שתף קטע נבחר

במהלך הלוויה: ביתה של בתו של יצחק שמיר נפרץ

בזמן שאביה, יצחק שמיר, הובא למנוחות בחלקת גדולי האומה בהר הרצל, פרצו אלמונים לביתה של גלעדה דיאמנט. הם גנבו תכשיטים ונמלטו. המשטרה חוקרת

אלמונים פרצו אחר הצהריים (יום ב') לביתה של גלעדה דיאמנט, בתו של ראש הממשלה לשעבר יצחק שמיר, בעת שאביה הובא למנוחות בחלקת גדולי האומה בהר הרצל. הפורצים גנבו תכשיטים מהבית בצפון תל-אביב ונמלטו. משטרת מרחב ירקון פתחה בחקירה.

 

הגנבים שוטטו בבית ללא כל הפרעה ולא משכו את תשומת לב השכנים, בזמן שבני המשפחה, לצד ראשי המדינה, ליוו למנוחות את יצחק שמיר שהלך לעולמו במוצאי שבת בגיל 96.

 

גלעדה דיאמנט לצד הנשיא פרס וראש הממשלה נתניהו ורעייתו (צילום: עומר מירון) (צילום: עומר מירון)
גלעדה דיאמנט לצד הנשיא פרס וראש הממשלה נתניהו ורעייתו(צילום: עומר מירון)

 

במהלך הלוויה ספד יאיר שמיר לאביו בקול חנוק מדמעות: "למרות לחיצת ידך שלא נחלשה, עם הזמן ראינו את מבטך הבוחן והנוקב הולך ומצטעף עד שכבה. אתה רק ביקשת - אם ההיסטוריה תזכור אותי בכלל אני מקווה שאזכר כאיש שאהב את ארצו, את עמו... אך אנו - גלעדה, אנוכי, בני ובנות זוגנו, בנותינו, בנינו ונכדינו - נזכור אותך כאדם הראוי לחיקוי וכאיש עקרונות ראוי להערצה. היית נשר כלפי חוץ ויונה כלפי פנים".

 

נשיא המדינה שמעון פרס אמר בהספד שנשא: "שמיר ואנוכי שירתנו באותה ממשלה כשש שנים", אמר פרס. "שנינו באנו - וגם נשארנו - בני אסכולות שונות. אף על פי שהשורש הוא אחד לכולנו". פרס הוסיף כי "יצחק שמיר היה אדם שלם עם עצמו. מוצק בדעותיו. רוחות נושבות לא כופפו אותו. אופנות חולפות לא פיתו אותו. האידיאולוגיה שלו נשענה על ההיסטוריה של עמנו".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי שמיר "לא חיפש לא פופולריות

ולא כבוד. כל מעשה וכל החלטה שלו נבחנו במבחן אחד: האם זה טוב לעם היהודי ולארץ ישראל".

 

נתניהו הוסיף כי "שמיר היה תקיף, מעשי, חדור אמונה, מפוכח ובעל מחויבות מוחלטת לביטחון ישראל". ראש הממשלה הוסיף ואמר: "שמיר הכיר בחשיבותה של אחדות לאומית". לדבריו, "שמיר הבין שהאחדות היא מקור חשוב לחוסננו הלאומי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עומר מירון
בתו של שמיר בהלוויה
צילום: עומר מירון
הפורצים זיהו את הלוויה כהזדמנות
צילום: EPA
מומלצים