שתף קטע נבחר

קיקה: "צוחקים עלינו כמו שצחקו על הלקוחות"

העובדים שלא קיבלו משכורות זועמים מחוץ לחנות שנסגרה, הלקוחות חוששים לסחורה שקנו. "זו קטסטרופה", אמרה מאיה שקנתה סלון. עובדת: "עשו לנו מבצע לקרובים וחברים. הם קנו, ועכשיו מי ייתן להם את הסחורה?". ההסתדרות הובילה מהלך מאולתר לבחירת ועד עובדים בחניון מול הכניסה לחנות

חנות הריהוט נסגרה, הלקוחות חוששים לסחורה שקנו: כ-200 מעובדי קיקה מתגודדים מהבוקר (יום ה') בכניסה לחנות באזור התעשייה בנתניה. החנות לא נפתחה היום ומאבטחים חוסמים את הכניסה למקום. אבל לא רק העובדים, שלא קיבלו את משכורתם, חוששים מנעילת הדלתות. "מה שקורה פה זה קטסטרופה", אמרה מאיה, שקנתה סלון בקיקה ועדיין מחכה לו.

 

עובדים מחוץ לחנות. "זאת קטסטרופה" (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
עובדים מחוץ לחנות. "זאת קטסטרופה"(צילום: עידו ארז)

 

"קניתי את הסלון בדצמבר האחרון. שילמנו את כל הכסף והיום באתי לפה על מנת לקחת את הסחורה, ומה שקורה פה זה קטסטרופה", סיפרה מאיה. "הלך לנו הכסף, אבל כואב לי מה שקורה פה עם העובדים. עשיתי טעות שלא ביטלתי את העסקה כבר לאחר הפעם הראשונה ששמעתי שקיקה בקשיים".

 

כתבות נוספות בנושא "קיקה" ב-ynet:

 

אלה, עובדת בקיקה, אמרה כי אתמול התבקשו העובדים להתקשר לעשרות לקוחות שהיו אמורים לקבל היום לבתיהם את הסחורה שרכשו הובלה: "הם פשוט אמרו לנו להתקשר ללקוחות ולהודיע להם שההובלה לא תגיע. היום הלקוחות יבינו בדיוק למה הסחורה שהם רכשו לא תגיע".

 

לדבריה, גם לעובדים עשתה ההנהלה תרגיל: "את השי לפסח, בסך 250 שקלים, קיבלנו בתלושים לקניות בקיקה. היום הרבה עובדים מחזיקים בתלושים, אבל אין קיקה. יותר מזה - קיקה עשתה השבוע מבצע לעובדים, משפחותיהם וחבריהם של 30% הנחה. אתה מקבל 30% אחוזי הנחה, לא תקנה? הבאנו חברים, בני משפחה והם קנו, ועכשיו מי ייתן להם את הסחורה שעליה הם שילמו".

 

התפרצות רגשות של עובדים, הבוקר מול הכניסה לחנות (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
התפרצות רגשות של עובדים, הבוקר מול הכניסה לחנות(צילום: עידו ארז)

 

מחאת העובדים. קיקה = kaka (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
מחאת העובדים. קיקה = kaka(צילום: עידו ארז)

 

קודם לכן הגיעו למקום נציגי ההסתדרות במרחב נתניה, בראשות משה סמיה, בניסיון לאגד את עובדי החנות. מההסתדרות נמסר שכבר בבוקר כמה מן העובדים חתמו על טופסי הצטרפות. בהמשך ארגן סמיה מהלך מאולתר של בחירת חמישה נציגים לוועד עובדי קיקה, מול המצלמות ברחבת החניון. בסיום ה"בחירות" ניסה הצוות להיכנס לבניין ולשוחח עם ההנהלה.

 

"צוחקים על העובדים כמו שהם צחקו על הלקוחות"

עובדת אחרת, מורן לויאן, סיכמה את המתרחש בחברה: "כמו שהם צחקו במשך שנה על הלקוחות שהזמינו סחורה, ככה הם עכשיו צוחקים על העובדים. במשך כל החודשים האחרונים הם נתנו לנו תחושה שהכול בסדר, שאין לנו מה לדאוג, שמדובר בחבלי לידה. אתמול הם עוד דיברו איתנו והדריכו אותנו להרגיע את הלקוחות שהכול בסדר, שהם יכולים לקנות והם יקבלו את הסחורה. הם מכרו אשליה".

 

לא קיבלו מכתב פיטורים, וגם לא פיצויים. העובדים מחוץ לחנות (צילום: רענן בן צור) (צילום: רענן בן צור)
לא קיבלו מכתב פיטורים, וגם לא פיצויים. העובדים מחוץ לחנות(צילום: רענן בן צור)

 

דלתות קיקה ננעלו (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
דלתות קיקה ננעלו(צילום: עידו ארז)

 

אסיפת עובדים מאולתרת במתחם בנתניה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
אסיפת עובדים מאולתרת במתחם בנתניה(צילום: עידו ארז)

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

בין העובדים המפגינים בכניסה לקיקה נמצא גם הסמנכ"ל אלון אלפרוביץ'. "שמו גורילות כדי למנוע מאיתנו להיכנס", אמר. איריס טייב, סגנית מנהל החנות, אמרה ל-ynet: "אנחנו דורשים מכתבי פיטורים ופיצויים. אנשים פה תלויים באוויר. אתמול אמרו לי 'הכול בסדר, אל תדאגי'. עכשיו שום דבר לא בסדר. רוב העובדים, שנמצאים כאן מאז ההקמה, מרוויחים משכורת של 4,000 או 5,000 שקל".

 

הנתונים על מצבה של קיקה ישראל, שמקורה באוסטריה, נחשפו בראשית החודש שעבר, בדו"חות הכספיים השנתיים ל־2011 של אשטרום נכסים, המחזיקה 15% מהחברה. בדו"ח נחשף כי קיקה סיימה את 2011 עם הכנסות של 27 מיליון שקל והפסד של 44.5 מיליון שקל לאחר הפסד של 13.5 מיליון שקל בשנת 2010 (שנת ההיערכות וההקמה).

 

עוד נחשף כי את השנה שעברה סיימה רשת הריהוט עם גירעון של 58.2 מיליון שקל בהונה לעומת גירעון בהון של כ-16 מיליון שקל בשנה הקודמת. הדו"ח העגום, ובעיקר דלילות המבקרים יחסית לציפיות המוקדמות שהיו עם פתיחת החנות בספטמבר אשתקד, חיזקו את הרושם לגבי הביצועים הבעייתיים של קיקה. אבל כל העת הבטיחו בחברה - אלו חבלי לידה, קיקה לא תיסגר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרסה, פחות משנה אחרי הפתיחה. קיקה
צילום: עידו ארז
העובדים מתגודדים מחוץ לחנות
צילום: עידו ארז
בוכים על מקום העבודה שנסגר
צילום: עידו ארז
מומלצים