא מוסבר וירידה כללית במצב הרוח. בבדיקת אולטרסאונד התברר כי בבטנה גידול ענק בגודל תשעה סנטימטרים.

 

בדיקות נוספות גילו כי מדובר בהפטובלסטומה, גידול ממאיר ונדיר ביותר בכבד, שכבר הספיק לשלוח גרורות לריאותיה של תמר הקטנה. הרופאים אבחנו כי מדובר בסרטן חמור בדרגת חומרה גבוהה מאוד. סרטן כזה הוא כאמור נדיר ביותר ופוגע באחד למיליון תינוקות.

 

סיפורה העצוב של תמר שפורסם ב-ynet הצליח לרגש את הקוראים ובתוך חצי שעה מפרסומה פנו 25 אלף איש למרכזיית הטלפונים של ארגון "חברים לרפואה" בבקשה לתרום.

 

אלפים נוספים העבירו כסף באמצעות אתר האינטרנט, אלא שהסכום הראשוני שהיה נחוץ למבצע הצלתה של תמר התברר כחלקי בלבד, והמשפחה נדרשת לשלם סכום עתק של 800 אלף דולר עבור הניתוח, הוצאות האשפוז ושהייה של חצי שנה לפחות בניו יורק, עד החלמתה המלאה.

 

החום עלה לפתע. תמר שטטר (מימין) ואחיה ()
החום עלה לפתע. תמר שטטר (מימין) ואחיה

 

האם בתוך שבועיים ייערך הניתוח?

בשבוע שעבר הוטסה תמר יחד עם בני המשפחה לניו יורק, בתקווה כי עד מועד הניתוח ייאסף רוב הסכום הדרוש. בארצות הברית מסייעת לבני המשפחה גם עמותת "גדולים מהחיים" הישראלית בסניפה המקומי.

 

"אנחנו מרגישים בידיים הכי טובות", אומרת היום ל-ynet האם קרן שטטר. "הקהילה היהודית כאן בניו יורק מחבקת אותנו, עוטפת אותנו באוכל, הסעות, מלונות וצעצועים, ועדיין השהות שלנו כאן תימשך הרבה ממה שחשבנו.

 

"אנחנו רוצים להודות מקרב לב לכל מי שעוזר ומנסה לעזור, ומקווים שעם ישראל ימשיך לפתוח את לבו החם ויסייע לנו להציל את תמר".

 

בסוף השבוע כאמור חלה החמרה במצבה של תמר. היא סבלה מעליית חום וצניחה בספירות הדם. תמר אושפזה בבית החולים, כשהיא תחת טיפול אנטיביוטי לתוך הווריד. המשפחה ממתינה להתאוששותה, ואז ייקבע אם בתוך שבועיים תוכל לעבור את הניתוח, שהכל מקווים כי יציל את חייה. 

 

איך אפשר לתרום לתמר?

  • לתרום לקרן מיוחדת שהקים ארגון "חברים לרפואה ", עבור תמר שטטר, בבנק הפועלים סניף 681 דיזינגוף, מספר חשבון 605278.

 

  • באמצעות משלוח צ'ק על שם "חברים עבור תמר ש" לכתובת: משרדי "חברים לרפואה" ת.ד. 6782 רמת-גן 52167.

 

  • או באמצעות כרטיס אשראי בטלפון: 03-5777666 או ישירות באתר חברים לרפואה.

  


 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים