שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

אולמרט: כשאדם מכיר את האמת, הוא ישן טוב

"מחכים לי יותר מ-500 מסרונים שעדיין לא קראתי", דיווח ראש הממשלה לשעבר שזכה לברכות לאחר זיכויו ממרבית סעיפי האישום נגדו. לדבריו של פרקליט המדינה העדיף לא להתייחס, "צריך לנהוג בכבוד בכל ההליכים", אמר

"כשאדם מכיר את האמת אז הוא ישן טוב גם כשיש מהומה סביבו". כך אמר הבוקר (יום ד') ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, שהתעורר לבוקר חדש לאחר זיכויו מרוב סעיפי האישום נגדו בפרשות טלנסקי וראשונטורס. אולמרט יצא מביתו והגיב לראשונה להכרעת הדין שנמסרה אתמול בבית המשפט המחוזי בירושלים.

 

אולמרט יוצא מביתו הבוקר (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
אולמרט יוצא מביתו הבוקר(צילום: גיל יוחנן)
 

 

אולמרט איחל בוקר טוב ואמר שהוא מקווה שיהיה יום טוב. על הלילה שעבר עליו אמר: "ישנתי טוב, אני ישן כל לילה טוב, כשאדם מכיר את האמת, אז הוא ישן טוב גם כשיש מהומה סביבו". הוא סיפר כי קיבל שיחות טלפון רבות, והוסיף: "מחכים לי יותר מ-500 מסרונים שעדיין לא קראתי". הוא התייחס אף לשיחה שקיבל מיו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, שהתקשר אמש לברכו, ודיווח כי השיחה הייתה מאוד נחמדה.

 

רעידת אדמה פוליטית - משפטית - סיקור מיוחד ב-ynet

 

הוא סירב להתייחס לדבריו של פרקליט המדינה, משה לדור, אך הוסיף: "צריך לנהוג בכבוד בכל ההליכים, וכך אנחנו מתכוונים לעשות. אנחנו ממשיכים בשגרת החיים". לדור הסביר אמש כי חובת הפרקליטות להגיש כתב אישום במקרה שיש די ראיות לכך. "כתב האישום מול אולמרט היה צריך להיות מוגש", לדבריו. הוא לא אמר כי הוא מתפטר מתפקידו עקב הכישלון במשפט וסירב לומר אם התביעה תדרוש קלון לאולמרט - שהורשע בפרשת מרכז ההשקעות.

 

על פרשת "ראשונטורס", שבה זוכה אולמרט אף שהייתה הפרשה שהתביעה טענה כי היא המבוססת ביותר, אמרה השופטת מוסיה ארד: "הראיות אינן מוכיחות מעבר לספק סביר שפעלו לקבלת כספים למען אולמרט". היא ושני השופטים האחרים, יעקב צבן ומשה סובל, קבעו גם כי הראיות אינן מוכיחות מעבר לספק סביר כי אולמרט היה מודע לגביית הכספים העודפים. עוד קבעו השופטים כי לא הוכחה שיטה לגביית כספים עודפים.

 

השופטת ארד אמרה: "לנאשם לא היו יחסים מיוחדים עם מנהלי 'ראשונטורס', הנאשם לא מכיר את עובדי הסוכנות ואין לו יחסי אמון מיוחדים. אין לעובדים כל סיבה להשתתף במרמה. לא נמצאה הנחיה מפורשת של הנאשם לגבות כספים עודפים. אמנם יש מסמכים סותרים העשויים ללמד שידע, אך אין לנו דרך להוכיח שהדרך בה הבין הנאשם את המסמכים אינה סבירה. הנאשם היה בתקופה הרלוונטית עסוק ביותר, ואין לשלול כי לא היה מודע". 

 

אולמרט הורשע בפרשת מרכז ההשקעות, בהפרת אמונים. השופטים קבעו כי מערכת היחסים ההדוקה של אולמרט עם עו"ד אורי מסר העמידה אותו בניגוד עניינים בין מחויבותו לציבור לבין מחויבותו לעו"ד מסר, ובשל ניגוד עניינים זה אסור היה לאולמרט לעסוק בענייני מסר. "הנאשם הפר איסור זה בארבעה נושאים", הם קבעו.

 

ראש לשכתו, שולה זקן, הורשעה בפרשת ראשונטורס בשתי עבירות של קבלת דבר במרמה, ובמרמה והפרת אמונים. השופטים אמרו על זקן: "אין להתעלם מהעובדה שהנאשמת החליטה שלא להעיד ולא לתת כל הסבר לראיות המפלילות במשפט הנאשמת אשת סודו של הנאשם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהוד אולמרט. בוקר חדש
צילום: גיל יוחנן
לדור. "ממשיכים בשגרה"
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים