שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

ח"כים בקדימה: ועדה מסדרת במקום פריימריז

הכנסת בדרך לפיזור ובמערכת הפוליטית נערכים לפריימריז. משה כחלון מקווה לטפס גבוה ברשימת הליכוד עם הסלוגן "כחלון, ההצלחה של כולנו", ואילו ח"כים מקדימה מבקשים שיבוץ מלמעלה במקום פריימריז וגם מחזרים אחרי מרצ

הכנסת על סף פיזור, המערכת הפוליטית מבעבעת לקראת הבחירות הקרובות והפוליטיקאים מעלים הילוך. בליכוד יוצא לדרך הקמפיין האישי הראשון שצופה לפריימריז, בין קדימה למרצ התגלה גשר פוליטי שעליו עשויים לעבור חברי כנסת מכהנים, ואילו בקדימה, הסיעה הגדולה בכנסת שמתמודדת עם צניחה דרסטית בסקרים, שוקלים לעבור לשיטת "הוועדה המסדרת".

 

לקראת בחירות - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

לקראת הפריימריז בליכוד, שהולידו באופן טבעי גם מאבק עז על הבכורה, השיק שר הרווחה משה כחלון קמפיין שבסופו הוא מקווה לכבוש שוב את המקום הראשון ברשימה. באמצעות הסיסמה "כחלון, ההצלחה של כולנו", ינסה השר הפופולרי בממשלה להילחם בגלעד ארדן, סילבן שלום, גדעון סער ומשה יעלון, ולשחזר את הצלחתו בפריימריז שנערכו ב-2006.

 

הסטיקר של כחלון ()
הסטיקר של כחלון

 

חבר כנסת נוסף בליכוד שנערך לקרב קשה הוא כרמל שאמה הכהן, שהסתכסך עם שלום ועם חיים כץ, וידע מתיחות גם מול השר ישראל כץ. לקראת הפריימריז, חושש שאמה הכהן כי כץ ינסה לפגוע בו באמצעות אלפי המתפקדים של התעשייה האווירית.

 

שמאלה משם, במרצ, אישרה יו"ר התנועה, ח"כ זהבה גלאון, כי שני חברי כנסת מקדימה בחנו את האפשרות לרוץ ברשימת המפלגה לכנסת, אולי מחשש שלא ייבחרו שוב אם יישארו בקדימה, שיודעת ימים קשים בסקרים.

 

חברי כנסת אחרים במפלגה פנו אמש ליו"ר הטרי שאול מופז וביקשו לבחון אפשרות לביטול הפריימריז, שאמורים להתקיים בעוד כחודש. על פי הצעתם, ועדה מסדרת תקבע את מיקום חברי הכנסת ברשימה, במקום הפריימריז שיוציאו "לא מעט לכלוך ותככים", כהגדרתם.

 

מופז טרם הביע את עמדו בנושא, ובכל מקרה, הוא אינו יכול להכריע בסוגיה באופן בלעדי. אם יחליט בחיוב, הוא יצטרך להעביר את ההחלטה בסיעה ולאחר מכן להכרעה בקרב המתפקדים.

 

בכירים בקדימה אמרו כי מדובר במהלך מורכב, שספק רב אם יוכל לצאת אל הפועל. בנוסף, טענו כי "מדובר במהלך שייצר למופז כאב ראש רב בקרב חברי כנסת שידורגו נמוך ברשימה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר כחלון
צילום: גיל יוחנן
ח"כ שאמה הכהן
צילום: גיל יוחנן
ח"כ גלאון
צילום: חיים צח, ידיעות אחרונות
ח"כ מופז
צילום: גיל יוחנן
מומלצים