שתף קטע נבחר

בגלל שרקדו במסיבה: הטליבאן ערף 17 ראשים

קבוצה גדולה של אנשים בדרום אפגניסטן חגגה במסיבה שכללה מוזיקה וריקודים. בארגון האיסלאמי החליטו לשחוט כמה מהם כדי להביע את מורת רוחם מההתנהגות ה"לא מוסרית"

וזה עוד לפני השלמת הנסיגה של הכוחות הזרים: לוחמי טליבאן ערפו את ראשיהם של 17 בני אדם, ככל הנראה כעונש על כך שרקדו במסיבה בקג'אקי שבדרום אפגניסטן, הנחשב למעוז של הטליבאן. כך מסר היום (יום ב') דובר במחוז הלמנד.

 

  • בדקה ה-90: כוח בריטי הציל אפגני מהוצאה להורג

 

עוד חדשות בעולם :

 

הרצח ההמוני, במחוז שבו נאבקו הכוחות האמריקניים במשך שנים בטליבאן, הוא תזכורת לכוח העצום שהארגון האיסלאמי עדיין מחזיק בדרום אפגניסטן. הוא גם בא על רקע הנסיגה הצפויה של הכוחות הזרים מהמדינה השסועה והעברת האחריות הביטחונית לכוחות האפגניים.

 

מספר הכוחות ירד משמעותית במחוז הלמנד. חיילים אמריקנים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מספר הכוחות ירד משמעותית במחוז הלמנד. חיילים אמריקנים(צילום: AFP)

 

הקורבנות היו חלק מקבוצה גדולה של אנשים שהגיעו אתמול בערב למסיבה בנפת מוסא קאלה שבמחוז הלמנד שכללה מוזיקה וריקודים. כך מסר ראש ממשלת הנפה ניימתוללה חאן. לדבריו, אנשי הטליבאן שחטו את החוגגים כדי להביע את מורת הרוח שלהם מהאירוע. עם זאת, יש שטענו כי הטבח אירע בעקבות מריבה של שני מפקדים בטליבאן על בחורה, ויש שטענו כי הנרצחים הם מודיעים של הממשלה האפגנית.

 

המידע על הרצח ההמוני הגיע לרשויות באיחור יחסי משום שהוא אירע באזור מרוחק שנמצא כאמור בשליטה של הטליבאן, אמר חאן.

 

אפגנים רבים ומשקיפים בינלאומיים הביעו חששות גדולים שהפרשנות המחמירה והברוטלית של הטליבאן להלכה האיסלאמית תשוב לשלוט במדינה ברגע שהכוחות הזרים ייסוגו ממנה עד סוף 2014. תחת משטר הטליבאן, ששלט באפגניסטן מ-1996 ועד 2001, מוזיקה וסרטים נאסרו והוגדרו אנטי-איסלאמיים. כמו כן, לנשים נאסר לצאת מבתיהן ללא ליווי של גבר ממשפחתן.

 

מחוז הלמנד הוא אחד האזורים שבהם חלה ירידה גדולה ביותר במספר הכוחות האמריקניים בעקבות הוראתו של הנשיא האמריקני ברק אובמה להתחיל בהסגת הכוחות ובהשבתם הביתה. בשנה שעברה עמד מספר הכוחות האמריקניים באפגניסטן על מספר שיא של 103 אלף, אך הוא כאמור ירד משמעותית ועד אוקטובר הקרוב הוא יעמוד על 68 אלף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרשנות מחמירה להלכה האיסלאמית. לוחמי טליבאן
צילום: רויטרס
הורה על הסגת הכוחות האמריקניים עד סוף 2014. אובמה
צילום: AP
מומלצים