שתף קטע נבחר

אבי המחבל הצרפתי תובע המשטרה: "רצחו אותו"

אין גבול לחוצפה: אביו של מוחמד מראח, שרצח ארבעה יהודים - בהם שלושה ילדים - בבית הספר "אוצר התורה" בטולוז, וטבח בעוד שלושה חיילים צרפתים, דורש להעמיד לדין את האחראים למותו. מראח נהרג בתום קרב עם שוטרים בדירת המסתור שלו

אביו של המחבל הצרפתי מוחמד מראח, שרצח בחודש מרס השנה ארבעה יהודים, בהם שלושה ילדים, בבית הספר "אוצר התורה" בטולוז, הגיש תביעה נגד משטרת צרפת והמדינה עצמה. כך נמסר אחר הצהריים (יום ב'). מראח נורה למוות על-ידי שוטרים אחרי יומיים שבהם התבצר בדירה בטולוז, וכעת טוען האב כי מדובר ברצח לכל דבר. הוא אומר כי יש להעמיד לדין את האנשים שנתנו את ההוראה להרוג את בנו.

 

עוד חדשות מהעולם הגדול :

 

משפחתו של מראח תובעת את משטרת צרפת בגין "רצח בנסיבות מחמירות". בתביעה לא ננקבים שמותיהם של אנשים ספציפיים, אולם עולה ממנה כי המשפחה מאשימה את יחידת העילית של משטרת צרפת שביצעה את הפשיטה בהריגתו במכוון של מראח במקום תפיסתו חי.

 

הקירות המחוררים מכדורים בבית המחבל שבו התנהל הקרב ()
הקירות המחוררים מכדורים בבית המחבל שבו התנהל הקרב

 

באפריל אמרו עורכי הדין של המשפחה כי יש ברשותם שני סרטוני וידאו שבהם טוען מראח כי הוא חף מפשע: "בשני הסרטונים האלה הוא אומר 'אני חף מפשע. למה אתם הורגים אותי? לא עשיתי שום דבר'". היום אמרה אחת מעורכי הדין כי המשפחה תעביר את הסרטונים לתביעה אם תתבקש. לדבריה, למשפחה יש "ראיות רציניות" המגבות את טענתה. היא סירבה לפרט. "יש לך 300 או 400 אנשים חמושים מכף רגל ועד ראש, ובחור אחד לבד בדירה", אמרה.

 

מראח היה אחראי לשורה של מעשי רצח מסתוריים באזור טולוז שבדרום צרפת. בתחילה רצח מראח, שהושפע מגורמים איסלאמיסטיים קיצוניים, שלושה חיילים צרפתים - לכאורה בשל חלקם במאמץ המלחמתי של המערב נגד גורמי טרור

באפגניסטן.

 

בצרפת לא הצליחו לשים את היד עליו, וכמה ימים אחר כך הוא הגיע רכוב על אופנוע לבית הספר היהודי בטולוז. הוא רצח את הרב יונתן סנדלר (בן 29) ושני בניו אריה (6) וגבריאל (3), וכן את הילדה מרים מונסנגו (8), שבה גם ביצע ללא רחם וידוא הריגה. את מעשי הרצח שביצע הוא תיעד במצלמת וידאו, אולם הסרטונים לא פורסמו.

 

אחרי הטבח המחריד שביצע מראח בבית הספר היהודי עלתה המשטרה על עקבותיו. הוא התגלה מתבצר בדירה בטולוז, והמשטרה צרה במשך יותר מיממה על ביתו תוך שהיא מנהלת איתו משא ומתן. בסופו של דבר פרצו שוטרים לדירה, ובתום קרב יריות עם מראח חיסלו אותו בירייה בראשו. במהלך שעות המצור הבהירו אנשי הרשויות בצרפת כי הם מקווים ללכוד את מראח בחיים כדי שיבוא על עונשו.

 

סוקרים את בית המחבל אחרי קרב היריות (צילום: AP) (צילום: AP)
סוקרים את בית המחבל אחרי קרב היריות(צילום: AP)

 

אחרי מותו של מראח עלתה השאלה היכן יש לקבור את גופתו, כדי לא להפוך את מקום הקבורה לאתר עלייה לרגל. בסופו

של דבר היא נטמנה בטקס מצומצם - בהשתתפות 15 אנשים בלבד - ליד טולוז.

 

מעשי הרצח האכזריים שביצע מראח העלו מחדש לתודעה בצרפת את בעיית המהגרים, והובילו גם את נשיא צרפת היוצא, ניקולא סרקוזי, שבאותם ימים נאבק על כהונה נוספת, להשמיע התבטאויות נציות יחסית נגד בוא מהגרים לצרפת. מצדם של המהגרים הועלו שוב הטענות על הקיפוח שלהם והזנחתם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחבל מוחמד מראח
צילום: Le Point
קברו של מראח. נקבר בנוכחות 15 איש
צילום: MCT
הדירה שבה התבצר המחבל הצרפתי
צילום: AFP
מומלצים