שתף קטע נבחר

צילום: AFP

מובארק פגש את אשתו בכלא ובכה: "מכרו אותי"

סוזן מובארק ונשותיהם של הבנים עלא וגמאל ביקרו את הנשיא לשעבר בכלא טורה. "רוצים שאמות בכל דרך ובגלל זה אני כאן", אמר מובארק בבכי. רעייתו ניסתה להסתיר את הדמעות בפגישה

"כל מצרים מכרה אותי, רוצים שאמות בכל דרך ובגלל זה אני בכלא טורה". כך אמר נשיא מצרים לשעבר, חוסני מובארק, לרעייתו סוזן, שהגיעה לביקור ראשון ועצוב בכלא, אחרי שבעלה נשלח למאסר עולם. אתר האינטרנט של עיתון אל-אהראם דיווח אתמול (יום ב') כי סוזן מובארק הגיעה ביום ראשון לכלא שבו שוהה מי שהיה השליט הכול-יכול של מצרים, ביחד עם היידי, אשתו של הבן עלא, וחדיגה, רעייתו של הבן גמאל. היום צפויה להיערך בקהיר הפגנת מחאה גדולה נגד גזר הדין. 

 

כלא טורה שבו נמצא מובארק (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
כלא טורה שבו נמצא מובארק(צילום: רויטרס)

 

סגן שר הפנים הסכים שהשלוש יבקרו את מובארק, יממה לאחר שנגזר דינו,

והנהלת בית הכלא אפשרה את הביקור יוצא הדופן, לרגל חג הפועלים במצרים. לדברי הממונה על התקשורת בשירות בתי הסוהר, בני משפחתו של מובארק לא הורשו להיכנס עם המכוניות הפרטיות, אלא הוסעו באוטובוסים השייכים לבית הכלא. הוא מסר כי הם ביקרו את מובארק בחדר טיפול נמרץ של בית הכלא ואמרו שהביקור נמשך כשעה וחצי.

 

לדבריו, מובארק קיבל את פניהם של בני משפחתו בבכי. הם ניסו להרגיע אותו ועדכנו אותו כי פרקליטו יגיש ערעור כדי שהעונש יוקל. לא בטוח שהם מיהרו לספר לו שגם התביעה החליטה לערער על העונש ותדרוש עונש מוות. העיתון אל-מסרי אל-יום דיווח כי סוזן מובארק פרצה בבכי כשראתה את בית החולים שבו מובארק כלוא, אולם ניסתה להסתיר את הדמעות בפגישה עצמה עם הנשיא לשעבר, שנראה מתוח מאוד.

 

במהלך הביקור תקף מובארק בחריפות את בכירי מצרים ואמר כי המועצה הצבאית רימתה אותו ולא הודיעה לאף אחד שהוא מועבר לכלא טורה. "כל מצרים מכרה אותי למרות ההישגים שלי. שירַתּי את המדינה במשך 30 שנה וכולם רוצים עכשיו שאני אמות בכל דרך, ובגלל זה אני בטורה", אמר מובארק לבני משפחתו. יחד עם זאת, מקורות ביטחוניים אמרו לעיתון כי הנשיא לשעבר הקפיד לדבר עם רעייתו על החיים אחרי הכלא, וביקש ממנה להיות סבלנית.

 

בביקור הוא פנה לרעייתו של בנו עלא ושאל אותה מדוע נכדו עומר לא בא. "אני מתגעגע לראות אותו", אמר מובארק. הוא שאל לשלומם של בניו גמאל ועלא, שזוכו במשפט, אבל עדיין לא שוחררו מהכלא. את חדיגה, רעייתו של גמאל, הוא שאל על נכדתו פרידה. הרופאים בבית החולים של בית הכלא סיפרו כי "למרות המתח שבו שרוי מובארק, ולמרות והכעס שלו על קברניטי המדינה ובראשם טנטאווי, הוא שולט בעצמו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מובארק בבית המשפט
צילום: AP
ההפגנות שאחרי גזר הדין
צילום: רויטרס
מומלצים