שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הצעת חוק: תשובה על ראיון עבודה תוך שבוע

  הצעת חוק שהוגשה לכנסת מבקשת להתחיל לעשות סדר בהמתנה הארוכה לתשובה מהמראיין – תשובה תינתן בתוך שבוע באמצעות דואר אלקטרוני או מסרון

  ההמתנה לתשובה לאחר ראיון עבודה עשויה להפוך בקרוב למתסכלת פחות. הצעת חוק חדשה שהוגשה לכנסת קובעת כי המעסיק יהיה חייב להשיב למועמד לעבודה בתוך שבוע לכל היותר האם התקבל או לא. מעסיק שייפר את ההוראה צפוי לקנס של עד כ-14 אלף שקל על כל הפרה של החוק.

   

   

  ההצעה נוסחה על ידי הפורום החברתי במפלגת העבודה והוגשה לכנסת על ידי ח"כ דניאל בן-סימון (עבודה) וח"כ חיים כץ (ליכוד). ההצעה קובעת כי בתוך שבוע מיום המיון או ראיון העבודה יצטרך המעסיק לשלוח הודעה ראשונית לעובד, אפילו באמצעות דואר אלקטרוני או מסרון לטלפון הנייד. במקרה של מיונים ארוכים שיכולים לארוך כמה חודשים, כמו בתעשיות הביטחוניות, יצטרך המעסיק להודיע למועמד הודעת ביניים שתציין מה מצבו.

   

  בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי "בשוק העבודה המודרני מגיעים מתמיינים רבים לכל משרה פוטנציאלית. דבר זה יצר עם השנים זילות של מעמד המתמיין, והתעלמות מוחלטת ממנו מרגע שהסתיים ראיון העבודה או הליך המיון. לעיתים רבות מדי ימתינו המתמיינים עד בוש לתקשורת כלשהי עם המעסיק הפוטנציאלי ואף יעצרו חיפוש עבודה אחרת על מנת שלא להחמיץ את ההזדמנות למשרה שבה חשקו".

   

  הצעת החוק נועדה לתקן עיוות זה ולדאוג כי בתוך 7 ימים מרגע קבלת ההחלטה על קבלה או אי קבלה לעבודה, תתקבל אסמכתא בידי המתמיין אשר תאפשר לו מהלך חיים תקין בזמן חיפוש המשרה המתאימה לו ולכישוריו. בתחילת מושב החורף של הכנסת, כלומר באוקטובר הקרוב, אמורה לדון בהצעה ועדת השרים לחקיקה. אם הדבר יאושר בוועדה, ההצעה צפויה לעבור ללא בעיות מיוחדות גם את הקריאות בכנסת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים