שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מחווה לאבו מאזן: ישראל מעבירה גופות מחבלים
  המהלך יצא לפועל בעקבות החלטת נתניהו להעניק מחווה לפלסטינים. גורמים ברשות: מדובר ב-130 גופות שנקברו בארץ

  מתניעים את עסקת הגופות: ישראל תעביר לרשות הפלסטינית עשרות גופות - 130 מחבלים, על פי גורמים פלסטינים - בעקבות החלטה מדינית שהתקבלה לפני מספר שבועות להעניק מחווה לאבו מאזן. הליך ההעברה יימשך בימים הקרובים ולטענת הפלסטינים, ייתכן מאוד שיסתיים כבר בסוף השבוע הקרוב.

   

  עוד בערוץ החדשות של ynet:

   

  בשבוע שעבר הנחה הדרג המדיני את מערכת הביטחון להתכונן להעברת גופות המחבלים הפלסטינים הקבורים בישראל לשטחי הרשות. הנושא עלה וסוכם ככל הנראה במהלך פגישת שליח נתניהו, יצחק מולכו, עם הנשיא הפלסטיני.

   

  לפני כשנה, הסכימה ישראל להעביר לפלסטינים 84 גופות מבית העלמין לחללי אויב בבקעת הירדן, אך בעקבות פרסום התוכנית - שאמורה הייתה לצאת לפועל כשגלעד שליט עדיין הוחזק בשבי חמאס - הוקפאה ההחלטה. "שר הביטחון הנחה לעצור את השיח עם הפלסטינים לגבי אפשרות העברת הגופות. זאת, על מנת לבחון ולוודא כי לא תידון העברת גופות שלא נכון להעבירן משיקולי המשא ומתן לשחרורו של גלעד שליט או משיקולים אחרים", הודיעה לשכת אהוד ברק.

   

  השר לעניינים אזרחיים ברשות, חוסיין א-שייח, אמר כי ישראל תעביר לרשות את גופות המחבלים הפלסטינים בתוך שבוע לערך. הוא הבהיר כי הרשות ביקשה מישראל להעביר את כל הגופות המוחזקות אצלה, וציין כי הרשות מתארגנת כעת מבחינה לוגיסטית ודתית לקבל את הגופות לפני קבורתן. א-שייח סירב לומר מה מספר הגופות אותן תקבל הרשות.

   

  גורמים פלסטינים מסרו ל-ynet כי ישראל החלה בשיחות התיאום לשם העברת הגופות. לדבריהם, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף איתן דנגוט, נפגש עם גורמים בכירים ברשות ועידכן אותם כי צה"ל החל בתהליך הוצאת הגופות, שיימשך כמה ימים, אולם לא ברור לפי שעה באיזה יום בדיוק תתבצע ההעברה. 

   

  במהלך פגישתם ברמאללה, מסר מולכו לנשיא הפלסטיני איגרת מראש ממשלת ישראל. לא ברור מה היה תוכנה, אך ככל

  הנראה מדובר במכתב תגובה לאיגרת הפלסטינית בנוגע לתהליך השלום, שהועברה בחודש שעבר לישראל, וכוללת את משנתו של נתניהו לגבי הסדרי גבולות וביטחון.

   

  בתום הפגישה, פרסמו הצדדים הודעה משותפת לפיה "ישראל והרשות הפלסטינית מחויבות להשגת שלום והצדדים מקווים שחלופת המכתבים בין הנשיא אבו מאזן לראש הממשלה נתניהו תתרום לכך".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בית הקברות לחללי אויב
  צילום: אביהו שפירא
  מומלצים