שתף קטע נבחר

צילום: AP

איראן: עצרנו 20 חשודים ברצח מדעני הגרעין

בשבוע שעבר טענה טהרן כי עצרה כמה בני אדם שהיו מעורבים בהתנקשות במדעני הגרעין מג'יד שהריארי ומוסטפה אחמדי רושן ב-18 החודשים האחרונים, וכעת היא נוקבת במספר העצורים. "החשודים עברו מאיראן לישראל דרך מדינה שכנה"

איראן הודיעה היום (יום א') כי עצרה 20 חשודים בקשר למתנקשים במדעני הגרעין האיראנים, שטהרן טוענת כי הם חלק מהמלחמה החשאית שמנהלת ישראל נגד תוכניתה הגרעינית.

 

חדשות נוספות מהעולם הגדול :

טורקיה: אסירים שרפו מיטות בכלא. 13 נהרגו

בוחרים ראיס: "לא כל אנשי מובארק מושחתים"

"ניאו-נאצים סייעו לטבח 11 הספורטאים במינכן"

 

הודעתו של שר המודיעין של איראן, חיידר מוסלחי, היא ההודעה הרשמית הראשונה שבה ננקב מספרם של העצורים, זאת אחרי שבשבוע שעבר הודיעה טהרן כי עצרה חשודים בסיוע למתנקשים במדעני הגרעין.

 

זירת החיסול שבו נהרג שהריארי ב-2010 ()
זירת החיסול שבו נהרג שהריארי ב-2010

 

מוסלחי טוען כי החשודים עברו מאיראן לישראל דרך מדינה שכנה. הוא לא ציין את שם המדינה, אבל איראן האשימה בעבר את אזרבייג'ן בהענקת מחסה לטרוריסטים שקשורים לישראל.

 

לפחות חמישה מדעני גרעין איראנים נהרגו מאז שנת 2010. ארצות הברית ובריטניה הכחישו כל מעורבות ברציחות המדענים, וישראל לא הגיבה מצדה על ההאשמות האיראניות. בחודש מאי תלתה איראן אדם שהורשע בהרג מדען גרעין בתחילת 2010.

 

משרד המודיעין האיראני מסר בשבוע שעבר כי העצורים חשודים במעורבות ברצח מג'יד שהריארי לפני יותר משנה וחצי ומוסטפה אחמדי רושן, סגן מנהל מתקן העשרת האורניום בנתנז, בינואר השנה.

 

מלבד רושן ושהריארי האשימה איראן את ישראל בחיסולם של עוד שני מדעני גרעין לפחות בשנים האחרונות: מסעוד מוחמדי בינואר 2010 ודריוש רשזאי ביולי 2011. מלבד זאת קשרו בעולם את ישראל או בעלות בריתה גם לפיצוצים בבסיס טילים ליד טהרן שבהם נהרגו אנשי משמרות המהפכה, פיצוצים באזור מתקן הגרעין באיספהאן ותולעי המחשב "סטוקסנט"," דוקו" ו "להבה" שפגעו במחשבים איראניים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האחרון שחוסל. מוסטפה אחמדי רושן
בטהרן האשימו את אזרבייגן במתן חסות למתנקשים. אחמדינג'אד
צילום: AP
מומלצים