שתף קטע נבחר

פורמולה 1: ניצחון מדהים לפסטור מלדונדו

נהג קבוצת וויליאמס דאג לאחת הסנסציות הגדולות בפורמולה 1 של השנים האחרונות, עם ניצחון שכמעט ולא הועמד בספק בברצלונה. פרננדו אלונסו סיים שני בפרארי, קימי רייקונן שלישי בלוטוס

כאשר סימן דגל השחמט את סופו של מקצה האימונים הראשון לקראת מירוץ הפורמולה 1 שנערך היום (א') בברצלונה, לא היו עדיין עדויות לסנסציה הגדולה שעתידה להתרחש. אחרי הכל, גשם לא ירד, חוקים לא שונו במפתיע וזמני ההקפה של פסטור מלדונדו, נהג וויליאמס וחבר מן השורה במועצת אמצע-עד-זנב השדה, הראו כי רק נהגים ספורים איטיים ממנו במסלול הקטלוני. מקום 17. איש לא התייחס.

 

עוד בערוץ הרכב של ynet:

 

פסטור מלדונדו בוויליאמס - איזו הפתעה ענקית (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
פסטור מלדונדו בוויליאמס - איזו הפתעה ענקית(צילום: רויטרס)

 

בסיום מקצה האימונים השני הציג הנהג מוונצואלה שיפור, קל. זמן ההקפה המהיר ביותר שקבע הציב אותו במקום ה-13. שום דבר שמצדיק אימייל לחבר'ה בבית. מה שאי אפשר לומר על זמן ההקפה השני בטיבו במקצה השלישי, ביום שבת בבוקר. הוויליאמס של מלדונדו טסה לפתע, ועוררה עניין. כשהנהג הדרום אמריקאי קבע את הזמן השני בטיבו במקצה הדירוג השני, אף אחד כבר לא התעלם.

 

וכשלואיס המילטון במקלארן נאלץ לפנות את מקומו בעמדת הדירוג הבכירה עקב עוד החלטה מאד מוזרה של הקבוצה הוותיקה, מצא עצמו מלדונדו כשאין מכונית לפניו. רק קצה הישורת של ברצלונה, עם הימין-שמאל-ימין-במגמת-עליה-קלה שבסופה.

 

קימי רייקונן - מי זוכר שנהג במשך שנתיים רק ראלי? (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
קימי רייקונן - מי זוכר שנהג במשך שנתיים רק ראלי?(צילום: רויטרס)

 

פרננדו אלונסו בפרארי זינק טוב ממנו מהמקום השני ועקף אותו, וגם קימי רייקונן בלוטוס המצוינת שזינק רביעי, כמעט והצליח בכך. מלדונדו הצליח בכל זאת לשמור על מקום שני, לפני רייקונן ובן קבוצתו גרושיין. פרארי-וויליאמס-לוטוס-לוטוס. לא רבים היו מוכנים להמר על מבנה שכזה לפני מספר שבועות.

 

אלונסו נראה כמסתדר לא רע עם המצב, והגדיל אט-אט את הפער מנהג הוויליאמס שמאחור, אשר במפתיע לא מצא עצמו תחת לחץ מצדו של אלוף העולם המתקמבק, רייקונן. בזמן שהשלושה התרחקו קדימה, האקשן מאחור לא פסק. עקיפות, דחיפות, תאונות, נהגי רד-בול שלא מצאו עצמם, המילטון שמצא עצמו במרדף מטורף ומרשים כדי להציל נקודות אליפות ספורות, אחרי שבהחלטה תמוהה יצא למקצה הדירוג האחרון והקובע עם זרזיף דלק, שלא הספיק לביקורת המחויבת בתקנון.

 

החלפת הצמיגים הראשונה והמקודמת לא הביאה עמה שינוי, אך בהחלפה השניה התעכב אלונסו, ואפשר לנהג הוויליאמס לעקוף ולדהור לפנים. נהג הפרארי עוד סגר את הפער לחלוטין, אך לא הצליח בשום פנים ואופן - למעט הצצה אחת סתמית בקצה הישורת - אפילו לאיים על ההובלה. רייקונן מצדו, יחד עם אנשי האסטרטגיה של לוטוס, פספס כנראה במעט. הקבוצה החליטה למשוך כמה שיותר את סט הצמיגים השני, במטרה להעניק לו גומי טרי על מכונית קלה, מתכון שלפחות כרגע הופך את הלוטוס למהירה ביותר על כל מסלול כנראה.

 

פרננדו אלונסו - פרארי, רק כמעט (צילום: EPA) (צילום: EPA)
פרננדו אלונסו - פרארי, רק כמעט(צילום: EPA)

 

לפחות לפי הזמנים ב-20 ההקפות האחרונות, נראה שלוטוס יכולה הייתה להקדים בהקפה או שתיים. שכן אילו הייתה עושה זאת, היה לרייקונן - שהקיף מהר בלפחות שניה אחת לקראת סיום - מספיק זמן כדי לעקוף או לפחות לתקוף את הצמד שלפניו. בסופו של דבר זכה מלדונדו בניצחון בכורה ענק, וויליאמס בהישג מדהים, פרארי בתגמול על ה"שיפוץ" שעברה המכונית בשבועות האחרונים. לוטוס הוכיחה במקביל כי היא קבוצת צמרת לגיטימית, כאשר הנהג השני, רומן גרושיין, מסיים רביעי.

 

הפערים בצמרת טבלת הנהגים והקבוצות, מסבירים הכל. לפנינו עוננה בה הכל אפשרי - אפילו ניצחון של וויליאמס וגרושיין.

 

מירוץ ספרד – תוצאות

 

1. פסטור מלדונדו, וויליאמס 

2. פרננדו אלונסו, פרארי

3. קימי רייקונן, לוטוס

4. רומיין גרושיאן, לוטוס

5. קאמואי קובאישי, סאובר

6. סבסטיאן ווטל, רד-בול

7. ניקו רוזברג, מרצדס

8. לואיס המילטון, מקלארן

9. ג'נסן באטן, מקלארן

10. ניקו הולקנברג, פורס אינדיה

 

אליפות הנהגים

 

1. סבסטיאן ווטל, רד-בול, 61 נקודות

2. פרננדו אלונסו, פרארי, 61 נקודות

3. לואיס המילטון, מקלארן, 53 נקודות

4. קימי רייקונן, לוטוס, 49 נקודות

5. מארק וובר, רד בול, 48 נקודות

6. ג'נסן באטן, מקלארן, 45 נקודות

7. ניקו רוזברג, מרצדס, 41 נקודות

8. רומיין גרושיאן, לוטוס, 35 נקודות

9. פסטור מלדונדו, וויליאמס, 29 נקודות

10. סרחיו פרז, סאובר, 22 נקודות

 

אליפות קבוצות

 

1. רד-בול, 109 נקודות

2. מקלארן, 98 נקודות

3. לוטוס, 84 נקודות

4. פרארי, 63 נקודות

5. מרצדס, 43 נקודות

6. וויליאמס, 43 נקודות

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
פסטור מלדונדו - ניצחון מדהים
צילום: EPA
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים