שתף קטע נבחר

אשל הודה בצילום לא מקובל: "צר לי על מה שהיה"

ראש הסגל לשעבר בלשכת נתניהו הגיע לנציבות שירות המדינה לדיון שבו הוצג הסדר הטיעון. לשופטים הוא אמר: "חוויתי זמנים קשים, אין בלבי על המתלוננים". התביעה: "אשל כשל כישלון חרוץ, זה לא היה אירוע נקודתי". פרקליטו הודה: "הייתה היסחפות ביחסים". השופטים יחליטו אם לקבל את ההסדר

ראש הסגל לשעבר בלשכת ראש הממשלה, נתן אשל, הגיע הבוקר (ה') לבית הדין של נציבות שירות המדינה, שם הודה והורשע ב"צילום לא מקובל" של עובדת הלשכה ר'. על פי הסדר הטיעון בין נציבות המדינה לבין באי כוחו של אשל, כתב תובענה הוגש לבית הדין למשמעת של עובדי המדינה. אם יתקבל ההסדר, יזכה ראש הסגל לשעבר לנזיפה חמורה. "צר לי על כל מה שהיה, חוויתי מצב קשה וזמנים קשים", אמר אשל לשופטים בסיום הדיון.  

 

החלטת השופטים שתתקבל אמורה לסיים את הפרשה המביכה שטלטלה בחודשים האחרונים את לשכתו של בנימין נתניהו, ובעקבותיה התפטר אשל, ואחריו ראש מערך ההסברה של ראש הממשלה, יועז הנדל, שהיה אחד משלושת הבכירים שדיווחו לראשונה על הפרשה ליועץ המשפטי לממשלה.  

 

אשל מגיע לדיון, הבוקר. "את מה שלא היה - התקשורת אמרה" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
אשל מגיע לדיון, הבוקר. "את מה שלא היה - התקשורת אמרה"(צילום: גיל יוחנן)

 

במסגרת הסדר הטיעון מודה אשל בכך שפיתח וקיים קשר של קרבה יתרה מצדו כלפי ר', בדרך שאינה ראויה ואינה מקובלת בין ממונה לכפיפה בשירות המדינה. דרך זו כללה פגיעה בר' ובצנעת הפרט שלה, באמצעות כניסה למחשב שלה שלא ברשותה, מסירת מידע אישי ופרטי הנוגע לה לגורמים שונים בלשכת ראש הממשלה וכן בדרך של צילומים לא מקובלים של ר' באירועים שונים.

 

פרשת נתן אשל - כתבות נוספות ב-ynet:

 

עם הגעתו לדיון אמר אשל לכלי התקשורת: "את מה שהיה - אמרתי. את מה שלא היה - התקשורת אמרה. אין בלבי על אף אחד מהמתלוננים ולא דיברתי עם אף אחד מהם".  

 

אשל ועו"ד רחל תורן. "עבר את הקו" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
אשל ועו"ד רחל תורן. "עבר את הקו"(צילום: גיל יוחנן)

 

בתחילת הדיון טענה התובעת מטעם שירות המדינה, איילה הוניגמן-ליפץ, כי "חומרת התיק נובעת לא רק מעצם המעשים שבהם הודה אשל, אלא גם מהעובדה שמדובר בנאשם ששימש בתפקיד בכיר ביותר בשירות המדינה. מי שעומד בראש הפירמידה, הציפייה ממנו היא להתנהג ללא רבב, ואשל כשל כישלון חרוץ. המעשים שבהם הורשע כלפי ר' הינם מעשים של פגיעה בפרטיות במשך תקופה לא קצרה. לא ניתן לטעון שמדובר באירוע נקודתי".

 

הוניגמן-ליפץ הוסיפה שהתביעה שקלה את העובדה שאשל הודה ולקח אחריות בשלב מוקדם יחסית, ובכך חסך זמן שיפוטי ואת הצורך לזמן עדים רבים. "גם לא ניתן להתעלם מההד התקשורתי הגדול שהיה לפרשה, שהוא מחיר נוסף שהנאשם שילם", אמרה.

 

אנשי פרשת אשל. טלטלה בלשכה (צילום: בן קלמר, עמית מגל, אלכס קולומויסקי) (צילום: בן קלמר, עמית מגל, אלכס קולומויסקי)
אנשי פרשת אשל. טלטלה בלשכה(צילום: בן קלמר, עמית מגל, אלכס קולומויסקי)

 

לאחר מכן דיבר פרקליטו של אשל, עו"ד יעקב ויינרוט, המייצג אותו יחד עם עו"ד רחל תורן ויעל דולב. בפתח דבריו הוא טען שלא מדובר בחשד לעבירות בעלות אופי מיני. "מדובר באדם שהחטא שלו מתחיל בכך שקשר קשר של קרבה יתרה כלפי ר'", אמר וינרוט. "אנחנו לא חולקים על כך שהייתה היסחפות, אבל צריך לזכור שביחסים שבין אדם לחברו, קו הגבול בין יחסים של נתינת חסות ליחסים אחרים הוא דק מאוד. הנאשם במקרה הזה עבר את הקו".

  

כתבות נוספות בערוץ החדשות של Ynet:

 

בהמשך תקף ויינרוט את סיקור הפרשה וטען שאשל חווה גיהנום תקשורתי: "לא היה כלי תקשורת אחד שלא התבוסס בפרשה ולא נמנע מלהפריח דברים שהם בתחום הדמיון ושלא בתחום הדמיון. הנאשם הוא בן 65, נשוי ואב לילדים, וכל הפרשה פגעה פגיעה אנושה בו ובמשפחתו".

 

נציג ראש הממשלה איחר לדיון ולכן יגיש את עמדת משרד ראש הממשלה בכתב. היום או בימים הקרובים יחליטו השופטים אם לקבל את הסדר הטיעון. 

  

פרשת נתן אשל - השתלשלות העניינים

פרטי המקרים שעוררו חשד להטרדה, הועברו בינואר האחרון ליועץ המשפטי לממשלה על ידי שלושה בכירים בלשכה: הנדל,

מזכיר הממשלה צבי האוזר והמזכיר הצבאי אלוף יוחנן לוקר. פרטי הפרשה היו ידועים גם למנהל הלשכה, גיל שפר.

 

לאחר שהושג הסכם על עזיבת אשל את השלכה אמר דובר משרד המשפטים, עו"ד משה כהן, כי החקירה העלתה ראיות להתנהגות בלתי הולמת מצדו של אשל כלפי ר' הכפופה לו. היא עצמה עמדה בסירובה לשתף פעולה עם החקירה, וזאת על אף ניסיונות של צוות החקירה ואחרים לשכנעה למסור עדות בעניין.

 

לצד ממצאי החקירה, הועברה גם חוות דעת של ראש אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה, שליווה את החקירה. במהלכה תושאלו 28 מעורבים ועדים, ואשל נחקר באזהרה.

 

ההסדר הוצע על ידי באי כוחו של אשל, עו"ד יעקב וינרוט, עו"ד רחל תורן ועו"ד יעל דולב והיועץ המשפטי לממשלה אישר אותו. 

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אשל.
צילום: עמית שאבי
עובדת הלשכה ר'.
ויינרוט. גיהנום תקשורתי
צילום: אוהד צויגנברג
צילום: עופר עמרם
עו"ד רחל תורן
צילום: עופר עמרם
מומלצים