שתף קטע נבחר

מאסטר חדר המיטות: סקס על פי התורה הסינית

מה הסינים יודעים שאנחנו אולי שכחנו, כיצד הם מצליחים להישאר ערניים וחיוניים גם אחרי המגע המיני, ובאילו אופנים דיקור סיני מסוגל לשפר ולהשפיע על התפקוד המיני שלנו?

סקס - כולנו עושים את זה, רובנו מתעייפים מיד אחרי הגמירה. לא כך הסינים, הם דווקא נשארים ערניים. באמת, האם ידעתם שעל פי התורה הסינית, אם תקיימו פעילות מינית נכונה, אף צד מביניכם לא יישאר מקופח, ולא רק זה - בסיום האקט תמצאו את עצמכם ערניים ונינוחים בדיוק באותה המידה?

 

עוד בנושא:

חפירות בסדינים חושפות: מדוע הסינים ישנים מקלות?

להשכרה בסין: חברה שתגרום לאקסית שלך לקנא  

הכלה זורקת זר, החתן - חסה. חתונה בסין

 

זהו גילוי מרעיש שכן באמצעותו ניתן להתגבר על הסצנה המוכרת בה הגבר שזה עתה הגיע לשפיכה, רק רוצה להתהפך ולהירדם, ואילו האשה לאחר שגמרה, חשה ערנית ומוכנה לצאת לסיבוב שני, או לפחות לדבר עליו.

 

 

המטרה: לייצר הרמוניה בין הגבר לאשה

על מנת להבין מהי פעילות מינית נכונה על פי התורה הסינית, כדאי שנבין את עולם המושגים הבסיסי. אורי אלישר, מטפל ברפואה סינית ובשיאצו, נפגש איתי כדי ללמד אותי מעט על העולם הקסום והמרתק הזה.

 

אורי מסביר: "על פי הרפואה הסינית שולטים שני כוחות ביקום, ה'יין' וה'יאנג'. ה'יין' הוא הכוח הנקבי שמסמל את הלבנה האוגרת בתוכה את אנרגית המים. ה'יין' הוא האנרגיה הנחבאת והנסתרת, שמלאה בכוחות ופוטנציאל של הכלה.

 

"ה'יאנג' לעומת זאת, מסמל את האנרגיה הזכרית הנחשבת על פי הסינים לאנרגיית אש – היא מלבה, נותנת אור, חום וגירוי. אין 'יין' ללא 'יאנג'. שני הכוחות המנוגדים הללו מניעים, משלימים ומאזנים האחד את השני, וכשהם נמצאים באיזון מלא - יש הרמוניה בין הגבר לאשה.

 

"הגבר חייב להפנים את רעיון ה'יין' הנשי", טוען אלישר. "האנרגיה המינית אצל האשה היא כמו מים זורמים. היא מתחילה במוח, עוברת ללב ובסופו של דבר מחלחלת ונאגרת בנרתיק, לכן הזמן שלוקח לאשה להגיע לדרגת התחממות מינית הוא ארוך יותר מאשר אצל הגבר, שנמצא בדרגת רתיחה מיידית".

 

ממה נובע ההבדל?

"ההבדל נובע מהשוני הבסיסי בין גבר לאשה, שכן בניגוד לאשה, אצל הגבר האנרגיה המינית מתחילה מאיברי המין, וכמו אש - היא מתלקחת ללב ומסיימת את דרכה במוח. לכן, על פי התפיסה הסינית, על מנת שיגיעו השניים לאיזון, על הגבר להתאפק ולא לקיים יחסי מין מלאים הכוללים חדירה, עד שיביא את הפרטנרית שאיתו לאותה דרגת רתיחה שבה הוא נמצא".

 

איך עושים זאת?

"האש תחמם את המים", מסביר אלישר ומוסיף: "בשפה המערבית קוראים לזה 'משחק מקדים'. על הגבר להשקיע במשחקים מקדימים שיעוררו ויחממו את האשה לפני החדרת איבר המין שלו".

 

קודם משחק מקדים ורק אחר כך חדירה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
קודם משחק מקדים ורק אחר כך חדירה(צילום: shutterstock)

 

הדרך לאורגזמה מלאה ומספקת הרבה יותר

נקודה נוספת וחשובה מכל היא שעל פי התורה הטאואיסטית הסינית, המיומנות הגדולה ביותר של הגבר, זאת שהופכת אותו למאסטר חדר המיטות ובעצם גורמת לו לסיים את האקט המיני כשכוחו עדיין במותנו והוא אינו מרגיש את תחושת ה"גמרתי-נגמרתי", טמונה ביכולת האיפוק, כלומר ביכולתו לקיים משגל ארוך ללא פליטה.

 

לפי אלישר: "הסינים גילו כי אורגזמה גברית ופליטת זרע הם שני תהליכים נפרדים. גבר יכול להגיע לאורגזמה מלאה ומספקת יותר כמה פעמים במהלך המשגל מבלי שיצטרך לפלוט, ולא רק: הוא יוכל להשיג בריאות ואריכות ימים אם יעשה זאת".

 

איך מגיעים לכזאת מיומנות?

