שתף קטע נבחר

אחד מ-10 החופים היפים בעולם ייסגר היום בת"א?

כמחצית מחופי העיר עומדים בפני סכנת סגירה, בשל מאבק עם המצילים. בין החופים המאוימים: חוף גורדון, שקיבל כבוד עולמי

עיריית תל אביב יפו מאיימת כי תסגור החל מהבוקר (יום ה') שישה מתוך שלושה עשר החופים שמורשים לרחצה בעיר. העירייה פנתה למשרד הפנים בבקשה לאשר את המהלך, עד שיימצא פתרון למצוקת המצילים, כהגדרתה. לדברי העירייה, מצוקה זו נובעת מדרישת המצילים לצמצם את שעות עבודתם, בהתאם להסכם העבודה שנחתם עמם ב-2007, ולא יושם עד כה.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

 

חוף בונדי בסידני (צילום: mct) (צילום: mct)
חוף בונדי בסידני(צילום: mct)
 

בחוף אביב, בוגרשוב, גורדון, הילטון, תל ברוך והצוק דרום לא יינתנו שירותי הצלה והרחצה בהם תוגדר כאסורה וכמסוכנת. הקהל מתבקש לרחוץ אך ורק בחופים שבהם יינתנו שרותי הצלה - חוף גבעת עלייה, צ'ארלס קלור, ירושלים, פרישמן, החוף הנפרד, מציצים והצוק צפון.

 

ההודעה הגיעה כשבועיים בלבד לאחר בחירתו של חוף פרישמן-גורדון כאחד מעשרת החופים העירוניים היפים בעולם. ברשימה שהרכיב אתר הנסיעות "Smarter Travel", מככבת רצועת החוף התל אביבית לצד חופים מפורסמים ומיתולוגיים, בהם חוף וניס שבלוס אנג'לס, חוף ברצלונטה שבברצלונה וחוף איפאנמה שבריו דה ז'ניירו.

 

"חוף גורדון-פרישמן, שקרוב מכולם לליבת העיר, הוא אחד המקומות הנכונים ביותר להיראות בהם", נכתב. "ברים, די.ג'ייס ומגרשי כדורעף מושכים קהל קוסמופוליטי. בואו לטבילה מוקדמת, עצרו לקפה בטיילת וצפו באנשים משחקים במעין טניס-חופים, הספורט הלאומי הלא-רשמי".

 

חוף גורדון בתל אביב (צילום: מיכאל קרמר) (צילום: מיכאל קרמר)
חוף גורדון בתל אביב(צילום: מיכאל קרמר)

 

מצילים בפעולה בתל אביב. "ההודעה הגיעה בהפתעה" (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
מצילים בפעולה בתל אביב. "ההודעה הגיעה בהפתעה"(צילום: ירון ברנר)
 

אם לא יימצא פתרון, ישלמו התושבים את המחיר. אלו יסבלו שוב מסגירת חופים, שגם כך אסורים לרחצה מפעם לפעם בשל מגבלות תברואתיות. למעשה, חוף גורדון עצמו נסגר לפני כחודשיים, כמעט במקביל לפתיחתה הרשמית של עונת הרחצה, בשל זיהום.


החופים העירוניים הטובים בעולם

החופים העירוניים הטובים בעולם
חוף עיר מדינה
גורדון-פרישמן תל-אביב ישראל
וניס לוס אנג'לס ארה"ב
מגדל השעון מונטריאול קנדה
איפנמה ריו דה ז'ניירו ברזיל
סאות' מיאמי פלורידה
לונדון לונדון בריטניה
נורת' אבניו שיקגו ארה"ב
בונדיי סידני אוסטרליה
אנגליש-ביי ונקובר קנדה
ברצלונטה ברצלונה ספרד

 

"אין סיכוי שהחופים ייסגרו", העריכה עינת, תושבת העיר. "אנשים יבואו לים, לא מעניין אותם המצילים. אני כל יום שם, וביום חמישי העמוס אנשים יבואו בכל מקרה".

 

"הדור הצעיר של המצילים מבקש לעבוד בהתאם להסכם איתם, ונענינו לבקשתם על פי חוק", אמר רובי זליף, המשנה למנכ"ל העירייה. הוא אינו תולה את האחריות למצב על כתפי המצילים, אך הבהיר, עם זאת, כי דרישתם נפלה על העירייה בהפתעה. "יהיה סגור עד שנמצא מצילים", הדגיש.

 

יואב גולדרינג, חבר המועצה (עיר לכולנו), הוסיף כי "מדי שנה העירייה נזכרת מחדש כי אחד מתפקידיה הוא שירותי הצלה בחופים. במקום להוביל מהלך להארכת שעות ההצלה, מבלי לפגוע בזכויות המצילים, חולדאי בוחר להמשיך לפגוע בציבור המתרחצים, שהם בני ערובה במאבקי כוח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתרחצים בחוף גורדון
צילום: יריב כץ
מומלצים