שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  עצמאית ומשכילה ועדיין מצפה שתשלם עליה

  הן רווקות עצמאיות, משכילות ובעלות מקצועות חופשיים, ועדיין – כשהן פוגשות גבר שמוצא חן בעיניהן, הן מצפות שהוא ישלם עליהן ויראה שהוא משקיע בהן באמת. למה הן עושות את זה?

  השאלה שמטרידה כל גבר שיוצא לדייטים היא מה לכל הרוחות נשים רוצות. מחד, נשים בימינו הן עצמאיות, אסרטיביות ועומדות על שלהן. מאידך, הן עדיין מצפות מהגבר להיות היוזם והמשקיע - זה שיוזם את הפגישה ואת שיחת הטלפון שלאחריה, זה שמחליט היכן יתקיים הדייט ומשלם בסיומו.

   

  עוד בנושא:

  דייט ראשון: מי משלם על מי?

  קפיטליזם חזירי: כך תמצאי לך בן זוג עם דירה

  רציתן פמיניזם? תתחילו לשלם על עצמכן בדייט

   

  גם נשים שמגדירות עצמן כפמיניסטיות מצפות מהגבר להיות הצד האקטיבי, שמוכן ללכת את הקילומטר הנוסף במסע לעבר ליבן. הפער בין התפישה העצמית של נשים כחזקות וכיודעות מה הן רוצות, לבין ההתנהגות הפסיבית והציפייה מהגבר להיות המחזר, יוצרת דיסוננס בקרב שני המינים.

   

   

  אז מה באמת נשים רוצות?

  את התשובה לשאלה הזאת אמחיש דרך הדוגמה הקיצונית ביותר - אתר הדייטינג Miss Travel שמטרתו לשדך בין גברים אמידים שמחפשים בת לוויה נאה שתטייל יחד איתם, ומוכנים לשלם את הוצאות הטיול עבורה, לבין נשים אטרקטיביות שרוצות לטייל בחינם.

   

  אני מודה שכששמעתי לראשונה על האתר הזה, הזדעזעתי עד עמקי נשמתי. הלא מדובר על אתר שמשמש לכאורה כמתווך לשירותי ליווי, במשמעות המקורית שלו, דהיינו - גברים שקונים את חברתן של בחורות יפות. אותן בחורות אינן מחויבות לספק סקס בתמורה, אולם הציפייה מצד שני הצדדים היא כי הטיול יוביל לקשר מיני או רומנטי.

   

   

   

  למרות שקיימים שני צדדים בעסקה, יחסי הכוחות ביניהם אינם שוויוניים. מאחר שצד אחד משלם את הוצאות הטיסה, הלינה והמחייה של הצד השני, האחרון תלוי בו לצורך סיפוק צרכיו הקיומיים-פיזיולוגיים הבסיסיים ביותר.

   

  ברגע שלצד אחד יש שליטה על המזון, קורת הגג והביטחון הפיזי והנפשי של האחר, נוצרים יחסי תלות ומרות שאינם מותירים ספק לגבי השאלה מי החזק ומי החלש בעסקה הזאת.

   

  על פי לוגיקה זו, ציפיתי שהפונות לאתר יהיו משכבות חלשות, נשים שמוכנות למכור את עצמן במובן מסוים, מאחר שהן לא רואות דרך אחרת בה הן תוכלנה לנסוע לחו"ל.

   

  מאידך, חלק מהן בודאי אינן רואות את עצמן כחלשות, אלא להפך - כחזקות, מכיוון שהן "מנצלות" את הגבר הפראייר שמוכן לשים הרבה כסף עבור הזכות 'להתרועע' עם בחורות יפות.

   

  למציאות יש נטייה מרגיזה לעמת אותנו עם תבניות מחשבתיות. לכן, לא מפתיע שכשפגשתי נשים שנרשמו לשירות הזה, הן לא התאימו לאף אחד משני הסוגים שתוארו לעיל. הן לא ראו עצמן כחזקות או כחלשות, כמנצלות או כמנוצלות. מדובר בנשים אקדמאיות, בעלות מקצועות חופשיים, שהיו יכולות לממן לעצמן טיול אם היו חפצות בזאת. יתרה מכך, מדובר בנשים דעתניות, עצמאיות, כאלה שיודעות מה הן רוצות.

   

  אז מה הן רוצות? הן רוצות גבר שירצה אותן עד כדי כך שיהיה מוכן להטיס אותן עד לקצה העולם, רק עבור הזכות ליהנות מחברתן. בנוסף להשקעה הכספית הגבוהה, מצד הגבר קיים גם סיכון גבוה, שהרי יתכן שלא ייווצר "קליק" ביניהם. למעשה, זוהי פנטזיה על הגבר שמוכן להשקיע ולסכן רבות רק עבור הסיכוי שאולי הוא יצליח לכבוש את ליבך. אם תרצו, זוהי אגדת עם מודרנית, רק שבמקום להילחם בדרקון, הנסיך מספק לך חותמת על הדרכון.

   

  עבור הנשים הללו, מדובר במתיחת מושג הדייט עד לאקסטרים. אם בדייט רגיל הן מצפות מהגבר להזמין אותן למסעדה, ולהשקיע בהן כסף, זמן ומאמץ בשביל התקווה ההדדית לחיבור מוצלח, אז כאן הן לוקחות את הפנטזיה צעד אחד קדימה, כשההשקעה מוקצנת מדייט לטיול בחו"ל.

   

  רוצה אותי? תתחיל להשקיע

  המקרה הזה אולי מוקצן, אבל הוא חידד עבורי את ההבנה מה נשים בעצם רוצות, ולמה גם הנשים העצמאיות ביותר זקוקות לגבר שיחזר אחריהן. נשים רוצות להרגיש שהצד השני רוצה אותן, זה הכל. החיזור, ההשקעה והסיכון שהגבר לוקח - אלו בסך הכל אינדיקאטורים עבור האישה לכך שהגבר באמת רוצה אותה. לא מדובר בכל גבר, כמובן, שכן רק השקעה מצד גבר שנתפש בעיני האישה כראוי, תגרום לה להרגיש מיוחדת ורצויה.

   

  למרות שבאופן כללי אנשים רוצים להרגיש שהם שווים הרבה בעיני הצד השני, נראה שלנשים הדבר חשוב במיוחד. לרוב אינני חסידת הגישה הסוציו-ביולוגית של הגבר המפזר את זרעו והאישה הבונה את הקן, אבל אני סבורה שנשים זקוקות להשקעה הגברית מאחר שזו מייצרת מחויבות של הגבר כלפי האישה, ומספקת תחושת ביטחון של פרטנר שיישאר שם לאורך זמן.

   

   

  ההשקעה לא חייבת להיות כספית דווקא, אלא כזאת שתגרום לאישה להרגיש שרוצים אותה עד הסוף. דייט של פיקניק בפארק, בו הגבר הכין עבורם ארוחה, מצריך השקעה רבה יותר של מחשבה והכנה מדייט במסעדה. למרות זאת, בחברה המטריאליסטית של ימינו, אנחנו רגילים למדוד את שוויים של דברים על פי ערכם הכספי, ולהעריך אותם בהתאם.

   

  בשורה התחתונה, נשים לא צריכות את החיזור הגברי בשביל ארוחה או טיול בחינם. הן זקוקות להשקעה מצד הגבר כאינדיקציה לשווי שלהן בעיניו. נשים צריכות להרגיש שרוצים אותן על מנת שתוכלנה להתמסר לקשר באופן מוחלט.

   

  מה חשבתם על הכתבה? ספרו לנו בפייסבוק של ערוץ יחסים

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  אתה באמת מוכן לממן לי טיול? איזה מאמי
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים