שתף קטע נבחר

פייסבוק: לא לרזות בלבד

תמונה ויראלית: צעירה משוודיה החליטה שגם היא רוצה להעלות לרשת החברתית תמונה שלה בבגד ים. אז מה אם היא לא עונה על קריטריונים שמגדירים עיתוני הנשים והאופנה?

ללינדה מארי נילסון (Marie Nilsson) נמאס מהתמונות המושלמות שמעלים חברי הפייסבוק שלה לרשת, בהן הם מציגים את גזרתם הדקיקה, אז היא החליטה להעלות תמונה שלה בבגד ים לצד הכיתוב, "אם בעלי הבטן השטוחה יכולים להעלות תמונות של עצמם, אז גם אני". תוך שעות התמונה המקורית גרפה אלפי תגובות ושיתופים, וקיבלה עד כה כבר כמעט 90 אלף לייקים.

  

הצעירה (20) משטוקהולם רצתה להעביר מסר לחברותיה המלאות שנחשפות לתמונות של נשים רזות ברשת החברתית אך לא מרגישות בנוח להעלות תמונות דומות משל עצמן. אחרי שהתמונה הפכה לפצצה ויראלית, מארי נילסון החליטה להרחיב עוד בנושא בפוסט בבלוג שלה, שתורגם לאנגלית וזכה לכותרת "הגוף שלי יפה".

 

 

"את התמונה החלטתי לפרסם מכמה סיבות", היא כותבת. "נמאס לי מהעבודה שבנות שנראות כמוני לא מעיזות להעלות את תמונות הקיץ שלהן, לא מעיזות להראות כמה יפות הן. הבנות הקטנות מעלות תמונות בהן מוצגות גזרות הקיץ שלהן, בעוד בנות עם מבנה גוף כשלי מעלות רק תמונות של הים".

 

כצפוי, מארי ניסלון יוצאת גם נגד עיתוני האופנה שמעבירים מסרים סותרים. "למרות שבעיתוני נשים מעמידים פנים שכל הגזרות שוות, נשים עם גוף גדול יותר הן עדיין בגדר טאבו. משהו שצריך להסתיר תחת בגדים גדולים או פשוט לקבל אותו, אבל 'את יודעת היטב שזה יהיה בריא יותר אם תרזי מעט'".

 

בעקבות החשיפה ברשת, מארי נילסון קבילה אלפי הודעות ואימיילים, רובם מבנות שהביעו את הערכתן לאומץ הלב שלה. "אני רוצה לבכות", היא כותבת. "גם כי אני אסירת תודה על התגובות וגם כי, לעזאזל, להראות את תמונות החופשה שלך לא אמור להיות משהו שכרוך בו אומץ".

 

בראיון ל-The Local היא מספר מספרת שרוב התגובות שקיבלה היו חיוביות, אך היו גם כאלו שביקרו אותה וטענו שהיא מקדמת אורח חיים לא בריא. "אבל לי לא אכפת", אמרה, "אני בריאה ולא שמנה כלל". בתגובה לשאלה האם תעשה דבר כזה שוב, מארי נילסון הגיבה בשלילה. "לעולם לא אקבל את אותה מידת תשומת הלב, אבל אני בטוחה שאוכל להמשיך ולנסות ליצור שינוי באמצעות כתיבה בבלוג שלי".

  

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים