שתף קטע נבחר

בהפגנת המחאה בת"א: רכב לאיסוף מודיעין

רכב שטח גדול, שעליו מותקנת מערכת לאיסוף מידע, נראה אמש במהלך ההפגנה בתל-אביב. עם זאת, התורן שלו לא הורם. דפני ליף: "לא הגיוני שתקציב הביטחון מופנה לסיכול מחאה אזרחית"

למה הובא רכב בשימוש מג"ב לאיסוף מודיעין להפגנה בתל-אביב? המשטרה השתמשה אתמול (מוצאי שבת), במהלך הפגנת המחאה בתל-אביב, ברכב הרקון - הנחשב בצה"ל לאחד מאמצעי הלחימה המתקדמים והחכמים ביותר של מערך איסוף המודיעין הקרבי במערכת הביטחון.

 

הרקון בתל אביב במוצ"ש (צילום: מגלי סקידלסקי) (צילום: מגלי סקידלסקי)
הרקון בתל אביב במוצ"ש(צילום: מגלי סקידלסקי)

 

עוד בחדשות:

עד המדינה הפסיק עדותו: "הראש שלי לא עובד"

נתניהו: דברי שמיר על הערבים והים - אמיתיים

מפקד חמאס בגדה נידון ל-54 מאסרי עולם

 

מדובר ברכב שטח גדול, שעליו מותקנת מערכת איסוף המידע, הכוללת אמצעי איסוף מתקדמים: מכ"מים שסורקים את השטח, שהם בעלי יכולות זיהוי ביום ובלילה, מצלמות לטווחים רחוקים, יכולת העברה ושידור של מידע לאחור, תחנת ממסר עבור הכוחות, תורן שפתיחתו מאפשרת סריקה היקפית שיכולה להגיע למספר קילומטרים. 

 

ההפגנה אתמול ליד הקריה בתל-אביב (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
ההפגנה אתמול ליד הקריה בתל-אביב(צילום: בני דויטש)

 

הבוקר הגיעו פעילי המחאה החברתית לאשדוד על מנת לסייע בהקמת מאהל בעיר. בהם הייתה גם דפני ליף שאמרה: "לא הגיוני שבדרום לאזרחים אין אפילו מקלטים נורמליים, אין להם זמן להגיע למרחב המוגן - ותקציב הביטחון של מדינת ישראל מופנה לניסיון לסכל ולהפחיד צעדת מחאה אזרחית, אותנטית ולא אלימה".

 

פעיל אחר, אורן פסטרנק, הוסיף: "כנראה שהאיום הקיומי של ממשלת ישראל בקיץ הזה הוא סטודנטים וגננות שיוצאים להילחם על החינוך, הדיור והרווחה שלנו. בתור קצין במילואים, אני חושב שזה מגוחך ומוגזם. אם זה נכון, זו עילה לבדיקת השר לביטחון פנים". 

 

במערכת הביטחון משתמשים ברקון לצורך משימות ביטחון שוטף בגבולות

 המדינה וגם ביהודה ושומרון. לצד זה משתמשים במערכת גם במבצעי מעצרים מורכבים, מארבים ממושכים, מרדפים אחר שוהים בלתי חוקיים, מניעת פעילות חבלנית עוינת בגבול עם עזה, סיכול הברחות והסתננויות בגבול מצרים ועוד.

 

היתרון של הרקון הוא ביכולתו הניידת ובעבירותו בשטחים פתוחים שאליהם הוא מיועד, מה שהופך את השימוש בו במקום כמו מרכז תל אביב - לחריג מאוד.

 

במשטרת מחוז תל-אביב סירבו להגיב.

 

בהכנת הידיעה השתתפו אלי סניור ובועז פיילר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרקון בתל אביב במהלך ההפגנה. אחד מאמצעי הלחימה המתקדמים של צ"הל
צילום: מגלי סקידלסקי
שוטרים אתמול בתל-אביב
צילום: בני דויטש
מומלצים