שתף קטע נבחר

לונדון: מדליסט איראני סירב ללחוץ יד לנסיכה

מבוכה באולימפיאדת הנכים: לראשונה בתחרויות העניקה הדוכסית מדליות, למנצחי תחרות הדיסקוס. כשהגיעה למדליסט הכסף מאיראן, הוא סירב ללחוץ את ידה. אחר-כך בא ההסבר: "זה מטעמים תרבותיים, לגבר איראני אסור ללחוץ ידה של אישה"

מבוכת-מה נרשמה אתמול באיצטדיון האולימפי בלונדון, שם נערכים בימים אלה משחקי אולימפיאדת הנכים (המשחקים הפראלימפיים). הנסיכה הטרייה, הדוכסית קייט מידלטון, העניקה את המדליות למנצחים בתחרות זריקת הדיסקוס, אולם הזוכה במדליית הכסף, זורק הדיסקוס מאיראן מהרדד כראם-זאדה, נמנע מללחוץ את ידה כמקובל.

 

 • בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

   

  עוד חדשות מהעולם :

   

  העיתון "דיילי טלגרף" דיווח היום (ב') שהייתה זו הפעם הראשונה מאז פתיחת המשחקים בשבוע שעבר שהדוכסית מידלטון, רעייתו של הנסיך וויליאם, חילקה את המדליות. היא זכתה לתשואות רמות מהקהל, החליפה כמה מילים עם זוכה מדליית הזהב הבריטי, ואף לחצה את ידו, אולם כשהעניקה את המדליה לכראם-זאדה, ניכר היה כי הוא נמנע מללחוץ את ידה.

   

  קייט מידלטון בטקס המדליות, אמש, כפי שדווח ב"טלגרף" ()
  קייט מידלטון בטקס המדליות, אמש, כפי שדווח ב"טלגרף"

   

  בעיתון הבריטי הדגישו כי בניגוד למדליסט האיראני, גם מדליסט הארד לחץ את ידה של מידלטון. כראם-זאדה הסביר מאוחר יותר כי נמנע מלהושיט את ידו לעבר הנסיכה מ"סיבות תרבותיות". המשלחת האיראנית סירבה להגיב היום באופן רשמי, אולם לפי "טלגרף" חברים במשלחת הבהירו לוועדה המארגנת כי סירובו של כראם-זאדה אינו נובע מסיבה פוליטית, אלא מטעמים מגדריים - מידלטון היא אישה, ולכן התרבות האיראנית, כך אמרו, אוסרת על גבר ללחוץ את ידה.

   

  בארמון המלוכה התעקשו כי מידלטון "הייתה מודעת" לכך שלא תהיה לחיצת יד, ורואה באפשרות שניתנה לה להעניק

  את המדליות כבוד.

   

  הסיבה שבאיראן טרחו לציין כי הסיבה להימנעות מלחיצת היד אינה דיפלומטית, היא כנראה המתיחות הגדולה בין איראן לבריטניה מאז שהמונים פרצו בשנה שעברה לשגרירות הבריטית בטהרן, בזזו אותה וזרעו בה הרס. בעקבות התקרית ההיא החזירה בריטניה את הדיפלומטים שלה מאיראן.


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הדיווח ב"טלגרף" היום
  קייט מידלטון. בארמון מתעקשים: "היא הייתה ערוכה לזה"
  צילום: MCT
  מומלצים