שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ראש אמ"ן: סוכלו מעל 10 התארגנויות טרור בסיני
  בסקירה בוועדת חוץ וביטחון, אמר אלוף כוכבי כי ארגוני הטרור בסיני עלולים לנסות ליצור משברים מדיניים באמצעות פיגועים. הוא העריך כי נשיא סוריה אסד לא ישרוד את ההתקוממות והוסיף: "הגולן עלול להפוך לזירת עימות, כמו סיני"

  הניסיונות לפגע מסיני נמשכים ביתר שאת, לאחר מינויו של נשיא איסלאמיסט ראשון במצרים. ראש אמ"ן, אלוף אביב כוכבי, אמר כי בתקופה האחרונה סוכלו התארגנויות של יותר מ-10 תשתיות טרור לבצע פיגועים מחצי האי סיני. הוא לא ציין מי סיכל את ביצוע הפיגועים, אך הזהיר כי ארגוני הטרור בסיני עלולים לנסות ליצור משברים מדיניים באמצעות פיגועים.

   

  עוד בחדשות ynet:

   

  בסקירה שהעביר הבוקר (יום ג') בוועדת חוץ וביטחון של הכנסת, אמר אלוף כוכבי כי גם בימים אלו מתקיים מעקב על תשתיות טרור נוספות בסיני. עם זאת, ציין ראש אמ"ן, סיני נמצאת בעדיפות משנית בסדר היום של מצרים. לדבריו, בשל העובדה שהנשיא מוחמד מורסי הוא מספר 2 באחים המוסלמים הדבר פוגע בביטחון שלו לקבל החלטות ומחייב אותו לשאול את הנהגת הארגון.

   

  הוא הוסיף כי "כחלק מעליית האחים המוסלמים לשלטון במצרים, קיימת התקרבות משמעותית לחמאס, על חשבון הרשות הפלסטינית". גורמים מדיניים בירושלים אמרו אמש כי נושא הטרור מסיני עלה בפגישותיה של מזכירת המדינה האמריקנית, הילרי קלינטון, עם הצמרת הישראלית.

   

  בסקירתו התייחס ראש אמ"ן גם לנעשה בסוריה. הוא אמר כי "הגולן עלול להפוך לזירת פעילות נגד ישראל, בדומה לסיני", והעריך כי הנשיא בשאר אסד "לא ישרוד את ההתקוממות, גם אם זה ייקח עוד זמן".

   

  נסראללה ואיראן מתכוננים לנפילת אסד

  אלוף כוכבי הציג בוועדה צילומי לוויין המעידים כי צבא סוריה משתמש בסוללות ארטילריה נגד ריכוזי אוכלוסייה בערים, כחלק מההחרפה היום יומית בעימותים. לדבריו, "בסוריה מתקיים תהליך מואץ של עיראקיזציה. כל שבוע נהרגים בסוריה בין 500 ל-700 איש. הצבא פועל באופן הברוטלי ביותר,

  דבר שמצביע על ייאוש משום שהם לא מוצאים פתרון יעיל אחר לדיכוי המהומות".

   

  הוא הזהיר כי "מרחב הגולן עלול להפוך לזירת פעילות נגד ישראל, בדומה לסיני. זאת, כתוצאה מעלייה הולכת וגוברת של התבססות הג'יהאד העולמי בסוריה". הוא הוסיף כי המודיעין הישראלי זיהה "בין 60 ל-70 התנקשויות בקצינים סורים בכירים. 13 אלף חיילים וקצינים ערקו מצבא סוריה, אבל אנחנו לא מזהים אופוזיציה מאורגנת שמנסה להוביל את ההתקוממות".

   

  ראש אמ"ן ציין כי "נסראללה ואיראן נערכים ליום שאחרי נפילת אסד", אך לא פירט בנושא. הוא הדגיש כי הסבירות שיפרוץ עימות בין ישראל לסוריה, כמדינה, היא נמוכה, "גם כמוצא אחרון של אסד. אסד הוציא הרבה מכוחותיו מהגולן לאזור דמשק כי הוא לא חושש מעימות עם ישראל".


  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ראש אמ"ן: סוכלו מעל 10 התארגנויות טרור בסיני"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ראש אמ"ן, אלוף אביב כוכבי
  צילום: עידו ארז
  מתקרב לחמאס. מוחמד מורסי
  צילום: AFP
  שולח תותחים נגד אזרחים. בשאר אסד
  צילום: AFP,HO, SANA
  מוצר השנה
  מומלצים