שתף קטע נבחר

תמיר חג'ג' הפגין: די לטילים הכלכליים של נתניהו

מאות הפגינו בתל-אביב ובירושלים נגד הגזירות הכלכליות האחרונות. תמיר חג'ג', ששובת רעב כבר 22 יום: "אמשיך עד שראש הממשלה יגיע לפגוש אותי". מפגינה אחת גזרה את תעודת הזהות לעגילים: "מושג האזרחות בישראל הוא חלול"

מאות מפגינים מחו הערב (שבת) בתל-אביב ובירושלים נגד הגזירות החדשות שהטילה ממשלת נתניהו. בין המוחים בתל-אביב גם תמיר חג'ג', ששובת רעב 22 יום, ובני פרץ, איש הפנתרים השחורים לשעבר שהגיעו מירושלים. תמיר חג'ג' סיפר על מצבו: "אני חלש אבל החלטתי לבוא ולתמוך בחברים שטורחים ועושים. לא אפסיק את שביתת הרעב גם אם אגיע שוב לבית חולים".

 

עוד בחדשות ynet:

 

"אמשיך לשבות עד שראש הממשלה יגיע לפגוש אותי ואני אסביר שהמשחק הזה נגמר. אי אפשר יותר עם הגזירות שהוא מטיל השכם והערב ועם הטילים הכלכליים שהוא שולח עליי ועל משפחתי ועל משפחות נוספות", הוסיף חג'ג'. פרץ אמר ל-ynet: "הגעתי לתמוך במפגינים בתל-אביב כמו תמיד, אבל אני מצפה מכל המפגינים התל-אביבים לעלות לירושלים ולהפגין מול הכנסת. אנחנו חייבים להראות לחברי הכנסת שלא ניתן להם שקט עד שהשוויון בארץ יתוקן".

  

המפגינים בתל אביב, יצאו מכיכר הבימה לקריית הממשלה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
המפגינים בתל אביב, יצאו מכיכר הבימה לקריית הממשלה(צילום: מוטי קמחי)

 

נעמה בן שמחון, שהפגינה בתל-אביב, אמרה ל-ynet: "אני רואה דברים שמאוד מכעיסים ומרגיזים אותי ואני לא יכולה לעמוד מנגד ולשתוק. לחשוב על כך שעוד x שנים אני אשאל איפה הייתי באותו הזמן? המדינה הזאת מידרדרת לכיוון דיקטטורי, אנחנו בדרך הנכונה לשם וזהו מדרון חלקלק, יש לי קצת תחושה של ויימאר בשנות השלושים וזה מאוד מאוד מפחיד אותי. העובדה שאני כאן זו הדרך שלי כרגע שלא ישתיקו אותי ואת כולנו".

 

משחיתה את סמלי המדינה. מיכל וקסלר ועגילי תעודת הזהות (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
משחיתה את סמלי המדינה. מיכל וקסלר ועגילי תעודת הזהות(צילום: מוטי קמחי)

 

ערב של מחאה גם בירושלים  (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
ערב של מחאה גם בירושלים (צילום: אוהד צויגנברג)

 

מחאה נגד המדיניות הכלכלית בהפגנה בירושלים  (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
מחאה נגד המדיניות הכלכלית בהפגנה בירושלים (צילום: אוהד צויגנברג)

 

מיכל וקסלר הסתובבה עם עגילים שעשתה מתעודת הזהות שלה: "מישהי שאלה אותי למה אני הולכת עם עגילים שעשויים מתעודת הזהות הגזורה שלי ומה יקרה אם אני אצטרך אותה? עניתי לה שהדברים שלמענם אני צריכה תעודת זהות הם בעיניי כאלה קטנים לעומת האמירה שיש לי להגיד בזה שאני גוזרת את תעודת הזהות שלי. זו התגובה שלי לעובדה שמושג האזרחות בישראל הוא חלול, לא שוויוני,

לא דמוקרטי והמדינה התנערה מהאחריות שלה על האזרחים. לכן אני משחיתה את הסמלים של הקשר שלי למדינה".

 

עשרות הפגינו מול בית ראש הממשלה בירושלים בעקבות הקטטה האלימה שהתרחשה ביום חמישי האחרון בירושלים שבמהלכה נפצע נער ערבי. המפגינים קראו קריאות כגון "יהודים וערבים מסרבים להיות אויבים" ונשאו שלטים שבהם נכתב "איפה תהיה המשטרה בלינץ' הבא". חלק מהמפגינים גם קראו קריאות נגד השלטון וכינו אותו גזעני. אחרים מחו נגד האפשרות שישראל תתקוף באיראן. על אחד השלטים נכתב "שלום על איראן, מוות למלחמה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"להראות לחברי הכנסת שלא ניתן להם שקט"
צילום: מוטי קמחי
"אי אפשר יותר עם הגזירות". ההפגנה בתל אביב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים