שתף קטע נבחר

ספרי לימוד איראניים בקנדה: היהודים בני קופים

מומחה מודיעין אמר בראיון לרשת טלוויזיה בקנדה, כי הספרים שמומנו על-ידי משרד החינוך הקנדי, משבחים את האייתוללה חומייני וגם נער שהתאבד מול טנק עיראקי במלחמה. חיילי צה"ל מוצגים באור שלילי בספר המיועד לתלמידי בית ספר יסודי

מילים לחוד ומעשים לחוד? ראש ממשלת קנדה, סטיבן הרפר, אמר השנה כי איראן היא האיום החמור ביותר על השלום ועל הביטחון ברחבי העולם - אבל בארצו שלו, כך מתברר, לומדים תלמידי בתי ספר ספרים של משרד החינוך האיראני, בהם נטען כי "היהודים הם בני קופים".

 

עוד חדשות בעולם:

תשדיר במצרים: אל תדברו עם זרים, הם מרגלים

בגלל שטיח אפגני: שר גרמני מואשם ב"הברחה"

זימבבווה: 'הומלס נדרס ע"י שיירת הנשיא והופקר'

 

אתר האינטרנט של "שלום טורונטו" פרסם הבוקר (שבת) קטע מראיון ששודר הלילה בתוכנית "המקור" ברשת הטלוויזיה הקנדית סאן TV, שבה אמר דיוויד האריס, העומד בראש מכון מחקר לענייני ביטחון בקנדה, כי בבית ספר יסודי בעיר אוטווה נלמדים ביום ראשון התכנים האיראנים.

 

הוא אמר בראיון, שכותרתו הייתה "מלמדים שנאה בקנדה", כי חומר הלימוד משבח את האיתוללה רוחאללה חומייני, מחולל המהפכה האיסלמית במדינה. הוא גם שיבח נער בן 13, שפוצץ את עצמו על טנק של צבא עיראק, במהלך מלחמת איראן-עיראק בשנות ה-80'. בספרים, שהתוכן שלהם הועבר על-ידי הנציגות האיראנית בקנדה, יש חומר הסתה נגד חיילי צה"ל.

 

האריס אמר כי מדובר בספרים של משרד החינוך האיראני, שנלמדים ללא כל הפרעה בבית הספר בקנדה. הוא אמר כי בספר יש תמונות רבות של חומייני. "זה

 מדאיג מאוד", הוא אמר והוסיף כי הדפסת והפצת הספרים נעשו בעזרת ממשלת קנדה.

 

בשנה האחרונה היו כמה תקריות אנטישמיות בקנדה. בחודש אוגוסט ריססו אלמונים כתובות גרפיטי אנטישמיות על בית כנסת בעיר טורונטו. לפי הדיווח ברשת החדשות CTV, העובדים בבית הכנסת "בית תקווה" שבצפון-מזרח העיר, גילו שאלמונים כתבו על המבנה "האיסלאם ישלוט" וציירו צלב קרס. לפי הודעה שפרסמה המועצה הקנדית לתמיכה בישראל וביהדות, הוגשה תלונה למשטרה והאבטחה סביב בית הכנסת תוגברה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טיל איראני וברק תמונת חומייני. ארכיון
צילום: AP
מומלצים