שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מתמחה באדריכלות? תחזירי את חופשת הלידה
  לימודי האדריכלות בישראל אורכים חמש שנים כאשר לאחריהן ישנה התמחות של שלוש שנים במקצוע. נעדרתם מההתמחות בשל שירות מילואים או חופשת לידה? תיאלצו להאריך את תקופת ההתמחות

  החלטתם ללמוד את מקצוע האדריכלות ולהקריב שנים רבות בשביל המקצוע? מלבד השער שתרוויחו תחילה, בתקופת ההתמחות לא תוכלו להחסיר ימים גם לא בשל חופשת לידה.

   

   

  לימודי האדריכלות בישראל אורכים חמש שנים כאשר לאחריהן ישנה התמחות במקצוע. ההתמחות נמשכת כשלוש שנים ויש לעמוד בהספקים שונים לאחר שמצאתם מקום להתמחות בו. בזמן ההתמחות על פי רוב שכר העובדים לא יעבור סכום של 7,000 שקל.

   

  מתברר כי נכון להיום, משרד התמ"ת לא מכיר בחופשת לידה או ביציאה למילואים, ומי שיוצאת לחופשת לידה, תשלים את הזמן בו נעדרה לאחר מכן, אותו כנ"ל לגבי היעדרות לצורך מילואים.

   

  ממשרד התמ"ת נמסר בתגובה: "יש להבהיר כי על זכויות עובד מתמחה בהיריון, בחופשת לידה, במילואים או במחלה ממושכת, חלים דיני העבודה הכללים ואין לענין היותם עובדים בתקופת התמחות, כל דבר וענין. באשר לחישוב תקופת ההתמחות, יש לציין כי היא תחשב רק כאשר בוצעה בפועל, לא כולל הפסקות מטעמים כאלו ואחרים".

   

  "אולם, מאחר שנושא ההכרה בתקופת חופשת הלידה/מילואים הובא בפני משרד התמ"ת רק לאחרונה, אנו בוחנים את האפשרות להכיר במקרים אלו. הנושא ייבדק

  בתקופה הקרובה בהתייעצות עם נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה ומועצת ההנדסה והאדריכלות, תוך בחינת המצב בתחומי התמחות אחרים. לעניין זה חשוב להבהיר כי תקופת ההתמחות נועדה להבטיח כי במהלכה ירכוש האדריכל את מירב הכישורים הנדרשים לו/לה בכדי לקבל סמכויות תכנון בלתי מוגבלות, אשר על כן, האיזון אותו מבקש משרד התמ"ת להשיג הינו בין הצורך להבטיח את כשירותם של מתכננים ובין הרצון לאפשר גמישות מסוימת במהלך ההתמחות במקרים מסוימים".

   

  "היעדרות מתקופת התמחות, מכל סיבה שהיא, מחייבת השלמת החודשים החסרים בלבד ואין חשש לפסילת ההתמחות כולה או חלקה" 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים