שתף קטע נבחר

לראשונה: יגאל עמיר יצא לטיול ונפגש עם אסירים

שלושה מתוך 10 אסירים שומרי מצוות שנמצאו מתאימים לשהות עם רוצח ראש הממשלה, ליוו אותו ביציאתו הראשונה מהבידוד. גורם בשב"ס: "עניין של זמן עד שישולב בתא עם אסירים אחרים"

לאחר 16 שנים וחצי בהפרדה, יצא הבוקר (יום א') יגאל עמיר - רוצח ראש הממשלה יצחק רבין - לטיול ראשון בחצר כלא רימונים שבשרון בליווי אסירים נוספים. שלושה מתוך עשרה אסירים שומרי מצוות שנמצאו כמתאימים לשהות עם עמיר ליוו אותו ביציאתו הראשונה מהבידוד. בשירות בתי הסוהר מציינים כי האסירים נבחרו בקפידה על-מנת למנוע פגיעה בעמיר.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

השר מיכאל איתן: "בינתיים הכל ועדות ודיבורים"

עדכן בפייסבוק תקיפה גזענית: "התמיכה מרגשת"

שכפלו מפתח, שלחו את הקשישים לדואר ופרצו

 

במהלך שעת הטיול התאפשר לעמיר לשוחח עם שלושת האסירים שליוו אותו, וסוהרי שב"ס שנכחו במקום פיקחו והשגיחו שהמפגש עובר ללא אירועים מיוחדים וללא עוינות כלפי עמיר. בתום הטיול בחצר, הוחזר עמיר לתאו ושם הוא ימשיך לשהות 23 שעות ביממה, עד לטיול הבא בחצר.

 

גורם בשב"ס אמר ל-ynet כי "זה רק עניין של זמן ולמרות הגדרתו כאסיר ביטחוני וסיכון לביטחון המדינה, שעמיר ישולב בתא עם אסירים אחרים".

 

אחרי טיול של שעה בחצר, חזר ל-23 שעות בבידוד. עמיר (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
אחרי טיול של שעה בחצר, חזר ל-23 שעות בבידוד. עמיר(צילום: חגי אהרון)

 

עמיר שמרצה מאסר עולם בגין רצח ראש הממשלה רבין כלוא מאז שנעצר לבדו בתא באגף ההפרדה ומדי חצי שנה, האריך בית המשפט לבקשת השב"ס והשב"כ את הפרדת

היחיד שלו. בעקבות עתירות שהגיש לבית המשפט בנושא הפרדתו, קבע בית המשפט שיש לשקול את הוצאתו של עמיר מההפרדה.

 

בעקבות העתירות שהגיש עמיר באחרונה לבית המשפט, התאפשר לו לשהות מספר שעות עם אסיר אחר על מנת ללמוד תורה בחברותא. בית המשפט אף הערים קשיים על השב"ס ועל המדינה והורה להם לשקול חלופות לכליאתו של עמיר בהפרדה.

 

בעקבות החלטות בית המשפט ונוכח העובדה שבפרקליטות ובשב"כ לא הביעו התנגדות למהלך, החלו בשב"ס לבחון את הוצאתו של עמיר מהפרדה. הכוונה היא לכלוא את עמיר בתא יחד עם אסירים נוספים, באגף סגור, שבו האסירים נמצאים בתא בכל שעות היום, למעט הפסקה לטיול בחצר.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמיר
צילום: זום אאוט הפקות
מומלצים