שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  לא בטוחה שאתם מתאימים? אולי כתב היד יעזור

  לכל אחד מאיתנו כתב יד ייחודי, שמשקף את האישיות ואופן ההתנהגות, אך גם את הצרכים, הדחפים וההתנהגות המינית שלנו. אם ננסה לפרש את כתב היד של בן/בת הזוג שלנו, נוכל לקבל כלי עזר קל כדי להבין טוב יותר את מושא אהבתנו. הגרפולוגית מדגימה

  מתי בפעם האחרונה נכנסתם למערכת יחסים זוגית והייתם בטוחים שזה הקשר הנפלא ביותר שקרה לכם בחיים ושהפעם זה הקשר האידיאלי, שזה בן הזוג לו ציפיתם כל חייכם? וכמה פעמים קרה לכם שטעיתם? שפתאום או בהדרגה, גיליתם שאין קשר בין ההתרשמות הראשונית לבין המציאות?

   

  עוד בנושא:

  ללמוד לקרוא בין השורות

  5 סימנים שלא נועדתם להית ביחד

  בין "אתה מדהים" ל-"אוי לא". מבטים בזוגיות

   

  אין ספק שכשאנחנו מאוהבים, השיפוט שלנו את בן/בת הזוג אינו ראלי. אנחנו מתעלמים מסימנים שנראים לנו קטנים ולא משמעותיים, ומעדיפים להעלים עין ולא להיפגע או לא לוותר על העונג שבהתאהבות.

   

   

  לכל אחד מאיתנו כתב יד ייחודי, שמשקף את האישיות ואופן ההתנהגות, אך גם את הצרכים, הנטיות, הדחפים וההתנהגות המינית שלנו. אם ננסה לפרש את כתב היד של בן/בת הזוג שלנו, נוכל לקבל כלי עזר קל, פשוט ונוח עבורנו, כדי להבין טוב יותר את מושא אהבתנו.

   

  נוכל לחשוף למשל, את הסימנים שאליהם אולי לא התייחסנו בעבר, ולהעניק לעצמנו את היכולת לגלות סימני אזהרה שאולי נמצאים, וטרם הצלחנו לקרוא אותם נכון.

   

  במקרים קיצוניים יותר, כתב היד יכול לאפשר לכם לצמצם פגיעה עתידית, למשל - לזהות אנשים שאינם מסוגלים להתחייב או קמצנים - תכונה שלא חביבה על רבים מאיתנו.

   

  דרך הגרפולוגיה, על ידי קריאה בין השורות והבנת כתב ידו של בן הזוג, נוכל לדעת טוב יותר מהם הצרכים, מה מדליק, מה מלהיב ואיך לשמר את האנרגיה הנפלאה שנוצרה בין שנינו, או איך לנבא הצלחה או אי הצלחה בקשר שבו אנו מעורבים כרגע.

   

  חשוב לזכור שבני אדם הם דבר מורכב. נכון שחלק מצורת הקשר שלנו נובע ממבנה האישיות, אולם חלקים אחרים של מבנה הקשר נוצרים מנסיבות, מניסיון ומזיכרונות עבר, חינוך, גירויים חיצוניים וכדומה. איש מאיתנו אינו טיפוס מובהק, וכולנו מכילים כמה דוגמאות של טיפוסים, אך אם נדע מראש תופעות מסוימות - נוכל לקבל את התכונות 'הקשות' לנו, ואף לבחור אם אנחנו מעוניינים להשקיע בקשר כזה.

   

  ככל שנשכיל להכיר טוב יותר את עצמנו ואת בן/בת הזוג שלנו, כך הקשר בינינו יהיה טוב יותר, נעים יותר, מפרה, תומך ומקבל. בעזרת מגוון הטיפוסים שנציג כאן תוכלו לאבחן את בן/בת זוגכם. נכון וחשוב לא להסיק מסקנות מהירות ולהיות תמיד עם האצבע על הדופק כלפי מה שנראה לכם כנורת אזהרה. תקציר הטיפוסים כאן יוכל להביא לכם טעימה, באשר למי הוא אותו טיפוס שישן לצידכם במיטה.

   

  השתלטן

  טיפוס אשר לעולם לא יתייעץ איתכם ותמיד יהיה זה שיחליט. עם השתלטן אי אפשר להתווכח. הוא עקשן, אסרטיבי ומשוכנע בצדקתו. הוא יטפל וידאג לכם אך לרוב ייבחר בבילוי עם חברים מאשר בילוי אינטימי בבית. כתב ידו גדול ורחב. השתלטן לרוב יציף את הדף ולא ישאיר כמעט מקום לשוליים. יעשה רק רווח קטן בין השורות, וגודל חתימתו יהיה גדול מגודל הכתב.

