שתף קטע נבחר

אמ"ן: האזור הופך לפחות יציב, התלקחות אפשרית

ראש אמ"ן, אלוף כוכבי, הציג את הערכת המודיעין השנתית והזהיר כי השינויים במזרח התיכון עלולים להוביל למלחמה: "הסביבה איסלאמיסטית יותר ומתמודדת עם שורת משברים, שמעלים את סף הרגישות ועשויים להוביל להתלקחויות"

המזרח התיכון הופך לפחות יציב וליותר איסלאמיסטי. כך מעריכים באגף המודיעין, שהעביר היום (ב') את הערכת המודיעין השנתית שלו לרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, ולפורום המטה הכללי של צה"ל.

 

עוד כתבות בערוץ החדשות

פותחים שנה: תחבושות היגייניות בחצר גן

בגלל שרקדו במסיבה: הטליבאן ערף 17 ראשים 

 

"אנחנו מעריכים שמדינת ישראל תיפגש בשנה הקרובה בסביבה אזורית לא יציבה, מתוחה, ואיסלאמיסטית יותר מבעבר", אמר ראש אמ"ן, אלוף אביב כוכבי. "זו סביבה שמתמודדת עם שורה של משברים, אזוריים ופנימיים, שמעלים את סף הרגישות של כלל השחקנים ושעשויים להוביל, גם ללא תכנון מוקדם, להתלקחויות".

 

בפתח דבריו אמר אלוף כוכבי כי "הערכת המודיעין השנתית שתוצג בפניכם היום הינה תולדה של תהליך ארוך, יסודי ומקיף של איסוף, עיבוד ומחקר. תהליך זה מובל על ידי חטיבת המחקר ונשען על כלל מערכי ויכולות האיסוף הקיימות באמ"ן ואלו שפותחו במהלך השנה החולפת".

  

ההערכה השנתית נועדה להציג בפני הפיקוד הבכיר של צה"ל את ההתפתחויות באזור, ולהצביע הן על האיומים המרכזיים והן על ההזדמנויות העולות מניתוח המערכה האזורית. הערכה זו מהווה בסיס לקבלת החלטות ברמה הלאומית והצבאית, ותשתית לגיבוש התוכניות המבצעיות של צה"ל.

 

ראשי הזירות בחטיבת המחקר הם אלו שהציגו את עיקרי ההערכה בתחומם בפני פורום מטכ"ל. לאחר אישור הרמטכ"ל תוצג ההערכה לדרג המדיני. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלוף אביב כוכבי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים