שתף קטע נבחר

אריה מליניאק

מילון לשפה המכביסטית / טור

מכבי ת"א סיכמה עם מורן רוט לשלוש שנים. לחולון עקרו את הלב והנשמה, והביאו שחקן שעל פי דייויד בלאט לא בטוח שמכבי בכלל צריכה. אריה מליניאק על המעבר של הרכז להיכל נוקיה

דייויד פדרמן כועס מאוד על יוגב אוחיון. מי היה שומע עליו אלמלא מכבי ת"א הייתה נותנת לו במה. במקום להעריך את זה, יוגב הולך אחרי הכסף הגדול.

 

 

מכבי ת"א סיכמה עם מורן רוט לשלוש שנים. הדבר האחרון שעניין את מכבי ת"א זו הבמה שחולון נתנה למורן. עקרו לחולון את הלב והנשמה, והביאו שחקן שעל פי דייויד בלאט לא בטוח שמכבי בכלל צריכה.

 

שחקן שמכבי ת"א לא צריכה, לפחות לטעמו. בלאט (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
שחקן שמכבי ת"א לא צריכה, לפחות לטעמו. בלאט(צילום: יובל חן)

 

ההודעות של מכבי ת"א כתובות ב"מכביסטית", מין שפה הפוכה שאנסה לתרגם עבורכם. למשל, אם נכתב שאין קשר בין הסיכום עם רוט לעניין יוגב אוחיון , למה הם טרחו לציין זאת בהודעה? הרי כל אהבל מבין שאם אוחיון היה נשאר, מכבי אפילו לא הייתה מתעניינת ברוט. על ראש הגנב בוער הכובע! או בלשונו של השופט חשין: אסור לשכוח שגם האמת היא אופציה.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

בהודעת מכבי ת"א עוד משפט קטן, שכדאי לשים אליו לב: "יש בין מכבי לרוט הבנות". אני מקווה שהפעם ניסח את "ההבנות" עורך דין קצת יותר מוצלח מזה שניסח את ההבנות עם אוחיון. כי התחושות שלי אומרות שרוט לא ישחק במכבי שלוש שנים, ואולי גם לא אחת. למה? בגלל "ההבנות".

 

לא קורבן בסיפור הזה. רוט (צילום: מור שאולי) (צילום: מור שאולי)
לא קורבן בסיפור הזה. רוט(צילום: מור שאולי)

 

מכבי ת"א פשוט קנתה אופציה להחתים את רוט. קונספירציה מסובכת גורסת שכאשר מכבי תזכה בבוררות עם אוחיון, הכסף יממן את המסים של הלפרין, ואז רוט ישוחרר. מבולבלים? שטויות. עדיין לא נקבע מועד לבוררות עם יוגב, יותם לא יחכה עד אז, ורוט הוא כסף קטן בכל הסיפור.

 

אבל גם מורן הוא לא קורבן בסיפור הזה. כשבונים קבוצה סביב שחקן, גם לשחקן יש אחריות. זה נכון גם ליוגב אוחיון. יש גם כללי משחק לא כתובים, וכשאני קורא את דבריו סוחטי הדמעות של רוט על הקהל הנפלא באולם הפחים שהפך לבית שלו, שיעשה לי טובה ויפסיק להיות פח. מכבי ת"א היא האחרונה להתלונן, כי הפיצוי שמגיע לה על השבחת אוחיון צריך להיות שווה בערך לפיצוי שהיא שילמה לגלבוע/גליל על ליאור אליהו, ו/או הפיצוי שהיא אולי תיתן לחולון על רוט. שקל ותשעים.

 

אז מה היה לנו? מכבי קנתה כמה שבועות להחתים רכז זר, עד שדייויד בלאט יחזור מהאולימפיאדה, ורוט יחזור לחולון. הוא יעשה בדרך כמה אלפי דולרים כפיצוי על פירוק, הרכבה והובלה שלו לת"א ובחזרה. מורן גם יוכל לספר לנכדים שהוא היה במכבי ת"א חודש וחצי. בסטטיסטיקה הוא לא יופיע להערכתי. או שיפתיע כמו יוגב אוחיון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים