שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

נרות נשמה ודוקרנים: לילה של נעורים בבאר שבע

בעיר הדרומית עדיין זוכרים את גדי ויכמן ובפארק שבו נדקר יש נרות נשמה ופרחים, אך המציאות בשטח לא השתנתה כלל. חבורות צעירים עדיין מבלות בעישון, שתייה והתכחשות לאלימות. "ההורים לא יודעים שאני כאן", אמרה בת 13

הפארק בו נרצח גדי ויכמן - שנדקר למוות על ידי צעירים לאחר שביקש מהם שקט - נותר ריק בסוף השבוע. במקום בו הוטלה גופתו ניתן היה לזהות מספר נרות נשמה דולקים ומעט פרחים, עדות לאירוע הטראגי שהתרחש באזור לפני שבוע.

 

אלימות ברחובות - כותרות אחרונות ב-ynet:

מדוע ביטל המפכ"ל הופעה פומבית בבאר שבע?

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

 

לא רחוק משם, עם זאת, גדשו צעירים פארקים אחרים. חוסר המעש ניכר בנוכחים, כך גם העישון והאלכוהול. באחת הגינות, סמוך למטה המחוז הדרומי של המשטרה, התגודדה חבורה בגילאי צבא וניסתה למפות את אופי הבילוי של בני הנוער. "שותים, מעשנים, משתוללים", אמר אחד מהם, שהעיד על עצמו כי הוא נמנע מלהסתובב ברחובות בלילה. "נהיה מפחיד להסתובב בבאר שבע. עדיף היה לויכמן להישאר בבית. לא שווה לצאת ולבקש שקט".

 

לידם, המחישו צעירים בני 13-14 את הפער בין הצהרות ההורים למציאות בשטח. "ההורים לא יודעים שאני כאן", סיפרה ילדה בת 13. "אני לא מסתובבת בפארק בדרך כלל ובדרך כלל לא יושבת עם ילדים שעושים דברים כאלה, שותים ומעשנים. אני מכירה כאלה, אבל אני לא הולכת לשבת ולהיות איתם. זה מפחיד מאוד". ידיד שלה העיד כי גם הוא מפחד להסתובב שם בלילה, אבל "אני פה כי אין מה לעשות בבית. אנשים משועממים אז הורגים אנשים סתם. צריך להראות שאתה לא פוחד. נגיד, אם מדברים איתך אז אל תתקרב אליהם".

 

שיטוט ברחובות העיר גילה בני נוער ששתו אלכוהול ואינם מודעים למצבם. בן 17 שהסתובב ברחובות עם חברים סיפר כי "אנחנו לא מעשנים. רק סיגריות. אני מכיר ילדים ששותים אלכוהול. שתיתי כוס, שתיים, שלוש, ארבע. לא זוכר", אמר כשריח האלכוהול בוקע מפיו. "אנחנו אנשים טובים, בכללי אני לא שותה, רק בגלל היום הולדת של חברה זרמתי עם האנשים. האלכוהול לא משפיע עליי".

 

הרמן שרון, תושב העיר, הגיע לפארק יחד עם בת זוגו ובנו, "כדי לנשום קצת אוויר". לדבריו, "בני נוער שותים יותר מדי, יש כאלה שמעשנים סמים. הם לא שולטים על עצמם ולא יודעים לשתות. ראיתי את זה. זורקים מילה לא יפה, אותו

בן אדם שעובר פה מנסה להתגונן, ואז מתפתח ויכוח וזה נגמר באלימות ואפילו ברצח. בן 14 מחזיק דוקרן. חרבות הם מחזיקים. היום מבוגר מפחד לומר לאותו ילד בן 14 'תהיה בשקט', או 'מלוכלך פה'".

 

ליד אחת המזרקות בעיר התאספה קבוצת צעירים ובני נוער, חלקם שותים וודקה ומעשנים נרגילה. בת 17 שהייתה עמם טענה כי היא בדרך כלל יושבת בבית של חברים ורק לעתים רחוקות בפארקים. "זה מפחיד. צריך להיזהר עם מי אתה מסתובב. אם אתה יודע לשמור על עצמך ולא להסתובב עם סכינים כמו שהם עשו, הסיכויים שזה לא יקרה לך. ואם בן אדם מבקש ממך ללכת, תלך בשקט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בני נוער בבאר שבע
צילום: הרצל יוסף
שחזור רצח גדי ויכמן
צילום: הרצל יוסף
גדי ויכמן
צילום: הרצל יוסף
מומלצים