שתף קטע נבחר

חרדים מחו על פגיעה בקברים יהודיים - ונעצרו

במהלך עבודות הרחבת כביש 65 הגיעה למקום קבוצת חרדים שהפריעה לפועלים בטענה שהם פוגעים בקברים. המשטרה שהגיעה למקום עצרה שישה מהם לחקירה

שישה חרדים נעצרו היום (ד') לאחר שהפריעו לביצוע עבודות תשתית בכביש ופיקוח ארכיאולוגי שבוצעו באזור קבר חבקוק, הסמוך לצומת קדרים שבגליל. לטענת העצורים הם ניסו למנוע חילול קברים של יהודים, שנמצאים במקום. משטרת טבריה עצרה אותם לחקירה.

 

העבודות מתבצעות בכביש 65, היורד מצומת קדרים לצלמון, והן מתקיימות תחת פיקוח של רשות העתיקות, מחשש לפגיעה אפשרית של כלי ההנדסה בממצאים ארכיאולוגים קיימים. בשעות הצהריים הגיעה למקום קבוצת חרדים, שלדברי הקבלן הפריעה להמשך העבודות. למקום הוזעקה המשטרה, שעצרה שישה מהם, בני 25-30, כולם תושבי המרכז. "העובדים טענו שהם קראו לעברם 'שודדים' ולא נתנו להם לעבוד בטענה כי מדובר בחילול קברים", אמר רב-פקד יקי אוחנה, מדוברות מחוז צפון במשטרה.

 

עוד בחדשות ynet:

 

מרשות העתיקות נמסר כי פרטי המקרה טרם הגיעו לידיעתה, וכי בדיווח שמסר לה הקבלן, טען הלה שקבוצת חרדים אשר הייתה במקום ירדה למעיין הסמוך.

 

אתמול נטען כי חרדים השחיתו את בית הכנסת העתיק בגן הלאומי בטבריה וניפצו את אבני הפסיפס על החומות. ברשות העתיקות טענו כי מדובר בנקמה על חפירות ארכיאולוגיות שפוגעות בקברים יהודיים".

 

לפני כחצי שנה שרפו אלמונים מכולה עם ממצאים ארכיאולוגים סמוך לחפירות שבוצעו בקרבת עפולה. בשעתו התייחס פעיל בארגון החרדי "אתרא קדישא", המתנגד לחפירות הארכיאולוגיות, גם לעניין החפירות שליד צומת קדרים ואמר: "היה הסכם בין רשות העתיקות לבין הרבנים שלא יחפרו, ופתאום הם הפרו את ההסכם וחפרו. אין ספק שמדובר בקברי יהודים. יש שם עשרות מערות. יש פתרונות אחרים לביצוע העבודות שם בצורה שהייתה מקובלת עלינו, והרשות בכל זאת חפרה". 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא פעם ראשונה. הפגנת חרדים
צילום: חגי אהרון
מומלצים