שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קשישה 'שחזרה' ציור של ישו, 'הוא נראה כמו קוף'
  ססיליה חימנז בת ה-80 התקשתה לשאת את מראה הציור האהוב עליה, "אצ'ה הומו", צובר לחות בכנסייה ונהרס. לכן לקחה מברשת צביעה, "תיקנה" את הפרסקו מהמאה ה-19 - והרסה אותו. לטענתה, הכומר הרשה לה "לעשות את העבודה"
  היא לא יודעת לצייר, אבל לפחות היו לה כוונות טובות: פנסיונרית בת 80 מספרד הדהימה את אנשי התרבות בארצה אחרי שניסתה לשחזר פרסקו (טכניקה של ציור קיר) עתיק של ישו - והרסה אותו. העיתון האמריקני "ניו יורק טיימס" דיווח אתמול (יום שבת) כי השחתת הציור "אצ'ה הומו" של האמן הספרדי אליאס גרסיה מרטינז אירעה בכנסייה בעיירה בורייה הסמוכה לסרגוסה.

   

  עוד חדשות בעולם :

   

  זה יותר מ-100 שנה שהציור מוחזק בכנסייה ומאז הוא צבר לחות רבה. מסיבה זו ביקשה הקשישה, ססיליה חימנז שמה, לשחזר בעצמה את הציור שאהוב עליה ומשמש גאווה לבני עיירתה ולהפיח בו רוח חיים. אלא שאחרי שחימנז לקחה לידה מברשת וניסתה "לתקן" את הפרסקו העתיק של ישו, הוא נראה יותר כמו קוף שעיר לבוש טוניקה.

   

  רצתה להפיח בציור רוח חיים. הציור לפני ואחרי ה"שחזור" (צילום: רויטרס)
  רצתה להפיח בציור רוח חיים. הציור לפני ואחרי ה"שחזור"(צילום: רויטרס)

   

  ישו וה"קוף" (צילום: רויטרס)
  ישו וה"קוף"(צילום: רויטרס)

   

  הרשויות הספרדיות אמרו כי ישקלו אם לנקוט צעדים משפטיים נגד חימנז, אך דיברו אליה בסלחנות, אמרו שהיו לה כוונות טובות וקיוו כי יצליחו לשחזר את הציור.

   

  מנגד, חימנז טענה להגנתה כי הכומר של הכנסייה הרשה לה לבצע את העבודה. "הכומר ידע את זה! הוא ידע! איך אתה יכול לעשות דבר כזה בלי רשות? הוא ידע את זה!", התעקשה חימנז.

   

  רשת BBC הבריטית דיווחה כי תרזה גרסיה, נכדתו של האמן אליאס גרסיה מרטינז, אמרה שחימנז כבר ציירה בעבר טוניקה על הפרסקו, אולם הפעם היא הצליחה לעוות אותו כששמה צבע על ראשו של ישו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "קשישה 'שחזרה' ציור של ישו, 'הוא נראה כמו קוף'"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הציור "אצ'ה הומו" לפני ה"שחזור"
  צילום: רויטרס
  כאן הוא נראה טוב יותר. ישו
  מוצר השנה
  מומלצים