"מיומנות כזו", מסביר אלישר, "מושגת ע״י תרגול בזמן האוננות. כשהמתרגל מתקרב לנקודת האל-חזור (שבה מתרחשת הפליטה), עליו לסגת ממנה מעט וחוזר חלילה, תוך כדי שליטה בשרירי רצפת האגן (שריר העוקץ והחיק) ושימוש בנקודות לחיצה המצויות על ראש או על בסיס הפין. לא מומלץ לבצע תרגול זה בפעם הראשונה לבד, שכן הוא דורש הדרכה מדויקת על ידי מומחה לרפואה סינית".

 

טיפול אלטרנטיבי לתפקוד מיני לקוי

דרך נוספת המומלצת על פי הרפואה הסינית לשיפור חיי הסקס, היא 'דיקור סיני'. מטרתו העיקרית של הדיקור היא לטפל בשורש הבעיה ולא רק בסימפטום. דיקור סיני היא שיטה בה מגרים נקודות מיוחדות על פני הגוף. נקודות אלה מצויות לאורכם של נתיבים המכונים 'מרידיאנים'. המרידיאנים קשורים לאיברים הפנימיים, על כן גירוי של מרידאן ישפיע ויאזן את האיבר הפנימי המקושר אליו.

 

על פי הרפואה הסינית, היכן מתרכזות רוב הבעיות בתפקוד המיני?

"בכליות, בכבד ובטחול. הכליות - משייכים להן בעיות בליבידו נמוך או סוער מדי, שפיכה מהירה, יובש וגינאלי ובעיות פוריות. לכבד משייכים הפרעות בזקפה, כאב בעת קיום יחסי מין והפרעות במחזור החודשי.

 

"לטחול משייכים הפרשות מרובות, עמימות בתחושת הגירוי הפיזי, קושי בריכוז באקט עצמו וחולשה כללית. המטפל מאבחן מי מהאיברים הפנימיים המצוינים לעיל (או אחרים) מעורב בבעיה, ודוקר בהתאם נקודות על פני המרידיאנים הרלוונטיים".

 

"הסינים סבורים", מסביר אלישר, "כי אחד משלושת האוצרות הקיימים בגוף הוא 'ג'ינג' (ג'ינג אצל הגבר זהו נוזל הזרע ואצל האשה היא הווסת החודשית). אריכות ימים היא תוצאה ישירה של כמות תמצית הג´ינג האגורה בכליות. תמצית הג'ינג אובדת בגבר ברגע השפיכה. על כן, שפיכה אצל הגבר משפיעה באופן ישיר על כמות התמצית המאוחסנת.

 

"כשהגבר צעיר, הוא משלים בקלות את התמצית שאבדה בשפיכה. אך כשהגבר מזדקן ואיבריו אינם מתפקדים כל כך בקלות, הוא מתקשה לשמור על תמצית הג´ינג, ולכן בכל פעם שגבר מגיע לשפיכה, הוא מרגיש מרוקן ותשוש".

 

"אצל האשה", מסביר אלישר, "תמצית הג'ינג נפגעת בעיקר בשל הריונות מרובים או הריונות בגיל מאוחר, הנקה ממושכת או הנקה בשלבים המאוחרים של החיים. בנוסף לכך, תמצית הג´ינג של האשה יכולה להיפגע גם על ידי דימום וסתי רב. הפסקת הווסת בגיל המעבר היא דרכו החכמה של הגוף לפצות את עצמו על אובדן הג´ינג, בגיל בו שמירת התמצית הופכת לחשובה ומרכזית כל כך".

 

מחפשים את האזורים הפנימיים שמשפיעים על תפקוד האיברים שלנו. דיקור (צילום: אורי אלישר) (צילום: אורי אלישר)
מחפשים את האזורים הפנימיים שמשפיעים על תפקוד האיברים שלנו. דיקור(צילום: אורי אלישר)

 

הקשר בין סקס למזון

"חשוב שנבין", מדגיש אלישר, "כי פעילות מינית צורכת ומרוקנת מאגרי אנרגיה ותמצית. מין מתון מעניק הנאה עצומה והרפיה. סקס בריא משפר את איכות החיים, כיוון שהוא מניע את הצ´י שלנו (אנרגיית החיים).

 

 

"אולם עודף סקס הוא אחד הדרכים הבטוחות לקיצור חיי האדם, בדיוק כמו מזון. כשאנו צורכים לגופנו מזון באופן מושכל ומבוקר, נסגל אורח חיים בריא ונמנע מחלות, אך אם נצרוך אותו מתוך גחמה או נפתח הרגלי תזונה קלוקלים, אלה ימיטו עלינו בסופו של דבר, חולי.

 

"על כן אנשים אשר מסגלים לעצמם דרך חיים על פי הרפואה הסינית בכל הנוגע ליחסי מין, בהכרח יהיו גם אנשים חיוניים ובריאים יותר פיזית ונפשית".

 

אם כן, יחסי מין על פי הרפואה הסינית הם דרך חיים, כלי שבאמצעותו ניתן להבין את עולמנו. על פי התפיסה הסינית סקס אינו דחף שעל האדם לספקו, התמכרות או כניעה ליצר.

 

סקס הוא דרך שאם הולכים בה בתבונה וביושר, היא תוליך את ההולכים בה לחיים ארוכים, בריאים ושלווים, ותקרב אותם אל המטרה הנעלה מכל על פי תפיסת הסינים: חיי נצח.

 

אהבתם את הכתבה? ספרו לנו בפייסבוק של ערוץ יחסים

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי אלישר
רפואה סינית ושיאצו. אורי אלישר
צילום: אורי אלישר
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים