שתף קטע נבחר

ליותר מ-80% מהישראלים חסר מגנזיום בגוף

סובלים מתופעות כמו הפרעות בקצב הלב, סוכרת, מיגרנות והתכווצויות שרירים? מחקר שנערך בשיבא תל השומר, חושף: תוסף המגנזיום "מגנוקס" נספג בגוף פי 3 (!) ממגנזיום ציטראט. המגנוקס המבוקש יעיל גם מתכשירים לא בדוקים אחרים, והוא גם זול בכמחצית. קו המומחים למגנזיום לשירותכם

גל התעניינות וביקושים כזה לא זכור זמן רב בתחום תוספי המזון הבריאותיים. כתבת גד בירון חשפה ביום שישי האחרון במוסף "7 ימים" של "ידיעות אחרונות" את הממצאים המפתיעים של מחקר המגנזיום הגדול של מכון הלב, במרכז הרפואי שיבא תל השומר. המחקר גילה כי תוסף "מגנוקס 520" (Magnox520) נספג בגוף פי 3 מהמגנזיום ציטראט (דיאספורל).

 

 

גל הביקושים הגדול ל"מגנוקס" מסמן ללא ספק מהפך גדול בתחום תוספי המגנזיום. במציאות בה מתברר כי ליותר מ-80 אחוז מהישראלים חסר מגנזיום בגוף, סביר מאוד כי חלקם סובלים מתופעות בריאותיות שונות, כמו הפרעות בקצב הלב, סוכרת, מיגרנות, התכווצויות שרירים, עצירויות ועוד, בלי לדעת שחסר להם מגנזיום. ולכל אלה נחשפה בשורה חשובה: יש תוסף זמין ויעיל במיוחד לטיפול בתופעות גופניות רבות והוא עונה לשם "מגנוקס".

 

הפתעה גדולה נוספת יצרה החשיפה בקרב עשרות אלפי ישראלים שנטלו מדי יום "דיאספורל", תוסף מגנזיום מיובא המבוסס על ציטראט, וגילו כי קיים תוסף ישראלי, "מגנוקס", המבוסס על מגנזיום אוקסיד מונוהידראט (פטנט מוגן), שהינו יעיל פי 3 - ועלותו כמחצית.

   

חשיבותו של מינרל החיים

רקע חשוב: המגנזיום, המכונה "מינרל החיים", הינו אחד מ-4 המינרלים החשובים בגוף האדם ומערכות רבות בגוף זקוקות לו. בין תפקודיו העיקריים: הוא משתתף בתהליכי ייצור אנרגיה, פעילות שרירים ובניית עצם. נוכחותו בגוף בכמות מספקת, קריטית לכל אחד ואחד, ויש לו חשיבות רבה לבעלי נטייה למחלות לב, סוכרת, בתרומה לבריאות האישה, נשים בהריון ועוד.

 

על פי מחקרים, הצריכה הטבעית של המגנזיום בעולם בכלל ובישראל בפרט בירידה מתמדת בעשורים האחרונים - וזאת עקב התפריט ה"תעשייתי" של הדורות האחרונים, וכן כתוצאה מתהליך התפלת המים, שבמהלכו מוצאים מהמים מינרלים חשובים.

 

מחקר בשיבא קובע: מגנוקס יעיל פי 3 לגוף ()
מחקר בשיבא קובע: מגנוקס יעיל פי 3 לגוף

 

אז מה עושים? דרך יעילה, בה נוקטים עשרות אלפים, היא נטילת תוספי מגנזיום טבעיים (תוסף תזונה אינו תרופה ואינו מחייב מרשם). הכל נכון, בתנאי שנוטלים את התוסף הנכון.

 

מהפכה באיכות הספיגה בגוף

רוב תוספי המגנזיום בשוק מבוססים על מגנזיום ציטראט, שיכולת הספיגה שלו בגוף נמוכה יחסית ולכן השפעתו מוגבלת. חברת נוה פארמה הישראלית, פיתחה תרכובת המבוססת על מגנזיום אוקסיד מונוהידראט (פטנט מוגן) והמרכיבה את מגנוקס 520.

 

המהפכה הדרמטית שחולל מגנוקס היא באיכות הספיגה התוך תאית: המחקר שנערך במכון הלב בשיבא הוכיח כי הספיגה של המגנוקס בתאי הגוף גבוהה כמעט פי 3 (!) מאשר מגנזיום ציטראט (דיאספורל). איכות המגנוקס הופכת אותו ליעיל גם מתכשירים לא בדוקים אחרים.

 

ולא רק זאת: תוצאות המחקר גם הצביעו על כך שהמגנוקס, ולא הדיאספורל, הצליח להביא להפחתה ניכרת ברמות הכולסטרול ה"רע" בגוף (LDL), וכן גם ב-CRP, חלבון שהימצאותו מנבאת התקפי לב. עוד נמצא כי למגנוקס פחות תופעות לוואי מאשר הדיאספורל וגם ההיענות לו טובה הרבה יותר.

  

מגנוקס גם זול בכמחצית

תוצאות המחקר הפתיעו רופאים רבים, וועדת סל הבריאות מיהרה להכניס את מגנוקס לסל. הפתעה נוספת היא בסעיף המחיר: העלות החודשית של מגנוקס זולה בכמחצית ממחיר התוסף המיובא, והוא זול אף מהתכשירים האחרים שלא נבדקו. בשורה נוספת לצורכי התוסף המוביל במחקר: בשל ריכוזו הגבוה יותר של מגנוקס, מספיקה נטילת כמוסה אחת ליום, במקום 3-4 ליום בתוספים אחרים.

 

מי שכבר מבין שתוסף מגנזיום חיוני ועשוי לתרום לבריאותו, יכול ליהנות היום מכל העולמות: הוא גם יעיל יותר, גם מרוכז יותר וגם זול יותר. או במילים ישירות: מגנזיום זה מגנוקס.

 

תחליב מגנוקס (Milk of Magnox): אין עצירות, אין תופעות לוואי ()
תחליב מגנוקס (Milk of Magnox): אין עצירות, אין תופעות לוואי

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים