שתף קטע נבחר

עו"ד ישראלי מונה לתפקיד בכיר במועצת הביטחון

דודי זכריה, לשעבר מפרקליטות המדינה, נבחר לעמוד בראש צוות משפטי המייעץ למנהלת המאבק בטרור. "מינוי יוצא דופן של ישראלי למשרה גבוהה באו"ם", נכתב ב"וושינגטון פוסט". מבין 44 אלף עובדי הארגון - רק 124 הם ישראלים

מועצת הביטחון של האו"ם קידמה את העורך-דין הישראלי דודי זכריה למתאם המשפטי הראשי של מנהלת המאבק בטרור. בתפקידו יפקח זכריה, לשעבר סגן בכיר לפרקליט המדינה, על צוות של 12 מומחים משפטיים מרחבי העולם המייעצים למועצת הביטחון בסוגיות הקשורות למלחמה בטרור.

 

ישראלים יקרים - האו"ם קורא לכם לעבודה 

 

בעיתון "וושינגטון פוסט" כתבו הלילה (ד') כי "המינוי לא היה ראוי לציון אילולא היה זה כה יוצא דופן עבור ישראלים להגיע למשרות גבוהות באו"ם". עו"ד זכריה הוא הישראלי היחיד המשרת בתפקיד ביטחוני בכיר במזכירות האו"ם.

 

מבין מעל 44 אלף עובדי האו"ם, רק 124 הם אזרחים ישראלים. לפי דיווח בעיתון האמריקני,

אין אף ישראלי המכהן במשרות פוליטיות רגישות בדרג גבוה, האחראיות על שמירת ביטחון בינלאומי, תיווך בהסכמי שלום ותיאום סיוע הומניטארי.

 

"אני מאוד גאה לברך על כניסתו של ישראלי מאוד מוכשר לדרגים הגבוהים באו"ם", אמר שגריר ישראל באו"ם, רון פרושאור. "אחת מהמטרות שלי היא למשוך עוד מוחות מבריקים מארץ הקודש למסדרונות האו"ם, שבהם הישראלים כבר זמן רב לא מיוצגים כראוי".

 

זכריה החל לעבוד באו"ם ב-2005 בתפקיד יועץ משפטי למועצת הביטחון בענייני המאבק בטרור. בנוסף הוא גם משמש נציג האו"ם ב"פורום העולמי למלחמה בטרור", גוף בינלאומי הנתמך על ידי ארה"ב.

 

רוצים להתגייס לשורות האו"ם? פרטים על הגשת מועמדות

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מעוצת הביטחון, "מינוי יוצא דופן"
צילום: EPA
צילום: הראל רינצלר
עו"ד זכריה, כבר 7 שנים באו"ם
צילום: הראל רינצלר
מומלצים