שתף קטע נבחר

הגבוה והנמוך: נעצרו חשודים שירו בנער בקיוסק

שלושה שבועות לאחר השוד ברמלה שבמהלכו נורה בן 15 ונפצע קשה, הגיעה המשטרה בעזרת עדויות, צילומי אבטחה וטביעות אצבע לבן 17 ובן 18. מיוחסים להם עוד שני מעשי שוד אלימים

לא פחות משלושה מעשי שוד אלימים מייחסת המשטרה לשני צעירים מרמלה, בן 17 ובן 18, שנעצרו ויובאו הבוקר (יום ג') בפני שופט. השניים חשודים שהם אחראים לשוד המזוין בקיוסק ברמלה שבו נפצע קשה נער בן 15 שעבד במקום.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

מקדים תפילה למכה: הנייה מול שגרירות מצרים

שער "טיים": חילונים וחרדים במלחמה על ירושלים

אינדיאנים חטפו ישראלי לשעבר ביערות האמזונס

 

ר', הנער שנפצע קשה לפני כשלושה שבועות במהלך השוד, עבד בליל הירי בקיוסק ששייך למשפחתו. הוא ניסה להניא את השודדים מביצוע המעשה ונורה פעמיים בצווארו. צוות של מד"א פינה אותו אז לטיפול בבית החולים אסף הרופא ולאחר מכן מצבו הוטב והוא שוחרר לביתו.

 

כבר מהרגע הראשון היה ברור למשטרת רמלה בפיקודו של סגן-ניצב שלומי שגיא כי השוד בוצע על-ידי שני בני אדם. לאחר החקירה הראשונית אמר אז סנ"צ שגיא כי "החשודים הגיעו למקום ככל הנראה על-מנת לשדוד, אולם כאשר לא הצליח להם, הם נכנסו פנימה ובעימות ביניהם נורה הנער. בסופו של דבר הם לא לקחו כלום ונמלטו מהמקום".

 

אחד גבוה מאוד ואחד נמוך. זירת השוד בקיוסק (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
אחד גבוה מאוד ואחד נמוך. זירת השוד בקיוסק(צילום: אבי מועלם)

 

על-אף ששני החשודים בביצוע שלושת מעשי השוד הגיעו לזירות כשהם רעולי פנים, הם זוהו בעקבות תיאור שמסרו הקורבנות, שלפיו אחד מהם גבוה מאוד והשני נמוך. במהלך חקירתם הודה אחד המעורבים במיוחס לו ואילו השני הכחיש. עו"ד ירום הלוי, פרקליטו של הצעיר שהודה מסר בתגובה כי "מרשי אמנם הודה, אולם ראוי לסייג הודאתו בכך שהיא חולצה ממנו בדרכים פסולות וכי היא איננה מתייחסת לפעולות החמורות שמיוחסות לו". 

 

בגלל חומרת השוד בקיוסק, הוחלט להטיל את החקירה על הצח"מ המרחבי בראשותו של רב-פקד חיים שרייבהנד. בעקבות התיאור על גובהם של החשודים בירי, נזכרו החוקרים בתיאור של שני אירועי שוד שהתרחשו יומיים קודם לכן – של סוכן סיגריות ושל בעל פיצוצייה. החוקרים גילו כי בשני

מקרים אלה, הגיעו השודדים עם אקדח ותקפו את קורבנותיהם.

 

החוקרים שחזרו את הדרך שבה הלך סוכן הסיגריות שסבר כי עוקבים אחריו, וגילו באזור מצלמת אבטחה. החוקרים הצליחו להבחין בחשודים כשפניהם חשופים והם נעצרו גם בזכות טביעות אצבע שהותירו בזירת השוד בקיוסק. סך כל הפדיון של שלושת מעשי השוד הסתכם בשתי חבילות סיגריות ובכמה אלפי שקלים.

 

אביו של הנער שנורה אמר לאחר המקרה בהתייחס לבנו כי "הוא ילד טוב, אבל הוא לא ותרן ולא פראייר ואולי זה מה שסיבך אותו. לדעתי, לפעמים עדיף לאבד את הכסף ולא לעבור את מה שקרה לבן שלי". ר' צפוי להתחיל בקרוב את לימודיו בכיתה י'.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת השוד
צילום: אבי מועלם
רב-פקד שרייבהנד
צילום: באדיבות משטרת מרחב שפלה
עו"ד הלוי. "הודאה פסולה"
מומלצים