שתף קטע נבחר

זרים שנחשדו באונס בת"א שוחררו - ונכלאו

שוחררו ממעצר שני האריתריאים, שנעצרו בחשד לאונס אשה ברחוב המסגר. המשטרה הסבירה שהמתלוננת לא שיתפה פעולה, והעבירה את השניים לידי רשות ההגירה - שהעבירה אותם למשמורת

שני האריתריאים החשודים באונס ברחוב המסגר בתל-אביב שוחררו ממעצר - ואז הועברו לידי רשות ההגירה ונאסרו. הסיבה הרשמית שנתנו במשטרה להחלטה לשחררם היא שהמתלוננת סירבה לשתף פעולה. בעקבות כך, הורו במשטרה להעביר את השניים לידי רשות האוכלוסין וההגירה, שהעבירה אותם למשמורת.

 

חשד בעבירות פליליות מבטל את תנאי האשרה של השוהים בישראל ומאפשר את גירושם. אם גירוש אינו אפשרי, כמו במקרה של אזרחים אריתריאים, רשאית רשות ההגירה להכניס את הנתין הזר למשמורת, ולמעשה לכלוא אותו.

 

בשבוע שעבר הודיעה המשטרה כי עצרה שני חשודים באונס אשה, לאחר שדרשו ממנה לסייע בטיפול בתינוק. השוטרים התרשמו מהחבלות שעל גופה והיו בטוחים כי מדובר בתיק חמור. מנגד, טענו שני החשודים כי לא מדובר באונס, וכי הם שילמו תמורת קיום יחסי המין עם המתלוננת.

 

בתחילה מעצרם של השניים הוארך, אך בתחילת השבוע - ולאחר שלא הייתה התקדמות בחקירה - שיחרר בית משפט השלום את שני החשודים ממעצר. המשטרה ערערה לבית המשפט המחוזי, והוא האריך את מעצרם עד היום, ואולם במשטרה לא הצליחו להשיג את שיתוף הפעולה של המתלוננת, ולפיכך הבוקר הורתה המשטרה לשחרר את השניים ממעצר. בשל מעמדם בארץ, הוחלט להעבירם לידי רשות ההגירה, על מנת שזו תבחן את מעמדם, ותחליט אם לגרשם או להשאירם.

 

עו"ד ניר אלפסה מהסנגוריה הציבורית אמר לאחר ההחלטה: "אנחנו מברכים על שהחקירה הובילה למסקנה שלא היה מקום לעצור את החשודים מלכתחילה. הם טענו שקיימו עמה יחסי מין בהסכמה בתמורה לתשלום. אני מקווה שלא יורע מצבם מבחינת זכויות, רק בגלל שנעצרו בגלל תיק שהתברר שהם לא קשורים אליו".

 

מרשות ההגירה נמסר: "על פי נוהל שאושר לאחרונה על ידי משרד המשפטים ועל ידי היועץ המשפטי לממשלה, המשטרה רשאית להעביר לידי הרשות נתינים זרים שעברו עבירות פליליות או חשודים בכך, לשם הוצאת צו גירוש. במקרים בהם לא ניתן להרחיקם, אפשר להעבירם למשמורת. במקרה זה המשטרה העבירה את השניים לידי הרשות ואנו נפעל בהתאם לנוהל".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת האונס בת"א
צילום: בני דויטש
מומלצים