שתף קטע נבחר

הקומבינה של נתן אשל: ממשיך ליהנות מהטבות

ראש לשכת רה"מ הודה בהטרדת עובדת ונאלץ לעזוב, אבל ב"ידיעות אחרונות" נחשף כי למרות הוראות נציבות המדינה האיש החזק בסביבת נתניהו נהנה כבר 3 חודשים מרכב, טלפון ומשכורת. משרד רה"מ: תנאי הפרישה - בהתאם לחוזהו

אף על פי שהודה בהטרדת עובדת, ועל אף ההנחיה המפורשת של נציבות שירות המדינה להפסיק את העסקתו - נתן אשל עדיין מקבל שכר והטבות אחרות מהמדינה. ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה לשעבר, שתיווך במגעים לממשלת האחדות בין הליכוד לקדימה, ממשיך להיות האיש החזק בסביבת נתניהו - ומתברר שהוא גם מקבל על כך תמורה. איתמר אייכנר מפרסם הבוקר (יום ג') ב"ידיעות אחרונות" כי אשל נשאר עם רכב מפואר וסלולרי על חשבון המדינה, ואף מקבל משכורת חודשית בסך 40 אלף שקל.

 

במסגרת עסקת הטיעון בפרשת הטרדת העובדת ר', הודה אשל בהטרדתה, בהתנהגות לא ראויה ובחדירה לצנעת הפרט. הוא התחייב לפרוש משירות המדינה באחד במרס, ולא לעסוק בפעילות ציבורית. אשל דרש מהנציבות לקבל דמי הסתגלות בסך 240 אלף שקלים ולהמשיך להשתמש ברכב השרד שהוא מקבל מהמדינה עוד שלושה חודשים, אך בקשתו נדחתה על הסף.

 

ראש אגף משמעת בנציבות שירות המדינה, עו"ד אסף רוזנברג, קבע חד משמעית כי אשל יפסיק לאלתר להיות עובד מדינה באחד במרס, ולכן יקבל דמי הסתגלות על סך 120 אלף שקל בתשלום אחד ויחזיר מיידית את רכב השרד ואת הטלפון שהוקצה לו, על מנת שלא ייווצרו קשרי עובד-מעביד בינו לבין המדינה.

 

אך הוראות לחוד ומעשים לחוד. במשרד ראש הממשלה החליטו לעשות דין לעצמם, וללכת לקראת אשל. הוא קיבל אישור להמשיך להשתמש ברכב השרד ובטלפון הממשלתי עד אחד ביוני, על חשבון משלם המסים. כמו כן, במקום לקבל את דמי ההסתגלות בפעם אחת, החליטו במשרד להעניק לו 40 אלף שקל מדי חודש למשך שלושה חודשים, כפי שביקש. אף שההנחיות של נציבות שירות המדינה אושרו על ידי בית הדין, במשרד ראש הממשלה לא טרחו לעדכן אף אחד בכך שאשל ממשיך ליהנות מההטבות המפליגות בזמן שהוא משרת את ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה רשמית: "נתן אשל סיים את עבודתו במשרד ראש הממשלה באחד במרס 2012. אשל מקבל תנאי פרישה כפי שעולים מחוזהו בשירות המדינה ובהתאם לתקשי"ר".

 

מנציבות שירות המדינה נמסר: "בהתאם להסדר הטיעון עם אשל ועורכי דינו, שהוצג לבית הדין למשמעת ואושר על ידו, וכן על פי הנחיית מנהלת אגף המשמעת, על דעת היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה, הונחה משרד ראש הממשלה לסיים את העסקת אשל ואת יחסי עובד-מעביד איתו באחד במרס, ולשלם לו את המגיע לו כחוק בפעימה אחת בלבד. אם המשרד המשיך את יחסי עובד-מעביד עם אשל מעבר לאחד במרס הרי שפעל בניגוד להנחיות אלו, על דעת עצמו וללא אישור הנציבות. אם ההנחיה אכן לא בוצעה, הנושא ייבחן על ידי הנציבות ומשרד המשפטים".

 

הסיפור המלא - היום ב"ידיעות אחרונות"

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתן אשל. ממשיך לקבל שכר, רכב וטלפון נייד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים