שתף קטע נבחר

דיווח באיראן: אשה נהרגה בתור לחלוקת עוף

בעקבות עליית מחירי העוף משתרכים תורים ארוכים במרכזי החלוקה במחיר מפוקח. האשה ושתיים נוספות נדחקו לעבר מזגן והתחשמלו. אתמול הפגינו אזרחים במחאה על עליית המחירים

התורים הארוכים לעוף באיראן גובים קורבן ראשון: אשה אחת נהרגה ושתיים אחרות נפצעו, כשעמדו בתור לחלוקת עוף במחיר מסובסד בדרום טהרן, הנחשב לחלק העני יותר של הבירה האיראנית.

 

עוד על משבר העוף באיראן :

 

לפי דיווח באתר אופוזיציה איראני, הנשים התחשמלו כשעמדו בתור למרכז לחלוקת עוף לרגל חודש הרמדאן ברחוב חבראן שבבירה. בעקבות ההמולה, הן נדחקו לעבר מזגן שפעל במקום וככל הנראה התחשמלו. מספר מקורות דיווחו על המקרה, אך לפי דיווח של אתר אופוזיציה איראני לפחות אחת הנשים נהרגה בתקרית.

 

המחירים זינקו בשנה האחרונה, והתורים לעוף בטהרן הולכים ומתארכים ()
המחירים זינקו בשנה האחרונה, והתורים לעוף בטהרן הולכים ומתארכים

 

לאחרונה התרבו העדויות באיראן לכך שהאזרחים האיראנים, בעיקר מהמעמד הנמוך, עומדים בתורות ארוכים, ומגיעים לפעמים כמה שעות קודם לכן כדי להצליח לתפוס מקום טוב. לא תמיד נשאר מספיק עוף לכולם, שמהווה מרכיב חשוב בארוחות ה"איפטר", סעודת הערב לשבירת הצום.

 

מפגינים קראו "מוות להתייקרויות" במחאה על עליית מחירי העוף: 

 

בעקבות מחירו היקר של העוף, מחלקת הממשלה באיראן עוף במחיר מסובסד ולכן נוצרו במקום זה, כמו במקומות רבים אחרים, תורים ארוכים. בשנה האחרונה זינק מחירו של העוף בלמעלה מ-50 אחוז, בין היתר בשל האינפלציה הדוהרת,

וכן בשל הסנקציות הבינלאומיות שהוטלו על איראן עקב תוכנית הגרעין. פרט לעוף התייקרו מחיריהם של מוצרי מזון רבים אחרים.

 

אתמול דווח כי בצפון-מזרח המדינה יצאו מספר אזרחים להפגין נגד עליית מחירי העוף וקראו "מוות להתייקרויות". בהפגנה שהתקיימה בעיר נישאבור מחו המפגינים נגד הממשלה. לא נמסר על עצורים או אלימות בהפגנה, אך מדובר בהפגנה נדירה, שעשויה להעיד כי הסנקציות מתחילות להשפיע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תור לעוף בטהרן, בשבוע שעבר
מומלצים