   

  השתלטן. כתב ידו של קדישמן מתוך הספר "אהבה בכתב היד" (באדיבות חנה קורן והוצאת מודן) (באדיבות חנה קורן והוצאת מודן)
  השתלטן. כתב ידו של קדישמן מתוך הספר "אהבה בכתב היד"(באדיבות חנה קורן והוצאת מודן)

   

  הטבעי

  הטבעי הוא גם הספונטני, ונחשב לטיפוס הקל והנוח ביותר בדרך כלל, לחיים משותפים. אתם יודעים בדיוק מה עומד לפניכם, אין פוזות או העמדות פנים, מאחר שהבעות פניו משקפות את הרגשתו. הוא זורם בטבעיות, קליל, גמיש ונמנע מעימותים. כתב ידו טבעי ולא מאולץ, גודל החתימה והכתב זהים, אין הגזמות בשום סימן, הכתב מהיר ומאוורר, בלי ניסיון להרשים.

   

  כתב ידה טבעי ולא מאולץ. אודטה (באדיבות חנה קורן והוצאת מודן) (באדיבות חנה קורן והוצאת מודן)
  כתב ידה טבעי ולא מאולץ. אודטה(באדיבות חנה קורן והוצאת מודן)

   

  המתנזר

  טיפוס זה לרוב, לא מעוניין בבילוי וגם לא מתעניין במיוחד במין. מעניינת אותו יותר שיחה פילוסופית או ספר טוב. המתנזר עסוק בעולמו הפנימי, הוא טיפוס סגור, סגפן וביישן, שלא מתעניין בהנאות החיים ולא נענה לחיזורים. כתב ידו איטי ועדין, בדרך כלל קטן ולא מחובר. הוא לוחץ על הדף בצורה חלשה, כאשר האותיות יגלשו כלפי מעלה ולא לחלק התחתון.

   

  מעדיף פילוסופיה על יחסי מין. המתנזר (באדיבות חנה קורן והוצאת מודן) (באדיבות חנה קורן והוצאת מודן)
  מעדיף פילוסופיה על יחסי מין. המתנזר(באדיבות חנה קורן והוצאת מודן)

   

  הנהנתן

  טיפוס זה אוהב את הנאות החיים, רוצה את הטוב ביותר ואת הכל 'כאן ועכשיו'. הנהנתן אוהב אוכל, מין ומעדיף להשיג הכל בדרך הכי קצרה שאפשר. לנהנתן קשה להתחייב לאורך זמן, הוא זקוק למרחב מחייה ובו זמנית לקשר אינטנסיבי וטוטאלי. כתב ידו דינאמי, סוער ומתקדם. קווי האותיות יורדים ופולשים כלפי מטה, והוא נוטה לשים הרבה סימני פיסוק. אפשר להגיד שכתב ידו של הנהנתן מועשר ומקושט, וחתימתו גדולה וארוכה.

   

  רוצה הכול כאן ועכשיו. הנהנתן (באדיבות חנה קורן והוצאת מודן) (באדיבות חנה קורן והוצאת מודן)
  רוצה הכול כאן ועכשיו. הנהנתן(באדיבות חנה קורן והוצאת מודן)

   

  הרציונלי

  זהו טיפוס רציני, אחראי, שקול ומבוקר. לא מתרגש ולא יוצא מעורו, כאשר פיו וליבו שווים. הוא לא נוטה לפלרטט, קשה לו לבטא רגשות, התרגשות או התלהבות, והקשר איתו נוצר באופן הדרגתי וממושך, קודם שכלתני ורק אח"כ אינטימי. לרציונלי לוקח זמן עד שהוא מגלה נכונות להתחייב, אך כשהוא מתביית על המטרה - לא ניתן להזיזו. הוא לא מתעייף ולא נרתע מקשיים.

   

  כתב ידו אחיד, מסודר וברור, זווית הכתיבה ישרה, השוליים ישרים מאוד ואחידים, והדף מסודר ואסתטי. הרציונלי יקפיד על רווח בין האותיות, שיהיה קטן, אחיד וסדיר. גם הרווח בין המילים יהיה סדיר. מתאר את הנוקשות בהיגיון, ההחלטיות והמכוונות למטרה.

