שתף קטע נבחר

הפרקליטות: נאשים את "האב המטלטל" בהריגה

כחצי שנה לאחר ששוחרר ממעצר, הודיעה הפרקליטות לעורך דינו של האב החשוד בטלטול ילדיו שבכוונתה להגיש כתב אישום בגין הריגה לאחר שימוע. סנגורו של האב, עו"ד ציון אמיר: "נוכיח שאין מקום להגשת כתב אישום נגד האב"

התפתחות דרמטית בפרשת התאומים: פרקליטות מחוז תל-אביב שיגרה היום (ג') מכתב לעורך הדין ציון אמיר, המייצג את האב שנחקר בחשד להריגת בנו בפרשת טלטול התאומים, והודיעה לו שבכוונתה להגיש נגדו כתב אישום בגין הריגת בנו בכפוף לשימוע. נגד האם לא יוגש כתב אישום. הבן בגיל ארבעה חודשים מת בבית החולים שיבא ואילו אחותו התאומה נפגעה. בבית החולים עלה חשד להתעללות ובעקבות פניית הרופאים נפתחה חקירה.

 

עוד בחדשות ynet:

 

במכתב, שנשלח מטעם התובע בתיק, עו"ד איתי פרוסט, נכתב עוד כי יש מקום להעמיד לדין את האב גם בגין עבירות של התעללות בקטין או בחסר ישע ותקיפת קטין הגורמת לו חבלה של ממש וחמורה על ידי אחראי. 

 

עורך דין ציון אמיר אמר בתגובה: "אני שמח שהפרקליטות החליטה שלא להאשים את האם בשום עבירה. אני מקווה שנצליח למצות את התהליך של השימוע ולהוכיח כי אין מקום להגשת כתב אישום נגד האב".

 

האב יואשם בהריגה בכפוף לשימוע. ההורים על קבר בנם (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
האב יואשם בהריגה בכפוף לשימוע. ההורים על קבר בנם(צילום: ירון ברנר)

 

פרשת ההתעללות בתאומים עלתה לכותרות בינואר האחרון, כשהתינוקות, בן ובת, הובהלו לבית החולים במצב קשה. לאחר עשרה ימי אשפוז מת התינוק כתוצאה מהפציעות שנגרמו לו.

 

מלכתחילה הוגדר מצבו של התינוק "קריטי", ואילו מצב אחותו הוגדר "יציב". כבר עם הגיעם עלה חשד להתעללות, אך לא נשללה האפשרות כי מצבם הוא תוצאה של תקיפת חיידק או מחלה נדירה. בית החולים הודיע כי הממצאים הגופניים נגרמו "בסבירות גבוהה כתוצאה מחבלה, כאשר המנגנון הסביר ביותר לממצאים הרפואיים הוא אפשרות של טלטול התינוקות". לאחר מותו של הבן,

שונה החשד נגד ההורים להריגה.

 

עורכי דינם של ההורים, ציון אמיר וענת הדר, טענו כי ייתכן שהפגיעות המוחיות של התאומים נגרמו מבעיה רפואית נדירה שמתבטאת ברגישות לתרופות. אך בחוות הדעת של פרופ' יהודה היס מהמכון לרפואה משפטית באבו כביר עלה חשד שהפגיעות המוחיות נגרמו לתאומים מטלטול.

 

ההורים נחקרו במשטרה ומאז ידעה הפרשה הסתעפויות שונות. מעצר השניים הוארך, לאחר מכן שוחררה האם למעצר בית ואחריה גם האב. בעקבות הפרשה פורסם גם כי האם ביקשה להתגרש מבעלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההורים כפי שצולמו ליד קבר בנם
צילום: ירון ברנר
אם התאומים. ביקשה להתגרש
צילום: מוטי קמחי
מומלצים