שתף קטע נבחר

היכונו להוזלות: נחתם הסכם השמיים הפתוחים

בתום משא ומתן שנמשך יותר משלוש שנים - ישראל והאיחוד האירופי חתמו על הסכם השמיים הפתוחים. שר התחבורה ישראל כץ מסר כי ההסכם יאפשר להוזיל את מחירי הטיסות ויפתח יעדי טיסה חדשים לכל רחבי אירופה ללא הגבלה

ישראל והאיחוד האירופי חתמו הבוקר (ב) בראשי תיבות על הסכם השמיים הפתוחים, לאחר משא ומתן שנמשך יותר משלוש שנים. ההסכם נחתם על ידי מנהל רשות התעופה האזרחית במשרד התחבורה, גיורא רום, לבין נושא והנותן הראשי בנציבות האיחוד האירופי, קלאוס גייל. זאת בהתאם להנחייתו של שר התחבורה ישראל כץ ולאחר שבחודש מרס האחרון נחתם מזכר ההבנות לפתיחת השמים לתחרות.

 

עוד בערוץ כלכלה:

 

ההסכם יאפשר לכל חברות התעופה באיחוד האירופי, להפעיל טיסות ישירות מכול מקום באיחוד אל ישראל, בעוד שחברות תעופה ישראליות יוכלו להפעיל טיסות לשדות תעופה בכל רחבי האיחוד האירופי.

 

לאחר השלמת ההליכים המשפטיים והמנהליים הנדרשים, יועבר ההסכם לאישור סופי של ממשלת ישראל ושל הפרלמנט האירופי. יישומו בפועל של ההסכם צפוי להתחיל כבר בתוך מספר חודשים, כאשר ההליך כולו ימשך כ-5 שנים במטרה לאפשר לחברות התעופה הישראליות להיערך למבנה התחרותי החדש.

 

במסגרת היישום המדורג יתווספו מידי שנה שבע תדירויות שבועיות לכל יעד באירופה. במספר מצומצם של שדות תעופה מרכזיים באירופה, בהם קיים היקף תנועה משמעותי ושמתאפיינים בהיותם שדות מעבר לטיסות המשך, היקף הגידול השנתי יהיה מצומצם יותר ויעמוד על תוספת של כשלוש תדירויות שבועיות מידי שנה.

 

"לאחר בחינה יסודית השתכנעתי כי מדובר בהסכם טוב הטומן בחובו גם יתרונות לתעופה הישראלית", מסר שר התחבורה ישראל כץ. "אני מאמין ביכולתם של מנהלי חברות התעופה הישראליות להוביל את חברותיהן לשגשוג והצלחה גם במציאות של סביבה פתוחה ותחרותית המטיבה עם כלל המשק".

 

השר הוסיף כי ההסכם נועד להביא לליברליזציה בקווי התעופה בין ישראל ואירופה, שתאפשר להוזיל את מחירי הטיסה ולפתח יעדי טיסה חדשים בכל רחבי אירופה, ללא הגבלה. "ההסכם יהפוך את ישראל לחלק אינטגראלי ממדינות האיחוד האירופי, בכל הנוגע לתחום התעופה", אמר. "אני צופה הוזלה משמעותית של מחירי הטיסה לטובת כל אזרחי מדינת ישראל. ההסכם יאפשר להגדיל את התיירות הנכנסת לישראל ויצור אלפי מקומות עבודה חדשים עבור ישראלים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים