שתף קטע נבחר

סוף טוב: איבר המין שנקטע ע"י המוהל חובר - ומתפקד

התינוק הגיע לפני מספר שבועות לביה"ח לאחר שהמוהל כרת בטעות מחצית מאיבר מינו. בניתוח מסובך הצליחו הרופאים לחבר את האיבר - והיום הוא שוחרר לביתו. ההערכה היא כי הוא יוכל לתפקד מבחינה מינית כשיגדל. הרופאים: "המוהל התקשר כל יום לברר מה שלומו של התינוק"

איבר מינו של התינוק חובר - ומתפקד: איבר מינו של התינוק נקטע בטעות על ידי המוהל במהלך ברית המילה. צוות של רופאים אורולוגים הצליחו לחבר אותו - והיום (ה') הוידעו כי התינוק שוחרר לביתו וכי איבר מינו מתפקד. הרופאים ציינו כי לא מצויין בספרות המקצועית מקרה של קטיעת מחצית מהאיבר במהלך ברית המילה, כפי שהיה במקרה זה.

 

האסון התרחש בברית המילה של התינוק, המתגורר בחיפה. בנסיבות שאינן ברורות עדיין קטע המוהל בטעות את איבר המין של התינוק. כשהבחין במה שקרה אסף המוהל את החלק הקטוע, אחסן אותו בקרח והביא אותו ואת התינוק לבית החולים. בדיעבד זה מה שהוביל לכך שניתן היה לחבר את האיבר לגופו של התינוק.

 

בניתוח שארך שעות, תוך שימוש בזכוכית מגדלת, חיברו הרופאים את החלק הקטוע לאיבר, כאשר עיקר המאמצים היו בחיבור של כלי הדם. לדברי סגן מנהל המחלקה האורולוגית ד"ר בנימין חרדק הייתה ההחלמה של האיבר קשה, והרופאים לא היו בטוחים בתחילה שהניתוח הצליח. "היו ימים קשים מאוד וחלק מהרקמה הפך נמקי, אבל המשכנו בטיפולים עד שבסופו של דבר ניתן היה להכריז שהאיבר מתפקד, ודם מגיע לכל חלקיו", אמר ל-ynet.

 

לדברי ד"ר חרדק רוב הסיכויים הם שהתינוק יוכל לתפקד היטב גם מבחינה

מינית כשיגדל, אולם עדיין לא ניתן לקבוע זאת בוודאות. כמו כן העריך כי יזדקק בהמשך לניתוח קוסמטי. הוא סיפר כי המוהל היה איתו בקשר כל תקופת החלמתו של התינוק. "הוא התקשר אלי מדי יום לברר מה שלומו. מדובר במוהל ותיק, אבל הוא לא יכול היה להסביר איך אירע דבר כזה".

 

ד"ר חרדק הוסיף כי תאונות במהלך ברית מילה מתרחשות לעתים, אך לרוב מדובר בחתך עמוק או בקטיעה של קצה האיבר, ולא בקטיעה כה נרחבת. "זה מקרה שלא נתקלתי בו עד היום, וגם עמיתים עמם דיברתי במהלך התקופה לא נתקלו באירוע כזה".

  

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרופאים לא נתקלו במקרה דומה
צילום: ישראל ברדוגו
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים