שתף קטע נבחר

הניסור הבא? מבנה לא חוקי מוקם בבית אל

כחודשיים בלבד לאחר פינוי גבעת האולפנה, מקימים מתנחלים מבנה חדש, מסתורי ולא חוקי עשרות מטרים מהבתים שפונו - למרות צו שקיבלו מהמינהל. ראש המועצה: לא מכיר את הנושא

במהלך פינוי שכונת האולפנה בחודש יוני הבטיחו המתנחלים כי לא יירתעו מהמהלך וימשיכו בבנייה - כעת אפשר להגיד שהם אכן עומדים בהבטחתם. בימים האחרונים מוקם מבנה חדש בשטח המרוחק כמה עשרות מטרים בודדים מהבתים שפונו בהוראת בית המשפט העליון, ונמצא גם הוא על קרקע פלסטינית פרטית.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות

 

בית אל. הבנייה נמשכת ()
בית אל. הבנייה נמשכת

 

ייעודו של המבנה החדש לא ברור. נראה כי לא מדובר במבנה למגורים, אלא מחסן או הרחבה של אחד המפעלים באזור. במינהל האזרחי הבחינו בבנייה הבלתי חוקית והוציאו צו הפסקת עבודה למועצה האזורית בית אל.

 

למרות זאת, בימים האחרונים חלה התקדמות בבנייה והמבנה, שרק לפני כמה שבועות כלל שלד בלבד, מצופה כעת חלקית בצדו החיצוני. במקביל, נמשכות כל אותו הזמן העבודות לקראת ניסור בתי האולפנה.
 

דרור אטקס, פעיל שמאל שמתעד בנייה בלתי חוקית בשטחים, אמר כי הוא לא מופתע מהבנייה. "מי שמכיר את הנורמות המקובלות בהתנחלויות בכל הקשור לגזל אדמה, קשה לו להיות מופתע", אמר. "נראה שכדי שתופעות אלו ייפסקו, ישראל כמדינה תצטרך לעבור ניתוח השתלת מוח עצם שיחליף את ה-DNA העברייני שהשתלט על מערכות השלטון".

 

ראש המועצה המקומית בית אל, משה רוזנבאום, אמר בתגובה כי הוא אינו מכיר את נושא הקמת המבנה ולא ידוע לו כלל על מבנה שמוקם באזור שכונת האולפנה או צו הפסקת עבודה שהוציא המינהל האזרחי ולא מוקם מבנה כלשהו באזור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המבנה סמוך לבתים שפונו. ראש המוצעה לא מכיר
מומלצים