שתף קטע נבחר

הפגנה תחת ביתו של ברק: "לא למלחמה באיראן"

200 איש הגיעו לביתו של שר הביטחון בתל אביב וקראו לא לתקוף באיראן. יוזם ההפגנה דורון צברי: "אנחנו חרדים, התקבלה החלטה לתקוף בניגוד לדעת הצמרת הביטחונית". מפגין הניף תמונה של ברק במדים נאציים - ונעצר בחשד להסתה

כ-200 בני אדם הפגינו הערב (יום א') בתל אביב מתחת לביתו של שר הביטחון אהוד ברק, בקריאה לא לצאת למלחמה מול איראן. המפגינים הגיעו בשעות הערב למגדל שבפינת הרחובות אבן גבירול ושאול המלך, וקראו "לא למלחמה" ו"לא לתקיפה באיראן". אחד היוזמים של ההפגנה הוא הבמאי דורון צברי, ובמקום הייתה נוכחות של פעילי סיעות השמאל ובהם ח"כ דב חנין, אלדד יניב, הבמאי רני בלייר ועוד.

 

תקיפה באיראן? - כתבות נוספות ב-ynet:

 

אלדד יניב ודורון צברי, הערב בתל אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אלדד יניב ודורון צברי, הערב בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

 

המפגינים מתחת ביתו של שר הביטחון. "זה ייצא משליטה" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
המפגינים מתחת ביתו של שר הביטחון. "זה ייצא משליטה"(צילום: מוטי קמחי)

 

"כשנתניהו אומר שהוא הולך למלחמה אני מאמין לו" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"כשנתניהו אומר שהוא הולך למלחמה אני מאמין לו"(צילום: מוטי קמחי)

 

התמונה של ברק במדי קצין נאצי. המפגין גורש מהמקום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
התמונה של ברק במדי קצין נאצי. המפגין גורש מהמקום(צילום: מוטי קמחי)

 

במשתתפים הייתה גם חברת מועצת העיר תל אביב, תמר זנדברג (מרצ), שאמרה: "זוהי התארגנות אזרחית. זה מראה שחרחור הלחימה של התקשורת יכול לעבוד גם בכיוון ההפוך. אני לא יודעת מה בנימין נתניהו חושב, אבל גם אם זה מתחיל בציניות או בניסיון להשפיע על ארצות הברית, זה יכול לצאת משליטה ולקבל חיים משלו. מתישהו לא נוכל לעצור את זה".

 

"קראתי ביום שישי את כל העיתונים ונחרדתי", אמר צברי. "אתה קורא שבעצם התקבלה החלטה ללכת למלחמה בניגוד לדעת כל הצמרת הביטחונית. אנחנו הולכים לתהום. זו תהיה מלחמה מטורפת. אני לא קורא בכוכבים ואני לא יודע אם נתניהו מתכוון להתקיף או לא, אבל כשהוא אומר שהוא הולך למלחמה אני מאמין לו. בגלל זה אני פה, כי אני מוטרד".

 

מפגין נוסף, שחר כותני, הוסיף: "זה לא משנה אם האיומים רציניים או לא. זה איום קיומי על כולנו. ייתכן שמדובר בריסוק הדמוקרטיה. חשוב להגיע ולהפגין נגד זה".

 

במהלך ההפגנה הניף אחד הנוכחים שלט עם תמונה של ברק במדי קצין נאצי. שאר המפגינים הכריחו אותו להוריד את השלט באופן מיידי, גירשו אותו מהמקום - וצעקו עליו: "לא יהיו פה צלבי קרס". הוא נעצר על ידי המשטרה ונחקר בחשד להסתה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ההפגנה תחת ביתו של ברק בתל אביב, הערב. "מתישהו לא נוכל לעצור את זה"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים