שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

האלמנה מול הדוקר: איך מתלבטים אם זה רצח?

השבוע יוגש כתב אישום נגד עדן אוחיון, החשוד ברצח גדי ויכמן בבאר שבע. סעיף האישום עדיין לא ברור. האלמנה הגיעה לדיון וביקשה להסתכל בפניו - אך הוא השפיל מבטו. היא התיישבה ופרצה בבכי. "רק אתמול הבן שלי סיפר כמה קשה לשחק במקומות שמזכירים לו את אבא שלו"

מיכל לוי, אלמנתו של גדי ויכמן ז"ל, הגיע היום (ב') לבית המשפט השלום בבאר-שבע לדיון בעניינו של עדן אוחיון, החשוד ברצח בעלה לפני כשבוע וחצי. "אני רק רוצה להסתכל לו בעיניים. אני לא יכולה אפילו להגיד את השם שלו", סיפרה. "אני רוצה שהוא יסתכל לי בעיניים כמו שהוא עשה כשהוא רצח את הדבר היקר לי ביותר, והסתכל אלינו למרפסת". מעצרו של אוחיון הוארך בשלושה ימים, במהלכם הבטיחה המשטרה להגיש כתב אישום.

 

במהלך הדיון התקרבה לוי לספסל שעליו ישב הדוקר, בניסיון להסתכל בעיניו. אוחיון השפיל את ראשו. אחרי שהתיישבה והוא הזדקף, היא פרצה בבכי.

 

רצח גדי ויכמן - כתבות אחרונות ב-ynet

הפקח מב"ש: לא שיקרתי, רשמתי דו"ח לרכב

המפכ"ל על הרצח בב"ש: נטפל בבעיות אמינות

נרות נשמה ודוקרנים: לילה של נעורים בבאר שבע

 

לוי יודעת שמעבר למאבק הנפשי שנכפה עליה, ייתכן שבקרוב תתחיל במאבק נגד מערכת המשפט. עדיין לא ברור מה יהיה סעיף האישום. "אני לא מבינה למה בכלל יש התלבטות אם זה רצח. לא יתכן שיתנו לו עונש על הריגה. הוא הסתובב עם סכין עליו. אני מבינה גם שבעבר הוא דקר ולא הורשע בכלל. אז למה מחכים שאנשים ימשיכו לרצוח עד שכל פעם שנצא לרחוב משהו יירצח?"

 

"לא מעכלת את מה שקרה". מיכל, אלמנתו של גדי ויכמן (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
"לא מעכלת את מה שקרה". מיכל, אלמנתו של גדי ויכמן(צילום: אליעד לוי)

 

עוד סיפרה לוי על הקושי היומיומי: "עבר קצת יותר משבוע ואני לא מאמינה שכשאני רואה שלטים 'גדי ויכמן ז"ל', אני לא מעכלת את מה שקרה. רק אתמול הייתה לי שיחה ראשונה עם הילד שלי (בן 9 - נ.ב) שסיפר לי כמה הוא מתגעגע וכמה קשה לו לשחק במשחקים ולהסתובב במקומות שמזכירים לו את אבא שלו. אפילו לראות את הפרחים במקום הרצח זה קשה מאוד".

 

"החשוד קשר עצמו לביצוע העבירה"

נציגי המשטרה ביקשו להאריך את מעצרו של אוחיון, כדי להכין את כתב האישום נגדו. עדיין לא ברור מה יהיה סעיף האישום - הריגה או רצח. הוא צירף הצהרת תובע לפני הגשת האישום ואמר, "החקירה הסתיימה, מדובר בחומר רב, פרקליטות מחוז דרום ביקשו את מלוא הימים על מנת להגיש כתב אישום ביום חמישי". הוא הוסיף כי "החשוד עצמו קשר עצמו לביצוע העבירה".

 

טען להגנה עצמית. החשוד ברצח עדן אוחיון (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
טען להגנה עצמית. החשוד ברצח עדן אוחיון(צילום: אליעד לוי)

 

אוחיון טען להגנה עצמית - הסביר לחוקרים כי הדקירה התרחשה מפני שהותקף וסיפר להם בנוסף לאן נמלט לאחר האירוע.

 ויכמן ירד באותו ליל שבת כדי לבקש שקט מחבורת צעירים שישבו בפארק ליד ביתו.

 

לוי הייתה נוכחת גם בשחזור שנערך לחשוד. "כשהוא רצח הוא לא שם כיפה", אמרה אז לחברתה שצפתה אף היא במתרחש. "איך הוא נראה?", שאלה האלמנה הטרייה את חברתה, שצפתה בשחזור בפארק. "הוא נראה מצטער? מה זה אומר שהוא הוריד את הראש? כשהוא רצח, הוא לא שם כיפה. אני מתה לראות אותו, להסתכל לו בעיניים. העיקר שהוא קילל את השוטרים באותו יום ואמר שהוא מחכה להם. עכשיו הוא כבר לא גבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
האלמנה מיכל לוי
צילום: הרצל יוסף
גדי ויכמן ז"ל
צילום: הרצל יוסף
אוחיון בעת השחזור
צילום: הרצל יוסף
מומלצים