שתף קטע נבחר

הוארך מעצר החשודים באונס ברחוב המסגר בת"א

חרף הביקורת שספגה המשטרה מבית משפט השלום על התנהלותה בחקירת תיק האונס, החליט בית המשפט המחוזי לקבל את ערעורה ולא לשחרר את שני האריתריאים החשודים

המשטרה ספגה ביקורת, והחשודים באונס יישארו מאחורי סורג ובריח. בית משפט המחוזי בתל-אביב החליט היום (יום ב') להאריך עד מחרתיים את מעצר החשודים באונס האישה בשבוע שעבר ברחוב המסגר בעיר. בית המשפט קיבל בכך את ערעור המשטרה על החלטת בית משפט השלום בעיר לשחרר אותם מפני שהמשטרה לא הספיקה לבצע את כל פעולות החקירה. בסופו של דבר הצליחה המשטרה לשכנע כי נקטה כמה פעולות נדרשות ושחרורם של החשודים נמנע.

 

סמים, זרים והזנחה קשה. מקום האונס במסגר 8

 

שני החשודים, אזרחי אריתריאה, נעצרו בשבוע שעבר לאחר שאישה כבת 40 התלוננה על אונס. מעדותה ומפרטי החקירה עולה כי היא ירדה מאוטובוס ברחוב המסגר, אז פגשו אותה השניים. הם פיתו אותה להתלוות אליהם כשביקשו ממנה לעזור להם עם תינוק ומשכו אותה בעורמה לכיוון מבנה נטוש. שם אחד מהם אנס אותה והשני ניסה לעשות זאת גם כן. בסופו של דבר הצליחו צעקותיה להבריח את השניים.

 

זירת האונס ברחוב המסגר 8 (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
זירת האונס ברחוב המסגר 8(צילום: בני דויטש)

 

זירת האונס ברחוב המסגר 8 (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
זירת האונס ברחוב המסגר 8(צילום: בני דויטש)

 

בשבוע שעבר הוארך המעצר בחמישה ימים על מנת להמשיך בחקירה, ואולם היום כשהגיעו החוקרים לבית משפט השלום וביקשו עוד שלושה ימים - בית המשפט סירב. התברר שפעולות חקירה רבות, שהיו נימוק לבקשה הקודמת, לא בוצעו.

 

החשודים מיוצגים על ידי עורכי הדין שירן ברגמן וניר אלפסה מהסנגוריה הציבורית. האחרון אף העלה את הטענה כי אחת הסיבות לעיכוב היא ששוטרים יצאו אתמול ליום כיף ולכן החוקרים לא הספיקו לבצע את הפעולות.

 

בעקבות כך הורתה השופטת דורית רייך-שפירא על שחרורם של החשודים באונס.

"למרבה הצער, חרף חומרת העבירה, החקירה לא התנהלה בזריזות ובמקצועיות הנדרשת. הפעולות שלצורך ביצוען החליט בית המשפט להאריך את המעצר עד היום לא בוצעו ואין תשובה מספקת מדוע".

 

במשטרה נדהמו מההחלטה וביקשו לעכב את השחרור, על מנת לערער לבית המשפט המחוזי, וזה קיבל בסופו של דבר את הערעור.


פורסם לראשונה 20/08/2012 13:55

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כאן זה קרה
צילום: בני דויטש
מומלצים