שתף קטע נבחר

האשה נעצרה, הבעל נותר עם 4 ילדים

סיימון, אזרח דרום סודני, טוען שנותר לבד עם ילדיו לאחר שאשתו נתפסה בידי אנשי רשות ההגירה: "אני לא מבין איזו מדינה זו, איך הם יכולים לזרוק אותנו ככה בלי לתת לנו כמה ימים להתארגן?"

מבצע מעצר הזרים הגדול יצא לדרך ובשטח מתחילות להצטבר עדויות על התוצאות. סיימון, אזרח דרום סודני, נותר עם ארבעת ילדיו לאחר שאשתו, תרזה, נעצרה בצאתה מהבית בדרום תל-אביב. למרות תחנוניה, נלקחה מהמקום - לדברי הבעל - לפני שהספיקה לדבר עם ילדיה. לבני הזוג ארבעה ילדים בני שנה עד שמונה.

 

גירוש המסתננים - דיווחים אחרונים ב-ynet:

מבצע ענק: עשרות זרים עצורים באילת ובמרכז

דרום סודן תחילה: "בשדרות מסוכן מבאריתריאה"

הפגנת מבקשי מקלט בת"א: "פליט הוא לא סרטן"

 

סיימון אמר ל-ynet: "גם אני דרום סודני, אני לא מבין למה לקחו רק אותה ולא אותי. אני רוצה לקחת את הילדים שלי עכשיו לתחנת המשטרה ולהתחנן שייתנו לנו את השלושה ימים שהבטיחו לנו כדי להתארגן. אני לא מבין איזו מדינה זו, איך הם יכולים לזרוק אותנו ככה, בניגוד להבטחות שר הפנים, בלי לתת לנו את מספר הימים שהובטחו לנו כדי לארגן את חפצינו, את המסמכים הדרושים ואת הכסף שחייבים לנו בעבודה".

  

הוא הוסיף: "המדינה שלכם פשוט הורגת אותנו, אני מרגיש ששום דבר כבר לא יכול לעזור לנו ואני מיואש. אין שום דרך הגיונית להבין את חוסר החמלה והאכזריות שבה מתנהלת ממשלת ישראל בימים האחרונים נגד מי שכנראה אינם זכאים בעיניהם לזכויות הבסיסיות ביותר. היא גם לא מאפשרת להם את מרווח הזמן המינימלי שהובטח כדי לארגן את מטלטליהם ולצאת לדרך כבני אדם עם כבוד מינימלי ולא כעדר צאן".

 

"המדינה שלכם פשוט הורגת אותנו". הפגנת דרום סודנים, אמש (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"המדינה שלכם פשוט הורגת אותנו". הפגנת דרום סודנים, אמש(צילום: רויטרס)

 

במקביל, ארגון "רופאים לזכויות אדם" פנה היום למשרד הפנים, בדרישה לשחרר אזרחית דרום סודן שנעצרה באילת למרות מצבה הרפואי הרעוע.

 

במכתב שהועבר למשרד הפנים טוענים אנשי הארגון כי האשה, עוואדיה מנו שארפ (35), נעצרה הבוקר לאחר שהתבקשה להביא מסמכים רפואיים המעידים על חומרת מצבה. אנשי הארגון טוענים כי לשחרר את האשה ממעצר על-מנת שתוכל למצות את זכויותיה ולהגיש בקשה למניעת הרחקתה.

 

"פגיעה קשה בבריאות"

על המעצר היום באילת כתבו אנשי הארגון כי "בשעה רבע לתשע בבוקר, הגיעה גברת שארפ אל לשכת משרד הפנים באילת לשם בקשה למניעת הרחקתה מטעמים רפואיים. בקשה מעין זו מעוגנת בנהלים של משרד הפנים ומלווה בפרוצדורה מאוד ברורה. האשה הציגה לפקידת הלשכה את המסמכים הרפואיים ובקשה למיטב הרחקה אשר נכתבה על ידינו".

 

עוד כתבו אנשי הארגון כי "למיטב הבנתנו, חלק מן המסמכים הרפואיים של גברת שארפ לא היו ניתנים לקריאה ולכן ביקשה הפקידה מגברת שארפ לגשת לביתה ולהביא מסמכים נוספים

 ולשוב אל הלשכה עד השעה 15:00. בדרכה חזרה לביתה לשם איסוף המסמכים הרלוונטיים, נעצרה גברת שארפ והועברה אל תחנת המשטרה באילת".

 

אנשי הארגון הוסיפו כי "מדובר באשה בת 35, מבקשת מקלט מדרום סודן. גברת שארפ סובלת מאז שנת 2009 מריבוי מפרצות במחזור הדם התוך גולגולתי. היא אושפזה פעמים רבות בבית החולים איכילוב לשם ניתוח מוח וסגירת המפרצות".

 

לסיכום כתבו אנשי הארגון כי "אנו סבורים שגירושה חזרה לארץ מוצאה עלול להוביל לפגישה קשה בבריאות ואף למותה וזאת בשל היעדר אמצעים ונגישות מספקת למערכת הרפואה בסודן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זרים, הבוקר בתל-אביב
צילום: ירון ברנר
מומלצים