שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המדינה מחלקת מיליונים, הסטודנטים לא לוקחים
  500 סטודנטים מתוך 5,000 הזכאים לשנת לימודים על חשבון המדינה, לא ניצלו זאת. היחידה להכוונת חיילים משוחררים פתחה במבצע כדי לאתרם: "הכספים הם עבורכם"

  המדינה רוצה לחלק מיליוני שקלים לסטודנטים, אבל הם לא באים לקחת. בישראל אנחנו רגילים לטענות של האזרחים על כך שהביורוקרטיה הישראלית פוגעת בזכויות, אבל בסיפור הזה דווקא האזרחים הם אלו שלא מנצלים את זכויותיהם - ואת הכסף המגיע להם.

   

  עוד כתבות בערוץ החדשות

  דקה אחרי דקה: כך אירעה התאונה הקשה בטבריה

  סודן: מבריח נשק נהרג ברכבו בפיצוץ מסתורי

   

  בשנת 2011 עבר חוק, לפיו כל חייל משוחרר שהולך ללמוד במכללות באזורי הפריפריה זכאי לשנת לימודים על חשבון המדינה - כעשרת אלפים שקלים בשנה. החוק אושר רטרואקטיבית וחל על כל חייל משוחרר שהשתחרר מ-1 בינואר 2010 והחל ללמוד באוקטובר באותה שנה.

   

  לאחרונה מצאה "הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים" במשרד הביטחון כי עד כה קיבלו 4,500 סטודנטים את המלגות, אבל כ-500 אחרים טרם מימשו את זכותם - במקום לקבל מלגה ממשלתית, הם מימנו את שכר הלימוד מכיסם הפרטי. מדובר ב-4.3 מיליון שקלים והחשש הוא שאם תקציב זה לא ינוצל בקרוב הוא יירד לטמיון.

   

  בעקבות זאת, החל בשבוע האחרון מבצע ברשתות החברתיות לאיתור הסטודנטים הזכאים להטבה ואפילו אינם יודעים על כך. חמדה מרק, מנהלת הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון, אמרה: "במסגרת יישום התיקון לחוק, מומנה שנת לימודים אקדמית לאלפי חיילים משוחררים ומסיימי שירות לאומי, ועוד אלפים רבים עתידים ליהנות ממימון זה. אנו קוראים למי שטרם מימש זכאותו לממש אותה. הכספים הם עבורכם".

   

  בהתאחדות הסטודנטים הארצית בירכו על היוזמה והבטיחו לסייע ככל הניתן באיתור הסטודנטים הזכאים. איציק שמולי, יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, אמר כי "זו יוזמה ברוכה. נמשיך ונעזור בכל דרך בהעלאת הנגישות להשכלה הגבוהה לצעירים, חיילים משוחררים וסטודנטים בפריפריה. כולנו יוצאים נשכרים מכך. נעשה כל מה שצריך כדי שכולם ייהנו מההטבה שמגיעה להם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  4.3 מיליון שקלים עדיין לא נוצלו (אילוסטרציה)
  צילום: אליעד לוי
  מומלצים