   

  יקפיד על רווח קטן בין האותיות. הרציונלי (באדיבות חנה קורן והוצאת מודן) (באדיבות חנה קורן והוצאת מודן)
  יקפיד על רווח קטן בין האותיות. הרציונלי(באדיבות חנה קורן והוצאת מודן)

   

  הילדותי

  ישנם כמה סגנונות לילדותי: הוא יכול להיות חמוד, מקסים, נאיבי, כזה שבא לחבק והוא יכול להיות מפונק. הוא יכול להיות שובב, ססגוני ומלא חיים, אך תפישת עולמו לא לגמרי בוגרת ולעיתים הוא יכול להכביד ולהעיק.

   

  בדרך כלל, הילדותי חושש לקחת אחריות ונמנע מהתחייבות. קשה לו לקבל החלטות ולעמוד על עקרונותיו. הוא זקוק לחום ותשומת לב, ולעיתים הוא מגיב בחוסר רגישות לבת הזוג ועסוק בעצמו. כתב ידו איטי ומופשט, גדול ומעט הססני, כתב הנראה נגרר על הנייר כמו ילד שמתאמץ לכתוב. השוליים בהתחלה יהיו לא אחידים, גדולים ומתפתלים.

   

  זקוק לחום ותשומת לב. הילדותי (באדיבות חנה קורן והוצאת מודן) (באדיבות חנה קורן והוצאת מודן)
  זקוק לחום ותשומת לב. הילדותי(באדיבות חנה קורן והוצאת מודן)

   

  קמצנים

  טיפוסים קמצניים ניתן לזהות כמעט מיד. הם אינם משאירים מקום מבוזבז על הדף. כאשר תראו את כתיבתו של הקמצן, הדף ייראה צפוף וחסכוני. הכתב שלו קטן, איטי ומדוד, עם מעט שוליים בכל הכיוונים. הקמצן מציף את הדף, שומר על רווח צר בין המילים, האותיות והשורות.

   

  המנהל

  טיפוס זה ישחרר את בת זוגו מכל סוג של ניהול הבית, המכונית והמשכנתה, וייקח את כל האחריות על עצמו. הוא יתמוך בה ויראה לה את הדרך, ובמקביל - ישקיע רבות בעבודתו כדי לשמור על איזון, אך ידרוש גם סטנדרטים גבוהים מעצמו ומהסובבים אותו.

   

  כתב ידו של אהוד ברק. המנהל (באדיבות חנה קורן והוצאת מודן) (באדיבות חנה קורן והוצאת מודן)
  כתב ידו של אהוד ברק. המנהל(באדיבות חנה קורן והוצאת מודן)

   

  המנהל הוא טיפוס שמשרה ביטחון. כתב ידו מעיד על נוכחות על הנייר, עריכה מאווררת, זווית כתיבה ישרה או מעט נוטה לימין וסימטריה. לעיתים קרובות יהיה שימוש בקו מתחת לחתימה להבלטה.

   

   

  הרומנטי

  כאן מדובר בטיפוס הרגשן, האנושי וטוב הלב. בכל הזדמנות יביא לבת זוגו פרחים. יש לו שפע של רעיונות לחיזור, והוא נוטה להשקיע המון מחשבה בתכנון כל אירוע.

   

  אם את פרקטית ועם שתי רגליים על הקרקע, ייתכן שתאבדי סבלנות לאחר תקופה קצרה. כתב ידו - לעיתים קרובות נמצא בתוכו צורות של 'לב'. הקווים חמים, מעוגלים וקטיפתיים. הרומנטי משתמש בהרבה סימני פיסוק, וכתב ידו נראה נשי.

   

  לסיכום, מגוון הטיפוסים שהצגנו כאן מהווים רק מקבץ מצומצם של אפשרויות האבחון הקיימות. בכל אחד מאתנו מתקיימות רוב התכונות, אך ככל שהכותב מתקרב יותר לטיפוס המובהק, כן נמצא בכתב ידו סימני כתב התואמים לטיפוס.

   

  עם זאת, אסור לשכוח שכולנו מורכבים מהרבה יותר מטיפוס אחד, ובכל קשר רצוי וכדאי לעשות בדיקה גרפולוגית לשני בני הזוג.

   

  בואו להיות חברים של ערוץ יחסים גם בפייסבוק

   

   

  הכותבת גרפולוגית ומחברת הספר "אהבה בכתב היד", שיצא בהוצאת מודן. הטיפוסים מתייחסים לשני המינים

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  יכול לגלות הרבה על בן הזוג שלכם. כתב היד
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים