שתף קטע נבחר

עונש לעירום? הנסיך הארי ל-4 חודשים באפגניסטן

בבריטניה העריכו אחרי פרסום תמונות העירום של הנסיך הארי, כי אחד העונשים שעשויים להיות מוטלים עליו הוא שליחה למשימה ארוכה באפגניסטן. עם או בלי קשר, היום הוא הגיע לשם, למשימה ארוכה שתימשך ארבעה חודשים. דובריו: "הוא רואה בזה כבוד"

הנסיך הארי, השלישי בתור לרשת את כתר המלוכה הבריטי, הגיע היום (ו') לאפגניסטן, שם התחיל משימת לוחמה בת ארבעה חודשים כמפעיל מכונות ירייה במסוק קרב. שליחתו של הנסיך הארי באה שבועיים אחרי חשיפת תמונות העירום שלו מהמסיבה בלאס וגאס. בעקבות פרסום הצילומים, שהסבו מבוכה גדולה לבית המלוכה, נפוצו דיווחים כאילו כחלק מעונשו "יוגלה" הארי למשימה צבאית ארוכה באפגניסטן.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

הארי באפגניסטן. הנסיך משמש כטייס משנה במסוק אפצ'י  (צילום: MCT) (צילום: MCT)
הארי באפגניסטן. הנסיך משמש כטייס משנה במסוק אפצ'י (צילום: MCT)

 

הארי והמסוק (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הארי והמסוק(צילום: AFP)

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

הנסיך בן ה-27, שעבורו זוהי משימה שנייה באפגניסטן במסגרת שירותו הצבאי, יתחיל לפעול כטייס משנה במסוק אפאצ'י בתוך עשרה ימים. צבא בריטניה מסר כי הוא יוצב במחוז הלמנד במדינה. היום נראה הנסיך הארי נינוח ועייף מעט אחרי נסיעה ארוכה מאנגליה לבסיס בריטי באפגניסטן. קפטיין הארי וויילס, כפי שהוא מוכר בצבא, לבש את מדי הקרב שלו והצטרף ליחידה בת 100 חיילים.

 

בריטניה מחזיקה כ-9,500 חיילים באפגניסטן, רובם במחוז הלמנד. 425 חיילים בריטים נהרגו באפגניסטן מאז פלישת הכוחות הזרים למדינה ב-2001, בעקבות מתקפת הטרור של 11 בספטמבר. "הנסיך הארי, כמו כל חייל, רואה כבוד רב בזכות לשרת את ארצו במסגרת הכוחות המזוינים של הוד מעלתה בכל מקום שבו בוחרים להציב אותו", נמסר מארמון המלוכה. הארי עצמו לא דיבר עם הגיעו להלמנד היום.

 

הפעם הקודמת שבה נשלח הארי לחזית באפגניסטן הייתה בשלהי 2007 ובתחילת 2008, ואז נמשכה שהותו שם רק עשרה שבועות. שליחותו לשם קוצרה אז אחרי שדבר נוכחותו במדינה נודע בפומבי. הארי היה אז לאיש הראשון בבית המלוכה הבריטי המשרת באזורי לחימה מאז עשה זאת דודו, הנסיך אנדרו, שפעל כטייס מסוק קרב בימי מלחמת פוקלנד עם ארגנטינה ב-1982. משרד ההגנה של בריטניה מסר היום כי החליט להודיע על דבר נסיעתו של הארי לאפגניסטן הפעם, משום שבהערכות מצב בנוגע לאיומים הנשקפים לנסיך נקבע כי אישור המידע על נסיעתו לא יגביר את הסכנה לו או לעמיתיו.

 

תמונות הנסיך הארי, כפי שפורסמו ב"סאן" (צילום מסך) (צילום מסך)
תמונות הנסיך הארי, כפי שפורסמו ב"סאן"(צילום מסך)


 

בראיון במרס השנה אמר הארי כי הוא משתוקק לשוב להילחם אחרי שעבר אימונים בהטסת מסוקי אפאצ'י בבסיסים אמריקניים בקליפורניה ובדרום אריזונה. "שירתתי את המדינה שלי", אמר אז הנסיך לרשת CBS. "נהניתי מכך מפני שהייתי עם החברים שלי. אתם יודעים, לכל אחד יש תפקיד למלא. אי אפשר לאמן אנשים ואז לא לתת להם למלא תפקיד שהם צריכים למלא. מבחינתי אישית, כפי שאמרתי, אני רוצה לשרת את ארצי. עשיתי זאת פעם אחת, ואני עדיין בצבא, אני מרגיש שאני צריך לקבל את ההזדמנות לעשות זאת שוב".

 

במאי 2007 מנע צבא בריטניה מהארי לצאת למשימה בת שישה חודשים שתוכננה לו בעיראק, כיוון שבהערכות שנערכו אז נקבע כי האיומים על שלומו גדולים מדי.

 

השבוע: הופעה פומבית ראשונה מאז התמונות

סערת תמונות העירום של הנסיך הארי פרצה לפני שלושה שבועות. אתר הרכילות האמריקני TMZ פרסם תמונות מתוך מסיבה פרטית שקיים הנסיך הארי עם כ-25 איש בסוויטה במלון "ווין" בלאס וגאס שעלותה 5,000 ליש"ט (כ-31,900 שקל) ללילה. באחת התמונות נראה הארי מסתיר בחורה עירומה, ובאחרת הוא נראה מחבק אותה.

 

הנסיך באירוע הצדקה, השבוע (צילום: AP) (צילום: AP)
הנסיך באירוע הצדקה, השבוע(צילום: AP)

 

כיוון שמדובר בתמונות שצולמו במקום פרטי וללא אישור הנסיך, איים ארמון המלוכה הבריטי על כלי התקשורת בבריטניה לבל יפרסמו את התמונות, אף שבאתרי האינטרנט בעולם הם פורסמו שוב ושוב. בתחילה נעתרו כלי התקשורת בממלכה לדרישה, אך לבסוף קבל הצהובון "סאן" על האיסור, ופרסם את התמונות תחת הכותרת "Heir it is" ("הנה היורש" בתרגום חופשי, ביטוי הנשמע כמו "הנה זה" במבטא בריטי עממי). יממה לפני כן פרסם העיתון תמונות מבוימות של "שחזור" התקרית, בהשתתפות אחד מכתבי העיתון, ששמו הוא גם הארי.

 

השבוע, במסגרת אירוע צדקה לילדים הסובלים ממחלות קשות, הופיע הנסיך הארי בציבור לראשונה מאז פרסום התמונות. בבית המלוכה סיפרו כי הוא היה שרוי במתח רב לקראת הפגישה הראשונה עם עיתונאים. לקראת האירוע אמר אחד הילדים שהשתתפו בו, אלכס לוגן בן השש

החולה בלוקימיה, כי בכוונתו להגיד לנסיך הפרוע "אני שמח שאתה לבוש". אלא שכשהשניים נפגשו התכופף הארי אל לוגן, הקדים אותו - ואמר לו בחיוך: "בוא לא נדבר על זה כאן". בתמונות מהאירוע נראו הארי והילדים מחויכים וצוחקים.

 

גם בנאום שנשא באירוע עצמו התייחס הנסיך הארי ברמיזה לצילומים המביכים. "כולכם - ילדים, משפחות, אחיות, רופאים, מטפלים, מתנדבים - די בכנות פשוט יוצאי דופן מדי עבורי מכדי שמילים לבדן יספיקו כדי לתר אתכם", אמר הנסיך. "אבל כמי שאף פעם לא התבייש לעמוד בקדמת הבמה, אני אנסה", הוסיף, ואז גיחך במכוון בעוד הקהל פורץ בצחוק ובמחיאות כפיים סוערות לכבודו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הארי באפגניסטן. משימה שנייה במדינה
צילום: gettyimages
אחת מתמונות העירום במסיבה בלאס וגאס
מומלצים