שתף קטע נבחר

לעיני בנותיו: גבר מבית שאן רצח את אשתו

תושב העיר בן 36 דקר למוות את אשתו בשעת לילה וניסה להתאבד לצד קבר אביו - אך נעצר. שתי בנותיהם, בנות תשע ו-14, היו עדות לרצח. עובדים סוציאלים וקרובי משפחה נסעו לבשר לאחיהן בן ה-12 השוהה בפנימייה את הבשורה המרה

טרגדיה בבית שאן: גבר בן 36 מהעיר רצח הלילה (יום ב') בדקירות את אשתו, בת 33, לנגד עיניהן של שתי בנותיו, וניסה להתאבד באמצעות שתיית בנזין ואף ניסה להצית עצמו לצד קבר אביו בבית העלמין המקומי. שוטרים הספיקו לעצור אותו והוא פונה לבית החולים העמק בעפולה במצב בינוני.

 

עוד בעמוד החדשות:

בוקר טוב! שני מיליון תלמידים פותחים שנה

הסופה "אייזק" מתקרבת: 4 מדינות במצב חירום

 

צוות זיהוי פלילי במקום הרצח  (צילום: אבישג שאר ישוב) (צילום: אבישג שאר ישוב)
צוות זיהוי פלילי במקום הרצח (צילום: אבישג שאר ישוב)

 

הבית שבו התרחשה הזוועה   (צילום: אבישג שאר ישוב) (צילום: אבישג שאר ישוב)
הבית שבו התרחשה הזוועה (צילום: אבישג שאר ישוב)

  

בני הזוג התגוררו בקומה העליונה בבית אמו של הגבר. שתי הבנות, בנות 14 ותשע, היו עדות לדקירה, ול-ynet נודע כי השתיים מיהרו לרדת לבית הסבתא ולהזעיק אותה לביתן. אחיהן בן ה-12 יצא אתמול בבוקר לפנימייה לקראת פתיחת שנת הלימודים. עובדים סוציאלים מעיריית בית שאן וקרובי משפחה נסעו לפנימייה לבשר לו את הבשורה המרה ולהחזירו לביתו.

  

מחקירה ראשונית של משטרת בית שאן בפיקוד סגן ניצב רן אופיר, עולה כי בסביבות השעה 23:30 האיש דקר את אשתו דקירה אחת, והיא נפצעה אנושות. השכנים דיווחו למשטרה על צרחות עזות שבקעו מהבית והזעיקו את השוטרים ואת מד"א. הגבר ברח מהבית לבית העלמין המקומי, ושם שתה את החומר הדליק ליד קברו של אביו. הוא אותר זמן קצר לאחר ששתה את הבנזין, בכמות שלא סיכנה את חייו. כשהשוטרים ניגשו לעברו, הוא ניסה ככל הנראה להצית את עצמו, ללא הצלחה, והשוטרים הצליחו לעצור אותו מבלי שנפגעו גם הם. מד"א פינה אותו במצב בינוני ובהכרה לבית החולים.

 

השכנים שהיו עדים לצעקות והזעיקו את המשטרה ומד"א היו המומים והתקשו לדבר. בני משפחתה של האישה שהגיעו מעפולה התרכזו בחצר הבית וכאבו את מותה בזעקות שבר. קרובת משפחתה של הנרצחת סיפרה: "לא היה לה יום מאושר אחד בחיים, אבל כל הזמן היא חייכה לאחרים". אחת מתושבות העיר שהגיעה למקום סיפרה כי כולם הכירו את בני הזוג, שהיו בעלי דוכן מזון במרכז הקרוב לביתם. "היא הייתה פשוט אישה מקסימה. אנחנו כולנו פה בהלם. זה פשוט לא נתפש. כולנו פה כמו משפחה ולכן באנו אחרי ששמענו את מה שקרה".

 

נציגי העירייה אמרו כי בשלב זה הילדים יעברו לידי קרובי משפחתם. "הם זקוקים לחיבוק ותמיכה לאחר שראו את מה שהתרחש בבית. אנחנו נמשיך ונלווה אותם", אמר אחד העובדים הסוציאלים.  

 

הרקע לרצח עדיין אינו ברור. בין בני הזוג לא היו סכסוכים קשים שמוכרים למשטרה בשנים האחרונות, אך בשנת 2006 נפתח נגד הבעל תיק בגין אלימות כלפי האישה. בזמנו הוגש נגדו כתב אישום, אך התיק נסגר מבלי שהגיע להכרעה במשפט בשל סיבות נפשיות.

 

בבוקר שלאחר הרצח התקשו השכנים לעכל את המקרה שאירע בשכונה שנחשבת לאחת הטובות בבית שאן. אוהד בן הרוש, בן 22, מתגורר מול ביתה של הנרצחת, סיפר: "אחותי עברה פה אתמול בלילה ליד הבית וסיפרה ששמעה צרחות. היא אמרה ששמעה את אחת הילדות צועקת 'תיזהרי, הוא ירצח אותך, תברחי'".

 

מנהל מחלקת הרווחה בעיריית בית שאן, שבתאי סמחי, אמר כי "המקרה האחרון מעיד שאלימות בתוך המשפחה מתרחשת לא רק בשכבות מצוקה". הוא סיפר כי ידוע על ויכוח שקדם לרצח. "מדובר במשפחה שמוכרת בישוב ושניהלה עסק, משפחה מכובדת. החלק שלנו כרגע הוא למצוא מקום לשתי הבנות וחשוב לתת להן תחושה של ביטחון ואהבה בזמנים הקשים הללו. האירוע קשה גם לצוות המקצועי וגם לילדים".

 

מקרה דומה התרחש בתחילת החודש בנשר,

 אז רצח אלי יחיא, סוהר לשעבר, את אשתו בת שבע ביריות, פצע את בנה באורח קשה ושם קץ לחייו. כששב הבן להכרה הוא סיפר כי כאשר הירי החל הוא ישב בחדרו. "לפתע שמעתי שאלי מתחיל לצעוק ולקלל את אימא", סיפר לחוקרים. "ולאחר מכן שמעתי את היריות. מיהרתי לחדר שבו הם היו וראיתי את אימא שוכבת על הרצפה. צעקתי 'מה אתה עושה', ואז הוא כיוון אליי את האקדח וירה פעמיים. ברחתי מהמקום".

 

כמה ימים אחר כך רצח תושב רחובות את אביו סטארגו טשלה, בן 86, בדירה ברחוב יום הכיפורים בעיר. לפי כתב האישום שהוגש, טשלה, בן ה-28, טען שעשה זאת כי חשב שהאב מזלזל בו. כאשר היו שניהם בדירה לבדם היכה בו בגרזן, וכשאביו ניסה להימלט היכה בראשו באבן עד שהתמוטט ולבסוף דקר אותו בסכין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבישג שאר ישוב
מקום הרצח
צילום: אבישג שאר ישוב
מומלצים