שתף קטע נבחר

נסראללה: יכולים להפגיז מטרות ספציפיות בת"א

מזכ"ל חיזבאללה נאם ואמר כי אם כבר ב-2006 יכול היה ארגונו לירות על תל-אביב, כעת הוא מסוגל לפגוע ביעדים ספציפיים בתוכה "ובכל מקום בפלסטין הכבושה"

מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, נאם אמש (יום ו') והזהיר את ישראל כי אם כבר בשנת 2006 יכול היה ארגונו לירות טילים על תל-אביב, כיום הוא ניצב בעמדה משופרת, ויכול לפגוע ביעדים ספציפיים בתוך העיר ובכל מקום ב"פלסטין הכבושה" כדבריו.

 

 

"חלף הזמן שבו יצאנו מבתינו והם נשארו בבתיהם", אמר נסראללה לתומכיו, "ותם העידן שבו אנחנו חוששים והם לא מפחדים. ואני אומר - הגיע הזמן שבו אנחנו אומרים שאנחנו נשארים, והם חדלים מלהתקיים". נסראללה אמר כי ידוע לכול שמטרות מלחמת לבנון השנייה היו לרסק את "ההתנגדות" - הכינוי שמצמידים במדינות ערב לארגוני הטרור שפועלים נגד ישראל - לא להרחיק את חיזבאללה מהליטאני או להשיב את החיילים שחטף הארגון. "המלחמה נכשלה בניסיון להשיג את המטרה הזו", אמר.

 

תומכי חיזבאללה מאזינים לנסראללה, אמש (צילום: EPA) (צילום: EPA)
תומכי חיזבאללה מאזינים לנסראללה, אמש(צילום: EPA)

 

מזכ"ל חיזבאללה הוסיף: "האויב הישראלי ניסה להפוך את חיי האנשים לגיהנום. השאלה היא מדוע הוא לא מסתפק בהרג בשדה הקרב או בהפצצת בסיסים צבאיים, אלא מרחיב את תוקפנותו להרס גדול של בתים ובתי ספר? הוא מבצע פשעי מלחמה, וזה הבסיס לפעולותיו".

 

נסראללה נאם לרגל שיקום רובע דאחייה בביירות, שניזוק קשות בהפצצות צה"ל במלחמה לפני שש שנים. "אנו חוגגים כפי שחגגנו ב-22 בספטמבר 2006. היום אנו חוגגים את ניצחון השיקום לאחר המלחמה. זהו ניצחון של עמידה איתנה. בעלי יחידות הדיור התעקשו לבנות מחדש את בתיהם באותם המקומות שבהם נהרסו, וזהו המסר של החגיגה הזו שמועבר לישראלים - רצון העם".

 

נסראללה אמר כי לבנון עדיין נמצאת במעגל האיום הישראלי, "כמו האזור כולו". הוא הדגיש את הכספים שהעבירו מנהיגי איראן, המנהיג העליון האייתוללה עלי חמינאי והנשיא מחמוד אחמדינג'אד, לחיזבאללה לצורכי השיקום שלאחר המלחמה. "ללא כספים אלה, לא היינו מצליחים לבצע את השיקום כה מהר", הכריז.

פורסם לראשונה 11/05/2012 23:35

 

בהכנת הידיעה השתתף יונתן גונן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מזכ"ל חיזבאללה נסראללה
צילום: רויטרס
מומלצים