שתף קטע נבחר

צילום: AFP

סוריה: מטען התפוצץ בתחנת הטלוויזיה בדמשק

שלושה בני אדם נפגעו מפצצה שהוטמנה בבניין הטלוויזיה והרדיו הממלכתיים בבירה. השידורים לא הופסקו

הטלוויזיה הסורית הודיעה כי מטען התפוצץ הבוקר (יום ב') בבניין תחנת הטלוויזיה וגרם לשלושה נפגעים. לא דווח על הרוגים ושידורי הטלוויזיה לא הופסקו. "פצצה התפוצצה בקומה השלישית בבניין הרדיו והטלוויזיה וגרמה לנפגעים", נמסר בהודעת הטלוויזיה בסוריה.

 

הנזק שגרם הפיצוץ 

 

בסוף השבוע דווח כי צבא סוריה, הנאמן לנשיא בשאר אסד, השתלט על הבירה, כולל חלקים דרומיים

שנחשבו למעוזי המורדים במשטר.  

 

הבירה ידעה בחודשים האחרונים מספר פיגועים, שהמרכזי שבהם היה הפיצוץ שבו חוסלו שלושה מבכירי הצמרת הביטחונית הסורית. הלחימה מתמקדת כעת בשתי חזיתות – דמשק וחלבּ, הלב הכלכלי של סוריה. אתמול הכריזו כוחות הביטחון הסוריים כי בכוונתם לפתוח ב"קרב מכריע" בחלבּ נגד המורדים, הממשיכים לפעול גם תחת הפגזות כבדות.

 

זה שבוע שבעיר ניטשים עימותים והיא מופגזת מהאוויר. פעילי אופוזיציה מדווחים על התארגנות הולכת וגוברת של הצבא לקראת מתקפה. הפעיל מוחמד סעיד אמר לסוכנות הידיעות AP כי מטוסי קרב מפציצים את עמדות המורדים.

"מטוסי קרב נפוצים עכשיו כמו ציפורים בשמיים", סיפר.

 

המאבק בשתי הזירות משקף שינוי אפשרי באסטרטגיה של המורדים. נראה שהם שואפים להגביר את לוחמת הגרילה ולבצע התקפות נקודתיות בדמשק ובערים נוספות שאינן בשליטתם, כדי לטשטש את הגבולות בין שטחיהם לשטחים שבשליטת הממשלה.

 

באו"ם מעריכים כי כ-17 אלף בני אדם נהרגו מאז מרס 2011, אז החלה ההתקוממות העממית נגד משטר אסד. באופוזיציה טוענים מאידך כי מדובר ביותר מ-20 אלף קורבנות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך הסרטון המתעד את נזקי הפיצוץ
מומלצים