שתף קטע נבחר

דרושים להיי-טק: משוחררי יחידות טכנולוגיה

עלייה של 30% בביקוש למשוחררי יחידות טכנולוגיות בשנה החולפת. השכר ההתחלתי לעתודאים בעלי ניסיון קפץ בחצי השנה האחרונה ל-20 עד 27 אלף שקל. "החברות המגייסות רואות ביוצאי היחידות הטכנולוגיות את העתודה המקצועית ולעתים את העתודה הניהולית"

בחצי השנה הראשונה של 2012 נרשמה עלייה של כ-30% בביקוש ליוצאי יחידות טכנולוגיות בצה"ל, לעומת התקופה המקבילה אשתקד - כך נמסר היום (ג') מחברת Jobinfo, המתמחה בהשמת עובדים בתחומי תוכנה, חומרה, תקשורת, פיננסים וביומד, בשוק ההיי-טק בישראל.

 

מפילוח התחומים אליהם מבוקשים יוצאי היחידות הטכנולוגיות נמצא כי כ-40% מהם מבוקשים לתחומי תוכנה, אינטרנט ותקשורת, כ-20% מבוקשים לתחומי החומרה, כ-15% מהם לתחומי הסיסטם, אינטגרציה ובדיקות, ו-15% הנותרים לתחומי מחשוב אחרים.

 

"העלייה שנרשמה בחצי שנה זו מסתמכת על מספר המשרות שנפתחו, ושבהן הייתה התייחסות מפורשת בדרישות התפקיד ליוצאי יחידות טכנולוגיות צבאיות שונות", אמרה שרית מלכה, מנהלת תחום טכנולוגיות ב-Jobinfo.

 

לדבריה, בהכללה גסה, יוצאי היחידות הטכנולוגיות נתפסים בעיני החברות המגייסות כבעלי יכולות, כישורים וניסיון הרלבנטיים עבור חברות ההיי-טק. "החברות המגייסות רואות בהם את העתודה המקצועית ובחלק מהמקרים אף את העתודה הניהולית בחברה"

 

מנתוני החברה עולה כי השכר ההתחלתי לעתודאים בעלי ניסיון קפץ בחצי השנה האחרונה ל-27-20 אלף שקל.

 

במיפוי שביצעו ב-Jobinfo ליוצאי היחידות הטכנולוגיות של צה"ל נמצא כי למועמדים אלה יש שני פרופילים עיקריים. האחד, הנדסאים או חיילים שאינם בעלי השכלה פורמאלית או תואר אקדמאי, אשר השתתפו בקורסים מטעם הצבא או מטעם מכללות חיצוניות וצברו ניסיון מקצועי במהלך שירותם הצבאי; השני - עתודאים (בוגרי תואר ראשון ובחלק מהמקרים גם תואר שני) בעלי ניסיון מקצועי במסגרת צה"ל.

 

מהנתונים עלה כי בפרופיל הראשון, אלו היוצאים מהצבא עם ניסיון בלבד (ללא תואר אקדמי ראשון או שני), ישתלבו בדרך כלל בתפקידי סיסטם, תמיכה, בדיקות, אינטגרציה, שירות לקוחות באוריינטציה טכנולוגית, ומתכנתי web. כאשר טווח השכר למתחילים נע בין 7,000 ל-15 אלף שקל בחודש.

 

המשתייכים לפרופיל השני, עתודאים ובעלי תואר אקדמאי, בלי ניסיון מקצועי ישתלבו בדרך כלל בתפקידי פיתוח, מחקר, אלגוריתמים, מערכות מידע וניהול פרויקטים. טווח השכר ההתחלתי עבורם קופץ ל-20-27 אלף שקל בחודש.

 

עוד עלה כי בחלק מהמקרים ניתן לראות גם אנשי פיתוח חומרה-תוכנה ואנשי אלגוריתמים ללא תואר ראשון הנכנסים לתעשייה עם שכר התחלתי גבוה, הנמוך במקצת מהמועמדים העתודאים.

 

ב-Jobinfo מסבירים כי בחישוב טווחי השכר נכנסים מספר פרמטרים, בהם היקף לימודיו של המועמד במהלך שירותו הצבאי, תארים מקצועיים ולימודיים אותם רכש, המוסד האקדמאי בו למד את התואר וכמובן, ממוצע הציונים של התואר.

 

כמ כן ייכנסו לשקלול השכר, התחום שבו התמחה יוצא היחידה, עד כמה מדובר במערכת/תחום מורכב ועד כמה הוא רלבנטי לתעשייה או לתפקיד ספציפי בחברות ההיי-טק (לדוגמה: אבטחת מידע, בינה מלאכותית, התמחות ב-Linux , עבודה בסביבת בסיסי נתונים גדולים ועוד). כך לדוגמא, יוצאי יחידות עם ניסיון משמעותי בפיתוח תוכנה/חומרה ותכנון ופיתוח אלגוריתמים, ללא תואר יוכלו להגיע לרמות שכר גבוהות משמעותית יחסית לתחומים האחרים.

 

Jobinfo מלווה יותר מעשור אלפי סטודנטים, בוגרים ומובילי טכנולוגיה בתעשיית ההיי-טק בישראל בתחומי תוכנה, חומרה, תקשורת, ביומד, פארמה, קלינטק, מערכות מידע, הנדסה אזרחית ועוד. השירותים שמעניקה החברה למועמדים כוללים: ייעוץ אישי, חשיפה למגוון רחב של הזדמנויות תעסוקה, הכנה לראיונות עבודה ומבחנים, כמו גם עדכונים על מגמות וסקרי שכר בשוק ההיי-טק בישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפעל אינטל
צילום: שלום בר טל
מומלצים